بیوگرافی ریاض محرز Riyad Mahrez 🚀

0
288

این پست مربوط به ریاض محرز Riyad Mahrez 🚀 میباشد. ریاض محرز متولد 21 فوریه 1991 در الجزایر، فوتبالیست است. فوتبال خود را از 13 سالگی آغاز کرد و در 23 سالگی به لستر سیتی ملحق شده و هم اکنون در پست مهاجم برای تیم ملی الجزایر و منچستر سیتی به میدان می‌رود. او با 179 سانتی متر قد و 67 کیلوگرم وزن، صاحب دو فرزند دختر می باشد. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

دین

محرز یک مسلمان معتقد است و در ژوئن 2017، برای بجا آوردن مناسک حج عمره به مکه سفر کرده بود.

خانواده

ریاض کریم محرز (Riyad Karim Mahrez) روز 2 اسفند 1369 در شهر سارسل فرانسه در خانواده ای از طبقه متوسط به دنیا آمده است.

پدرش احمد محرز فوتبالیست آماتور بوده و اصالت الجزایری دارد و مادرش حلیما محرز اصالتا الجزایری – مراکشی است و یک برادر بزرگتر از خود به نام وحید محرز دارد که به عنوان مدیر برنامه ریاض فعالیت میکند.

زمانی که ریاض 15 ساله بود پدرش احمد محرز در سن 54 سالگی بر اثر بیماری قلبی درگذشته است.

ازدواج و فرزندان

ریاض محرز آگوست 2015 با دوست دختر چندین ساله خود بنام «ریتا جوهال» با اصالت انگلیسی که در حرفه ی مد و تیراندازی فعالیت میکند ازدواج کرد.

با این حال این زندگی بعد از تولد دو دخترشان در نهایت به جدایی ختم شد.

این زوج که در ژوئن 2019 صاحب دو فرزند دختر بودند مجبور شدند مبلغ 3600 پوند به عنوان دستمزد عقب افتاده به پرستار سابق فرزندانشان پرداخت کنند!

رابطه با تیلور

ریاض پس از جدایی از همسر سابقش اکتبر 2020 با یک مدل به نام تیلور وارد رابطه عاشقانه شد و در 21 ژوئن 2021 نامزدی خود را اعلام کردند. تیلور پیش از رابطه با محرز با سرجیو آگوئرو نیز رابطه داشته است.

 کودکی و مشوقین فوتبالی

ریاض در منطقه ای پر از جرم و جنایت در شهر سارسل که به منطقه مهاجران مشهور است بزرگ‌ شده و والدینش برای اطمینان از امنیت فرزندشان، او را در خانه حبس میکردند و در دوران رشدش همواره تعطیلاتش را در الجزایر میگذراند.

اما یکی از نکات مثبت این منطقه پرورش فوتبالیست های مهاجر مسلمان چون زیدان بود.

محرز با الگو قرار دادن زیدان برای شروع فوتبال انگیزه پیدا کرد و این پدرش بود که همواره ریاض را برای پیشرفت در فوتبال حمایت میکرد و او را در تک تک بازی ها همراهی میکرد.

 شروع

مرگ ناگهانی پدر ریاض ضربه سختی به او وارد ساخت ولی با این حال ریاض خود را نباخت و تصمیم گرفت بخاطر پدرش فوتبال را جدی تر دنبال کند و مرگ پدرش را نقطه شروع کار خود در فوتبال توصیف کرده است.

آغاز حرفه ای فوتبال

ریاض فوتبال حرفه ای خود را سال 2004 از 13 سالگی با پیوستن به آکادمی AAS Sarcelles آغاز کرد و تا سل 2009 در این آکادمی عضویت داشت.

پیوستن به کویمپر تا لو هاور

سال 2009 در 18 سالگی به تیم کویمپر پیوست و پس از یکسال بازی در این تیم سال 2010 به تیم لو هاور ملحق شد. ولی سران باشگاه این تیم او را به آکادمی این تیم فرستادند و پس از یک سال بازی در رده های پایه این تیم سال 2011 در 20 سالگی به تیم اصلی اضافه شد و تا ژانویه 2014 در این تیم توپ زد.

بازی در لیگ جزیره

ژانویه 2014 در 23 سالگی با قراردادی 3.5 ساله به ارزش 450 هزار پوند به تیم لسترسیتی پیوست و تا سال 2018 پیراهن این تیم را بر تن کرد.

او 158 بار پیراهن لسترسیتی را بر تن کرده و 42 گل برای این تیم به ثمر رسانده و فصل 2015-2016 به عنوان برترین بازیکن لیگ جزیره برگزیده شد و با این تیم به 1 قهرمانی لیگ برتر جزیره دست یافته است.

 

 

 

 

پیوستن به منچسترسیتی

پیوستن به منچسترسیتیریاض محرز سال 2018 در 27 سالگی با قراردادی 5 ساله به مبلغ 60 میلیون پوند به عنوان گرانترین بازیکن آفریقایی به تیم منچسترسیتی پیوست و هم اکنون در این تیم عضویت دارد‌.

او با این تیم 2 قهرمانی لیگ جزیره، 1 قهرمانی جام حذفی، 3 قهرمانی جام اتحادیه و 1 قهرمانی جام خیریه انگلیس را کسب کرده است.

بازی های ملی

ریاض اولین بار سال 2014 در 23 سالگی به تیم ملی الجزایر دعوت شد و هم اکنون یکی از ستارگان این تیم به شمار می رود و اولین گل ملی خود را 15 اکتبر 2014 در 23 سالگی مقابل مالاوی به ثمر رسانده است.

سال های 2015 و 2016 عنوان بهترین بازیکن الجزایر و سال 2016 عنوان برترین بازیکن آفریقایی را بدست آورد و تجربه 1 قهرمانی جام ملت های آفریقا سال 2019 را دارد.

سبک بازی

محرز بازیکنی باهوش و خلاق بوده و تکنیک خوب، حفظ توپ عالی، دوندگی زیاد، سرعت مناسب و مهارت در ارسال پاس های عمقی از او یک هافبک جهانی ساخته است.

مشکل ضعف بدنی

ریاض در دوران نوجوانی از نظر بدنی ضعیف و لاغر اندام بوده و سرعت بالایی نداشت به همین خاطر به او می‌گفتند نمی‌توانی در فوتبال حرفه ای موفق شوی.

ولی  تسلیم این حرف‌ها نشد و مسئولیت شکست هایش را در زمین قبول کرد و با تلاش فراوان و ارتقای تکنیک خود توانست بر مشکلش غلبه کند.

سرقت از پنت هاوس ریاض محرز

می 2020، بر اثر سرقتی که از آپارتمان پنت هاوس محرز در شهر منچستر صورت گرفته بود، اشیاء قیمتی خانه اش به قیمت صدها هزار پوند دزدیده شدند.

عاشق پیتزا

ریاض عاشق درست کردن پیتزا با دوستانش است و تقریبا با همه کنار می آید و اگر فوتبالیست نمی‌شد یک پیتزا فروشی باز میکرد.

اولین الجزایری در هتریک

5 دسامبر 2015 در جریان بازی لستر مقابل سوانسی که با پیروزی 3 بر 0 لستر به پایان رسید، محرز توانست با هتریک در این بازی به اولین و تنها بازیکن الجزایری که توانسته در لیگ جزیره هتریک کند، تبدیل شود.

مورد حمله فرد ناشناس

سال 2021 محرز هنگام خروج از رستورانی در لندن همراه با نامزدش تیلور هدف حمله یک فرد ناشناس مشکی پوش قرار گرفت.

 فرد مهاجم با نیرو‌های امنیتی محافظ وی درگیر شده و خوشبختانه نتوانست به این زوج آسیبی برساند.

پس از این حادثه محرز در پیامی از کسانی که باهاش ابراز همبستگی کرده بودند، تشکر کرد و گفت: من مورد هیچگونه تعرضی قرار نگرفتم و حالم خوب است.

شخصیت و‌علایق

ریاض فردی دلسوز، مهربان، هنرمند، شهودی، ملایم، عاقل، ترسو و غمگین بوده و اعتماد کردن بیش از حد به کسی و میل به فرار از واقعیت از نقاط ضعفش هستند.

همچنین به موسیقی، تنها بودن، خواب، عاشقانه بودن، رسانه های تصویری، شنا و تم معنوی علاقه مند است و از خشونت و ظلم و ستم متنفر است.

عکس های ریاض محرزعکس های ریاض محرزعکس های ریاض محرزعکس های ریاض محرز

 

 

 

 

سوالات متداول

سبک بازی ریاض چگونه بود؟

محرز بازیکنی باهوش و خلاق بوده و تکنیک خوب، حفظ توپ عالی، دوندگی زیاد، سرعت مناسب و مهارت در ارسال پاس های عمقی از او یک هافبک جهانی ساخته است.

ریاض چه زمانی فوتبال حرفه ای خود را آغاز کرد؟

ریاض فوتبال حرفه ای خود را سال 2004 از 13 سالگی با پیوستن به آکادمی AAS Sarcelles آغاز کرد و تا سل 2009 در این آکادمی عضویت داشت.

ریاض معتقد به چه دینی است؟

محرز یک مسلمان معتقد است و در ژوئن 2017، برای بجا آوردن مناسک حج عمره به مکه سفر کرده بود.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید