بیوگرافی گابریل باتیستوتا Gabriel Batistuta 🚀

0
241

این پست مربوط به گابریل باتیستوتا Gabriel Batistuta 🚀 می باشد. گابریل عمر باتیستوتا بازیکن سابق فوتبال اهل آرژانتین است. لقب گابریل باتیستوتا در اوج شهرتش باتی گل به معنای باتیستوتای گل زن بود. گابریل باتیستوتا با 56 گل ملی بعد از لیونل مسی دومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال آرژانتین می‌باشد. از گابریل عمر باتیستوتا به‌ عنوان یکی از بهترین مهاجمان تمام ادوار فوتبال یاد می‌ کنند. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

گابریل باتیستوتا

گابریل باتیستوتا

در زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا اینگونه آمده است که: گابریل عمر باتیستوتا در اول ماه فوریه سال 1969 میلادی در ركونكویستای کشور آرژانتین متولد شد. وی فوتبال حرفه ای را از تیم شهرش ركونكویستای در فصل 1986 – 1987 شروع و بعد از تعویض تیم هایش در آخر به تیم های فیورنتینا، رم و العربی قطر پیوست.

او در فصل 1989 – 1990 به تیم ریورپلاته رفت و در فصل بعد به خدمت بوكاجونیورز آرژانتین در آمد. گابریل باتیستوتا 9 فصل در فیورنتینا بود و پس از 3 سال در رم در كنار یازیکنانی چون توتی، كاسانو، امرسون و ساموئل بازی کرد.

گابریل در زمان حضورش در العربی آقای گل لیگ دسته اول قطر شد. لقب وی در زمان اوج شهرتش باتی گل به معنای باتیستوتای گلزن بود. در خصوص این بازیكن می توان به این مطلب اشاره نمود كه او بی شک بعد از مارادونا افسانه ای آرژانتین و مسی عجوبه بی نظیرترین گلزن تاریخ آرژانتین است.

سطح كیفی این بازیكن در دوران خودش بسیار بالا بوده است و بی شک این امر میسر نخواهد شد مگر اینكه او از هوش بالایی برخوردار باشد. در دوران فوتبال گابریل باتیستوتا او گل های فراوانی با تكنیک بالای خود به ثمر رسانده كه در توان هر كسی نیست و نخواهد بود. هر كسی كه كمی فوتبال بلد باشد و چهارچوب را بشناسد می فهمد كه گل هایی را كه گابریل باتیستوتا به ثمر رسانده كارهر كسی نمی باشد.

دوران کودکی باستیتوتا

گابریل دراول فوریه سال 1969 در منطقه ای به نام رکونکوسیستای سانتافه به دنیا آمد. او بچه ای کم حرف ، اما پرتحرک بود و هیچگاه از حمایت های پدرش محروم نماند.او در کتابی که به نام (یو باتی گل) به چاپ رسید، این چنین از روزهای کودکی اش می گوید: مثل بیشتر کودکان آرژانتینی نبودم آن طور که از امریکای لاتین برداشت می شود،

در فقر به سر نمی بردم پدرم (بابا عمر) همیشه در کنارمان بود و همواره با وجود او، احساس خوشبختی می کردیم. او هنوز مرا از راهنمایی خودش بی نصیب نمیگذارد.مادرم هم موجودی دوست داشتنی بود و هست. گلوریا (مادرم) خوش برخورد، صبور و باحوصله بود و همین خصلت ها، او را در فامیل ما منحصر به فرد کرده بود. مادرم در اداره زندگی خانوادگی اش توانایی بالایی داشت و بخوبی زندگی خود و بچه هایش را جمع می کرد.

با وجود این پدر و مادر طبیعی است که احساس خوشبختی کنم.گابریل از دوران قبل از فوتبال چیز زیادی ننوشته و تنها به ذکر خصوصیاتی از پدر و مادر و همین طور چند خط از سرگرمی هایش اکتفا کرده است: هر وقت خسته می شدم ، بابا عمر مرا با خود به گردش می برد و چند دقیقه ای در فضای آرام کنار خانه بازی می کردم. گلوریا می گوید که در آن سنین ، به تاب بازی خیلی علاقه داشتم.

از بازی بر روی تاب و سرسره تا رسیدن به قله شهرت و افتخار، فقط چند گام بود. گابریل احساس عجیبی در مورد آنروزها دارد و هنوز هم با گذشت چندین سال ، وقتی خاطره اش را به یاد می آورد، به طرز عجیبی احساساتی می شود و اشک در چشمانش حلقه می زند. می گوید: نوزده ساله بودم که برای اولین باردر زندگی ام طعم یک لیگ گرم و پرهیجان را چشیدم. بعد از سه سال کار در باشگاه های ریز و درشت، به تیمی راه پیدا کرده بودم که خوب می دانستم می تواند سکوی پرتاب من باشد.

گریه مشهور گابریل باتیستوتا

گریه مشهور گابریل باتیستوتا

رم برای به خدمت گرفتن باتیستوتا رقم بالایی به فیورنتینا پیشنهاد کرد و این تیم که در شرایط بحرانی و عجیب و غریبی به سر می برد، به رغم میل باطنی ، به این انتقال راضی شد. 34 میلیون دلار برای انتقال باتیستوتا به رم پرداخت شد تا به این ترتیب جوان گمنام رکونکوئیستا به جمع 20 بازیکن گران قیمت تاریخ فوتبال دنیا بپیوندد.

حضور باتیستوتا در رم و گل او به فیورنتینا و گریه مشهورش پس از گل که همه دنیا را تحت تاثیر قرار داد، گوشه ای از خبرسازی این بازیکن بزرگ بود.او در فصل 2000 – 2001 در تمام بازیهای رم حاضر نبود و از مجموع 38 بازی رم، در 28 بازی به میدان رفت و 20 گل زد تا یکی از علل بی چون و چرای قهرمانی رمیها باشد.

رم به واسطه حضور بازیکنانی چون باتیستوتا و توتی پس از 18 سال با مربی سرشناس خود کاپلو، سرود قهرمانی سر داد. گابریل از آن دسته بازیکنانی است که در خارج از کشور فوق العاده محبوبند و در داخل کشور مغضوب.

جام جهانی و گابریل باتیستوتا

بازی‌های باتیستوتا در تیم ملی و سه جام جهانی با تیم ملی آرژانتین همراه با گلزنی‌های این بازیکن و البته ناکامی در کسب جام بوده‌است. جام جهانی 94 با شروعی طوفانی باتیستوتا و گل‌های او در مقابل یونان و همچنین گل دیگو مارادونا آغاز شد که منجر به پیروزی 4 بر صفر آرژانتین مقابل یونان شد.

و پیروزی 2 – 1 مقابل نیجریه شروع شد در بازی آخر دور گروهی در حالی که صعود آرژانتین قطعی شده بود 2 – 0 نتیجه را به بلغارستان واگذار کردند اما این جام از آنجا برای آلبی سلسته به پایان رسید که نتیجه آزمایش دوپینگ مارادونا مثبت اعلام شد و وی از ادامه مسابقات بازماند و در دیدار مرحله حذفی آرژانتین 3 – 2 نتیجه را به رومانی واگذار کرد تا این جام پایانی تلخی برای باتی گل باشد.

باتی گل در این جام موفق به زدن 4 گل شد جام جهانی 98 آرژانتین در دور نخست با 3 پیروزی با 9 امتیاز در گروه خود اول شد و در یک‌هشتم در دیداری نفس گیر در ضربات پنالتی انگلیس را مغلوب کرد اما در دور یک چهارم در حالی که با گل زیبای برکمپ مغلوب هلند شدند که با اخراج آریل ارتگا ده نفره بودند باتی گل 5 گل نیز در این جام به ثمر رساند.

با شروع جام جهانی 2002 همه نگاه‌ها به سمت تیم ملی آرژانتین بود، تیمی پر مهره و پر از ستاره که یکی از اصلی‌ترین شانس‌های قهرمانی آن دوره بود، ولی علی‌رغم حضور این همه ستاره در تیم و گلزنی باتی گل 33 ساله در اولین بازی مقابل نیجریه آرژانتین در مرحله گروهی حذف شد و آخرین شانس باتی برای کسب افتخار همراه با تیم ملی آرژانتین از بین رفت.

نکات جالب در مورد گابریل باتیستوتا

وی یکی از گلزن‌ترین بازیکنان دوران خودش بود و در 1042 بازی در تیم‌های مختلف 806 گل به ثمر رساند. او در زمانی که درآ اس رم بازی می‌کرد، با پیراهن این تیم گلی زیبا به تیم سابق خود یعنی فیورنتینا زد، و بعد از آن گریه کرد. به گفتهٔ خود باتیستوتا، هواداران این تیم بعد از ترک باشگاه مجسمه او را که در شهر قرار داشت را شکستند.

ولی عده‌ای از آنها که همچنان به او علاقه‌مند بودند خرده‌های مجسمه را به عنوان یادگاری از وی با خود به خانه‌هایشان بردند. – باتیستوتا تنها بازیکنی است که در 2 جام جهانی متفاوت هتریک کرده‌است در سالهای 94 و 98 زیباترین گل دوران بازی باتی هیچگاه به ثمر نرسید زیرا به نظر او زیباترین گل دوران فوتبالیش باید در فینال جام جهانی به ثمر می رسید.

افتخارات گابریل باتیستوتا

گابریل در عرصه بازی فوتبال خود افتخارات ملیف باشگاهی و شخصی زیادی کسب کرده است که شامل موارد زیر میباشد.

افتخارات باشگاهی

ریورپلاته لیگ برتر فوتبال آرژانتین: 99-1988

بوکا جونیورز لیگ برتر فوتبال آرژانتین: 1991

فیورنتینا سری بی: 94-1993

جام حذفی فوتبال ایتالیا: 96-1995

سوپر جام فوتبال ایتالیا: 1996

آ.اس. رم سری آ: 01-2000

سوپر جام فوتبال ایتالیا: 2001

افتخارات ملی

آرژانتین کوپا آمریکا (2بار):1991-1993

جام کیرین: 1992

جام کنفدراسیون‌ها: 1992

جام قهرمانان کونمبول یوفا: 1993

افتخارات شخصی

کفش طلای اروپا: 1993 – 1995 – 1996

توپ طلای کوپا آمریکا: 1991 – 1995

بهترین بازیکن خارجی سال سری آ: 1999

قطع پای گابریل باتیستوتا

قطع پای گابریل باتیستوتا

مصدومیت ناشی از دوران 17 سال فوتبال حرفه ای برای گابریل باتیستوتا اسطوره گلزن فوتبال آرژانتین بسیار گران تمام شد. وی که به علت درد شدید ناشی از مصدومیتش شب و روزها بیداری و سختی کشیده با توصیه غم انگیز یک پزشک روبرو گردید که پایش را قطع کند.

البته باتی گل آنقدر درد کشید که خود اول به پزشکان پیشنهاد داد پایش را قطع کند اما اکنون این پزشک اختصاصی اوست که به مهاجم سابق تیم ملی فوتبال آرژانتین و باشگاه رم می گوید که باید این کار را انجام بدهد.

10 سال است که حدود 10 قطعه پلاتین در پای گابریل باتیستوتا کار گذاشته شده است اما هیچ کدام کارگر نیامد. قطع پای این اسطوره محبوب برای هوادارانش که تک تک گل های او را به یاد دارند اتفاقی بسیار تلخ و غم انگیز خواهد بود. هنوز خبری از قطع پای او نیست و شاید بهتر شده باشد.

عکس های گابریل باتیستوتا

عکس های گابریل باتیستوتا

عکس های گابریل باتیستوتا

عکس های گابریل باتیستوتا

عکس های گابریل باتیستوتا

سوالات متداول

لقب گابریل باتیستوتا چه بود؟

لقب گابریل در اوج شهرتش باتی گل به معنای باتیستوتای گل زن بود.

افتخارات شخصی گابریل باتیستوتا کدام ها بودند؟

افتخارات شخصی گابریل باتیستوتا شامل کفش طلای اروپا: 1993 – 1995 – 1996، توپ طلای کوپا آمریکا: 1991 – 1995، بهترین بازیکن خارجی سال سری آ: 1999 بودند.

آیا پای گابریل باتیستوتا قطع شده است؟

قطع پای این اسطوره محبوب برای هوادارانش که تک تک گل های او را به یاد دارند اتفاقی بسیار تلخ و غم انگیز خواهد بود. هنوز خبری از قطع پای او نیست و شاید بهتر شده باشد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید