بیوگرافی رافائل واران Raphael Varane 🚀

0
301

این پست مربوط به رافائل واران Raphael Varane 🚀 میباشد. رافائل واران متولد 25 آوریل 1993 در فرانسه‌، فوتبالیست پست دفاع میانی است. او فارغ التحصیل حقوق از دانشکده حقوق می باشد که ورزش را با راگبی آغاز کرده و از 7 سالگی وارد فوتبال شد و اکنون در منچستر و تیم ملی فرانسه بازی می کند. رافائل واران با 191 سانتی متر قد و 81 کیلوگرم وزن ، پیراهن شماره 5 تیم ملی فرانسه و 19 منچستر یونایتد را بر تن میکند. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

خانواده

رافائل واران (Raphaël Varan) در خانواده ای متوسط به دنیا آمده است. پدرش «گاستون واران» اصالتا اهل جزیره مارتینک (مستعمره فرانسه در دریای کارائیب) و مادرش «آنی واران» اصالت فرانسوی دارند. برادر بزرگترش آنتونی سابقا فوتبالیست بوده و برادر کوچکترش «جاناتان» در تیم های جوانان بازی میکند و یک خواهر به نام آنابل واران دارد که مدل می باشد.

واران از دوران کودکی پدرش را برای بازی در بازی های تیم فوتبال منطقه ای خود همراهی می کرد. در بازگشت به خانه، پدرش، گاستون، از گذاشتن یک توپ بین پاهای پسر درنگ نکرد.

فوتبال اشتیاق او بود و فراتر از موفقیت، او می‌خواست که رافائل محبوبش این ورزش را به شیوه او دوست داشته باشد و درک کند.

پدرش درمورد او می‌گوید:

“من همیشه به رافائل یاد می دادم که باید از توپ محافظت کند، آن را کنترل کند و تکنیک خود را بهبود بخشد. رافائل همیشه از تمرین لذت برده است. هیچ وقت مجبور نشدم پسرم را مجبور کنم به تمرین برود. او عاشق کار سخت بود. نقطه قوت او تمرکزش است.»

ازدواج

رافائل واران در دوره دبیرستان با همکلاسی خود خانم «کامیل تیتگات» وارد رابطه شد تا اینکه آنها در ژوئن سال 2015 در فرانسه با یکدیگر ازدواج کردند. حاصل ازدواج آنها یک پسر به نام روبن و یک دختر به نام آنائیس است.

همسر رافائل واران  به سختی بیرون می رود و به ندرت از سانتیاگو برنابئو بازدید کرده است، اما وقتی می رود، تمام دوربین ها روی او متمرکز می شوند. با این حال، هیچ کس چیز زیادی در مورد این بلوند تماشایی که با رافائل واران ازدواج کرده است، نمی داند.

رافائل واران و کامیل تایتگات دوست دارند با هم از لحظات با کیفیت خوب و آفتابی در فضای باز لذت ببرند. این مرد فرانسوی و همسرش از لحظات فوق العاده ای با هم لذت می برند. اول از همه، آرامش یکی از ویژگی های خانواده واران است و رافائل آن را به ارث برده است.

درباره برادران رافائل واران:

رافائل واران دو برادر به نام های آنتونی و جاناتان دارد. برادر بزرگتر او، آنتونی واران به دلیل مصدومیت از فوتبال خداحافظی کرد.

آنتونی واران مسئول اجازه دادن به رافائل در تکنیک های خود بود. آنتونی در دوران بازی خود به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فرانسه شناخته می شد.

برخی از طرفداران هنوز هم معتقدند که او دوست داشتنی تر از رافائل واران بود.

جاناتان وران به عنوان یک ستاره فوتبال در حال افزایش است که به باشگاه فوتبال جوانانش اعتصاب می کند.

از راگبی تا فوتبال

رافائل ورزش حرفه ای را با راگبی آغاز کرد اما چون علاقه ای به این ورزش نداشت آن را کنار گذاشت و به فوتبال روی آورد.

او فوتبال خود را از 7 سالگی با پیوستن به آکادمی هلمس آغاز کرد و تا سال 2002 که 9 سال داشت در این تیم عضو بود.

انتقال به آکادمی لانس

سال 2002 در 9 سالگی مورد توجه استعدادیاب های باشگاه «لانس» قرار گرفت و به آکادمی این تیم پیوست و پس از بازی در تمامی رده های آکادمی لانس، سال 2010 در 17 سالگی به تیم اصلی راه یافت و تا پایان سال در این تیم توپ زد.

پیوستن به رئال مادرید

پیوستن به رئال مادریداو سال 2011 در 18 سالگی با مبلغ 10 میلیون یورو به کهکشانی های مادریدی پیوست و به مدت 10 سال پیراهن این تیم را بر تن کرد.

با این تیم 4 مقام قهرمانی چمپیونز لیگ، 3 قهرمانی لا لیگا، 1 قهرمانی کوپا دل ری، 3 قهرمانی سوپرجام اروپا، 3 قهرمانی سوپرجام اسپانیا و 4 مقام قهرمانی جام باشگاه های جهان را دشت کرده است.

در تیم شیاطین سرخ

واران سال 2021 در 28 سالگی با قراردادی 4 ساله به مبلغ 35 میلیون یورو به باشگاه منچستر یونایتد پیوست و هم اکنون در این تیم عضویت دارد.

 

 

 

 

بازی های ملی

رافائل سال 2010 در 17 سالگی برای اولین بار به تیم ملی زیر 18 ساله های فرانسه دعوت شد و سال 2013 در 20 سالگی پس از بازی در تمامی رده های سنی این تیم به بزرگسالان فرانسه دعوت شد.

با تیم ملی فرانسه قهرمان جام جهانی 2018 و نایب قهرمانی لیگ ملت های اروپا را در سال 2020 در کارنامه دارد.

واران بعد از کارومبو به دومین بازیکن تاریخ فرانسوی تبدیل شد که در یک سال قهرمان جام جهانی و قهرمان چمپیونز لیگ شده است.

نقش مورینیو در موفقیت

پس از جذبش از لنس به رئال مادرید به خواست مورینیو، او در ابتدای فصل به دلیل ناآشنا بودن به شرایط جدید دچار افت فنی و روحی شد.

با این وجود، اعتماد مورینیو نسبت به توانایی هایش و قرار دادنش در ترکیب اصلی رئال مادرید باعث شد خیلی زود او مسیر پیشرفت را طی کند.

خصوصیات شخصی

از جمله نقاط قوت او می‌توان به قابل اعتماد بودن، صبر و شکیبایی، عمل گرایی، مسئولیت پذیری، فداکاری و ثابت قدم بودن اشاره کرد و یک دنده بودن، انحصار طلبی و عدم صلح طلبی از نقاط ضعف او میباشد.

از تغییرات ناگهانی، مصدومیت و مریضی، پارچه های مصنوعی به شدت متنفر است.

سرگرمی ها

بیشتر اوقات فراغت خود را با باغبانی، آشپزی، موسیقی، عشق ورزیدن، خرید لباس های گرانقیمت و کارهای فنی پر می کند.

سرقت از منزل

7 دسامبر 2016 در جریان بازی «رئال مادرید» با «بورسیا دورتموند» در رقابت های لیگ قهرمانان سارقان مسلح در زمان آغاز بازی حوالی 9 شب وارد خانه رافائل شدند. و چون این بازیکن فراموش کرده بود سیستم دزدگیر را فعال کند بدون هیچ مزاحمتی ساعت های لوکس، جواهرات، پول نقد و لباس های گران قیمت خانه اش را به قیمت 70 هزار یورو به سرقت بردند.

افتخارات رافائل واران

افتخارات رافائل واراندر تیم رئال مادرید:

  • لا لیگا: 2012–2011، 2017–2016، 2019-2020
  • کوپا دل ری: 2014–2013
  • سوپر جام فوتبال اسپانیا: 2012، 2017، 2019
  • لیگ قهرمانان اروپا:2014-2016-2017-2018

سوپرجام اروپا: 2014، 2016، 2017

 جام باشگاه‌های فوتبال جهان: 2014، 2016، 2017، 2018

تیم ملی فوتبال فرانسه:

  • قهرمان جام جهانی فوتبال: 2018
  • نایب قهرمان جام جهانی فوتبال: 2022

فردی:

  • تیم منتخب سال فیفا: 2018
  • تیم فصل لیگ قهرمانان اروپا: 2017–2018
  • تیم منتخب جام جهانی: 2018

تیم سال یوفا: 2018

عکس های رافائل واران عکس های رافائل واران عکس های رافائل واران عکس های رافائل واران

 

 

 

 

سوالات متداول

نقش مورینیو در موفقیت رافائل واران چه بود؟

پس از جذبش از لنس به رئال مادرید به خواست مورینیو، او در ابتدای فصل به دلیل ناآشنا بودن به شرایط جدید دچار افت فنی و روحی شد.
با این وجود، اعتماد مورینیو نسبت به توانایی هایش و قرار دادنش در ترکیب اصلی رئال مادرید باعث شد خیلی زود او مسیر پیشرفت را طی کند.

سرگرمی های واران چیست؟

بیشتر اوقات فراغت خود را با باغبانی، آشپزی، موسیقی، عشق ورزیدن، خرید لباس های گرانقیمت و کارهای فنی پر می کند.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید