آموزش بازی حکم حرفه ای | بازی حکم آنلاین

0
329

این پست مربوط به آموزش بازی حکم حرفه ای | بازی حکم آنلاین می باشد. بازی حکم با پاسور یا ورق یکی از محبوب ترین بازی ها برای پیر و جوان بوده است و در مجالس و خانواده های زیادی بازی می شود و قوانین و نکاتی برای حرفه ای شدن افراد مبتدی در این بازی دارد. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

بازی حکم چیست؟

بازی حکم چیست؟در میان بازی‌های ورقی مانند شلم و پوکر، حکم در میان ایرانیان محبوبیت بیشتری دارد. اساس برد و باخت در هر دور بازی بر پایه بردن هفت دست است و زمان برد در هر دست، کسب هفت امتیاز است و به هر یک از این امتیازها «دست» می گویند. هر نقطه یک دست نامیده می شود.

بازی حکم انواع مختلفی دارد که عبارتند از: حکم 4، 3، 2 نفره که از حکم 5 و 6 نفره رایج تر است.

آموزش بازی حکم

آموزش بازی حکمحکم نام بازی با ورق 52 تایی است که بر اساس شانس انجام می شود. پرطرفدارترین نوع این بازی 4 نفره است که البته نسخه های 2، 3 و 6 نفره نیز بازی می شود. در بازی 4 نفره، بازیکنان در مقابل یکدیگر جفت می شوند و در انواع دیگر به جز شش نفره، هر بازیکن در مقابل بازیکن دیگر بازی می کند.

از برد و باخت در هر بازی، بازی بر اساس برد هفت گیم یا هفت دست است و در واقع اساس برد در هر بازی گرفتن هفت توپ است که به هر کدام از این توپ ها یک دست می گویند و برای بردن هر امتیاز. دست نامیده می شود. به عنوان مثال، در یک بازی پنج از هفت، بازنده ممکن است شش دست و تیم برنده هفت دست داشته باشد. اما باید مراقب باشید که در حالت 4 نفره امتیاز معمولا برای تیم در نظر گرفته می شود نه برای انفرادی.

شناخت برگ ها

معمولا برگ ها در آموزش بازی حکم دارای 4 خال هستند. به طور خلاصه، کارت ها به چهار دسته تقسیم می شوند که در زیر به آنها اشاره شده است.

  • خال خشت: که به شکل الماس و قرمز هستند.
  • خال پیک: به شکل عدد 5 پایه دار و به رنگ مشکی است.
  • خال قلب: به شکل قلب و به رنگ قرمز.
  • خال خاج یا گشنیز: به شکل برگ و سیاه است.

هر یک از اعداد 1 تا 10 که به صورت اعداد نشان داده می شوند، ارزش هر کدام مساوی با شماره همان کارت خواهد بود.

معمولا برگ آس یا تک A در حکم های چهار گانه (خاج، پیک، خشت و دل) سرس، تک نرس بالاترین اعتبار و اهمیت را دارند.

سرباز: تصویری از مردی با کلاه قرمز و علامت J. ارزش سرباز برابر با عدد 11 است.

بی بی: بی بی نقاشی زنی است که بر روی آن آثاری وجود دارد و ارزش آن را می توان 12 دانست.

شاه: شاه نیز تصویری از مردی است که کلاه زرد و نشانه هایی روی آن دارد. مقدار آن را نیز می توان 13 در نظر گرفت.

روش تعیین حاکم در بازی

خوب است بدانید که یکی از بازیکنان ابتدا باید کارت ها را تقسیم کند و کارت را در مقابل هر یک از افراد حاضر در بازی قرار دهد تا لیدر بازی مشخص شود. سپس اولین بازیکن با یک کارت آس از هر مربع به عنوان رهبر بازی انتخاب می شود. زمانی که حاکم تصمیم می گیرد، فردی که سمت چپ می نشیند باید کارت ها را گرفته و به هم بزند و سپس طبق قواعد کارت ها بین مردم تقسیم کند که به آن معامله می گویند.

نحوه دست دادن در بازی

به یاد داشته باشید، در شکل گیری بازی، بازیکن برای مواجهه با کارت ها باید از استاد شروع کند و با هر نفر 5 کارت روبرو شود. و منتظر بود تا استاد بر اساس موش هایی که در دستش بود تصمیم بگیرد. اساساً پس از تصمیم گیری رهبر، هر بازیکن چهار کارت دیگر دریافت می کند و کارت ها تمام می شود. اگر این مراحل را به درستی دنبال کرده باشید، هر بازیکن باید 13 کارت داشته باشد.

آموزش بازی حکم حرفه ای

آموزش بازی حکم حرفه ایاز آنجایی که قوانین شروع بازی است، او بر اساس انتخاب خود یک کارت را کنار می گذارد، سپس سایر بازیکنان باید طبق قوانین یکی از کارت های خود را پایین بیاورند.

پس از اینکه چهار بازیکن کارت های خود را گذاشتند، مهم است که تصمیم بگیرید کدام کارت بیشتر از بقیه ارزش دارد. سپس کارت با ارزش بالا می تواند کل دست را جمع کند و امتیاز را بگیرد. معمولاً دست توسط یکی از اعضای تیم جمع آوری می شود و به عنوان نماد در مقابل یکی از بازیکنان تیم قرار می گیرد.

برای ادامه بازی، بازیکنی که دست خود را گذاشته است باید بازی را شروع کرده و یکی از نقاط را در کف مورد نظر خود قرار دهد. توجه داشته باشید که اگر یکی از بازیکنان کارتی از قسمت خالی در حال بازی نداشته باشد، می تواند یکی از راه حل های زیر را برای کسب امتیاز انجام دهد:

حکم را برش دهد

این بدان معناست که اگر بازیکنی در وسط زمین کارت خالی نداشته باشد، اما به جای آن یک کارت خالی نگه داشته باشد، می تواند از آن کارت خالی برای کشیدن دست خود استفاده کند. از آنجایی که کارت خط کش بسیار ارزشمند است، به آن شماره دست داده می شود. حال، اگر دو بازیکن به صفر امتیاز بازی برسند، ارزش امتیاز پایانی به کسی تعلق می‌گیرد که ارزش بالاتری داشته باشد.

رد دادن در حکم

همچنین در یک تمرین بازی غالب، اگر بازیکنی مهره در دست نداشته باشد و تمایلی به استفاده از مهره نداشته باشد، می‌تواند جای خالی نامربوط را در وسط زمین قرار دهد که به آن رد کردن می‌گویند.

قوانین امتیازدهی در بازی

قوانین امتیازدهی در بازی

  • کوت کردن: زمانی که تیم غالب با 7 دست بازی را می برد و نمی تواند امتیازی به تیم بدهد، به اصطلاح به تیم بازنده گفته می شود که پوشش است. بازی 0- است. 7 بر عهده گرفته است.
  • پرکوت کردن: اگر تیم حاکم نتواند در کل بازی یک دور از بازی امتیازی را دریافت کند و تیم مقابل او را 7-0 برده باشد، می گوییم تیم حاکم پرکوت شده است. در این حالت امتیاز تیم حریف سه برابر حالت عادی حساب می شود.
  • بام: اگر تیمی 7 دست را برد و بخواهد به بازی ادامه دهد و تمام 13 دست ممکن را در یک دور مدیریت کند. بام اتفاق می افتد.

چهار نفره بازی حکم حرفه ای آنلاین

برای شروع بازی چهار نفره، چهار بازیکن به صورت دایره ای می نشینند و افراد روبروی هم دور هم جمع می شوند. در نتیجه امتیاز افراد مقابل هم به صورت مشترک ارزیابی می شود. پس باید قاعده را مشخص کنیم.

تقلب در بازی حکم

تقلب در بازی حکمتقلب در بازی تصمیم گیری به نوعی سرگرمی تبدیل شده است. تقلب در این بازی فایده ای ندارد زیرا بازی را جذاب تر می کند. اگر تیم شما در مرحله قبل شکست بخورد، دست خود را از دست می دهید و دیلر تبدیل به “دیلر” می شود. هنگامی که دستان خود را به طرز ماهرانه ای ورق می زنید، یک کارت ace را در آخرین دست خود نگه دارید، به ورق زدن ادامه دهید و سعی کنید کارت آخر را برنگردانید.

چگونه در بازی حکم همیشه برنده شویم

هر تیمی که برنده 7 دست باشد برنده بازی خواهد بود و در آن دور پیروز می شود و یک امتیاز می گیرد. اینکه چند بازی انجام شود تا برنده نهایی مشخص شود، سلیقه ای است، اما طبق معمول هر تیمی به امتیاز 3 یا 5 برسد، برنده نهایی است.

سوالات متداول

در بازی حکم، حاکم چگونه تعیین می شود؟

یکی از افراد باید کارت ها را پخش کند و در مقابل هر یک از افراد بازی یک کارت قرار دهد. اولین بازیکنی که کارت آس را داشته باشد از هر خالی که باشد به عنوان حاکم بازی انتخاب می شود.

دست دادن در بازی حکم چگونه انجام می شود؟

فردی که قرار است کارت ها را بر بزند و کارت های بازی را پخش کند، از فرد حاکم باید شروع کند و به هر نفر 5 کارت بدهد. سپس باید صبر کند تا حاکم حکم را با توجه به خال هایی که در دست دارد تعیین کند. پس تعیین حکم، به هر بازیکن به ترتیب 4 کارت داده می شود تا بدین صورت کارت ها به اتمام برسد.

ارزش کارت ها در بازی حکم چگونه تعیین می شود؟

ارزش کارت ها به ترتیب زیر است:
آس از همه کارت های تک خال با ارزش تر است. پس از آس ترتیب ارزش کارت های دیگر از زیاد به کم به این صورت است: شاه، بی بی، سرباز، 10، 9، 8، 7، 6، 5، 4، 3، 2.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید