بیوگرافی روبرت لواندوفسکی Robert Lewandowski 🚀

0
280

این پست مربوط به روبرت لواندوفسکی Robert Lewandowski 🚀 میباشد. روبرت لواندوفسکی 21 آگوست 1988 در ورشو لهستان متولد شد. پدرش کریشتوف لواندوفسکی و مادرش ایوونا لواندوفسکی نام دارد. او فوتبالیست مشهور و حرفه ای لهستانی است که برای باشگاه فوتبال بایرن مونیخ و همچنین تیم ملی لهستان بازی می کند و همچنین کاپیتان تیم ملی لهستان است. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

روبرت کار خود را از رده های پایه پولونیا ورشو آغاز کرد. او سپس پیش از انتقال به بوروسیا دورتموند در لخ پوزنان لهستان نیز بازی کرد و به همراه این تیم یک قهرمانی لیگ و یک قهرمانی جام حذفی لهستان به دست آورد.

از سال 2014 ، لوا در باشگاه فوتبال بایرن مونیخ آلمان بازی می کند.

اولین بازی ملی

اولین بازی ملیاو در سن 20 سالگی اولین بازی خود را برای تیم ملی بزرگسالان لهستان انجام داد.

نقش کلیدی در صعود به جام جهانی

او در دیدار مقابل سن مارینو، به عنوان تعویضی وارد میدان شد و با به ثمر رساندن یک گل به تیمش کمک کرد تا به پیروزی برسد و به جام جهانی 2010 صعود کند.

فوتبالیست سال

وی تاکنون چندین جایزه و افتخار در دوران حرفه ای خود دریافت کرده است. او هفت بار پیاپی به عنوان فوتبالیست سال لهستان برگزیده شد. او همچنین در سال 2015 به عنوان برترین شخصیت ورزشی لهستان معرفی شد. در همان سال، او توسط “گاردین” به عنوان پنجمین فوتبالیست برتر کره زمین معرفی شد.

سرمایه گذاری

او علاوه بر اینکه یک فوتبالیست است، یک سرمایه دار علاقمند به سرمایه گذاری نیز محسوب می شود. از طریق شرکت Protos Venture Capital ، لوا در چندین شرکت استارتاپ سرمایه گذاری کرده است.

ازدواج و فرزندان

روبرت لواندوفسکی ژوئن 2013 با آنا استاچورسکا ازدواج کرده است. همسر او نیز یک ورزشکار است و در جام جهانی کاراته 2009 مدال برنز کسب کرد. این زوج دو فرزند به نام های کلارا و لارا دارند. لوا یک مسیحی و کاتولیک عملگرا است.

کودکی و زندگی اولیه

روبرت لواندوفسکی 21 آگوست 1988 در ورشو، لهستان متولد شد.

پدر او کریشتوف لواندوفسکی، یک قهرمان ملی جودو و همچنین یک فوتبالیست بود و مادرش ایوونا لواندوفسکی، زمانی یک بازیکن فوتبال در تیم AZS ورشو و همچنین معاون رئیس پارتیزان لزنو بود. او یک خواهر به نام میلنا دارد.

او کار خود را از رده های پایه پولونیا ورشو، جایی که به مدت هفت سال حضور داشت، آغاز کرد. او بعداً به دلتا ورشو نقل مکان کرد و در آنجا توانست در تیم اول بازی کند. او در آن تیم نمایشی بسیار خوب داشت و در فصل 2007 / 2006 به عنوان بهترین گلزن سطح سوم لهستان با 15 گل زده خود را مطرح کرد.

فصل بعد، او با زدن 21 گل بهترین گلزن لیگ دسته دوم لهستان شد.

 

 

 

 

دوران حرفه ای

رابرت لواندوفسکی در ژوئن سال 2008 با مبلغ 1.5 میلیون زلوتی لهستان به لخ پوزنان پیوست.

او اولین بازی خود در این تیم را ماه بعد در دور اول جام یوفا انجام داد، جایی که با به ثمر رساندن تنها گل این مسابقه، کارآیی خود را اثبات کرد.

او در طول فصل بسیار خوب عمل کرد و در 42 بازی 18 گل به ثمر رساند. او فصل بعد نیز عملکرد خوبی داشت و در مجموع 18 گل به ثمر رساند. لوا در فصل 2010 / 2009 تیم خود را در راه قهرمانی لیگ و جام حذفی لهستان یاری کرد.

در ژوئن سال 2010 ، رابرت با مبلغی در حدود 4.5 میلیون یورو با باشگاه آلمانی بوروسیا دورتموند قرارداد امضا کرد. او اولین گل خود برای BVB را در بازی مقابل شالکه 04 در ماه سپتامبر به ثمر رساند.

از فصل 2012 / 2011 ، لوا خود را به عنوان یک مهره غیرقابل جانشین در ترکیب تثبیت کرد. او با زدن دو گل در جریان پیروزی 2 – 0 مقابل اس وی ساندهوزن خود را نشان داد.

او تیم خود را به به سمت کسب عناوین زیادی هدایت کرد. به دلیل عملکرد شگفت انگیز لوا، او به عنوان بهترین بازیکن سال لهستان انتخاب شد. او سال را به عنوان سومین گلزن برتر، با زدن 22 گل و ارسال 6 پاس گل به پایان رساند.

در روز افتتاحیه فصل 2013 / 2012 ، او در کسب پیروزی 2 – 1 دورتموند مقابل ودرر برمن به تیمش کمک کرد.

او به نمایش استعدادهای خود در ورزش ادامه داد و در آپریل 2013 تبدیل به اولین بازیکنی شد که در یک بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهار گل به ثمر می رساند.

او تیم خود را به فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2013 هدایت کرد، جایی که آنها با نتیجه 2 بر 1 از بایرن مونیخ شکست خوردند.

لوا پس از یک فصل حضور دیگر در دورتموند، قراردادی 5 ساله با بایرن مونیخ، رقیب دورتموند به امضا رساند و از فصل 2015 / 2014 به این تیم پیوست.

او اولین بازی رسمی خود برای بایرن را در سال 2014 و در بازی مقابل بوروسیا دورتموند انجام داد، جایی که تیمش با نتیجه 2 بر صفر متحمل شکست شد.

او در بقیه فصل عملکرد بسیار خوبی داشت و در 49 بازی 25 گل به ثمر رساند.

لوا در طول فصل 2016 / 2015 با ثبت 5 گل در طی 9 دقیقه در بازی برابر وولفسبورگ رکوردی عجیب را به ثبت رساند که سریعترین آمار در تمامی لیگ های معتبر اروپایی است.

 در پی ثبت این شاهکار، وی به چهار گواهی توسط رکوردهای جهانی گینس اعطا شد. عملکرد کلی او در این فصل با 42 گل در 51 مسابقه بهبود چشمگیری یافت. لوا به عملکرد بی نظیر خود در پیراهن بایرن مونیخ ادامه داد و در 11 مارس 2017 ، در 137 امین حضورش، به 100 گل زده برای بایرن رسید.

او فصل 2017 / 2016 را با زدن 42 گل در 47 مسابقه به پایان رساند. در 13 دسامبر 2016 ، لواندوفسکی قرارداد جدیدی با بایرن امضا کرد که او را تا سال 2021 در این باشگاه نگه می دارد.

سال 2017 برای تمام کننده ی لهستانی

فصل 2018 / 2017 با پیروزی بایرن مونیخ در سوپر جام آلمان مقابل بوروسیا دورتموند آغاز شد. لواندوفسکی با استفاده از پاس جاشوا کیمیچ، دروازه دورتموند را باز کرد تا گل کریستین پولیسیچ را پاسخ دهد.

مسابقه بعد از وقت های قانونی و اضافی 2 – 2 به پایان رسید. لواندوفسکی دوباره اولین پنالتی بایرن را به ثمر رساند و سرانجام بایرن با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی در سوپر جام رسید.

لواندوفسکی دوباره فصل را از موقعیت پیشین شروع کرد و بار دیگر در ابتدای بوندس لیگا بهترین گلزن بود. در تاریخ 13 دسامبر 2017 ، در بازی لیگ مقابل کلن، او تنها گل بازی را به ثمر رساند و به دهمین گلزن برتر بوندس لیگا تبدیل شد.

چند ماه بعد، در هفته بیست و دوم، لواندوفسکی مقابل شالکه 04 در آلیانز آرنا گلزنی کرد تا با رکورد گلزنی در 11 بازی خانگی پیاپی در یک فصل برابری کند، رکوردی که در اختیار، سرمربی سابق بایرن، یوپ هاینکس بود.

او سپس با هتریک در مقابل هامبورگ در ورزشگاه خانگی این تیم به پیروزی 6 بر 0 بایرن کمک کرد. او این فرصت را داشت تا خود را در این بازی 4 گله کند اما پنالتی او تبدیل به گل نشد. این اولین پنالتی بود که لوا با پیراهن بایرن در بوندسلیگا از دست می دهد.

تیم ملی

رابرت لواندوفسکی در دیدارهای دوستانه مقابل بلاروس، انگلیس و فنلاند سه بازی برای تیم زیر 21 سال لهستان انجام داد. در سپتامبر 2008 ، او اولین حضور خود را در تیم ملی بزرگسالان تجربه کرد.

او در دیدار مقابل سان مارینو به عنوان جانشین به میدان آمد و یک گل به ثمر رساند تا تیمش بتواند پیروزی 2 – 0 را کسب کند. این پیروزی به تیم آنها کمک کرد تا به جام جهانی 2010 صعود کنند.

لوا همچنین در یورو 2012 برای تیم ملی لهستان بازی کرد، جایی که در اولین بازی مقابل یونان، اولین گل این مسابقات را به ثمر رساند. او در آن بازی به عنوان بهترین بازیکن میدان لقب گرفت. او در یوفا 2016 نیز حضور داشت.

رابرت همچنین در رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه با زدن 16 گل رکوردی را به ثبت رساند. لواندوفسکی موفق شده در این سال ها در 112 حضور خود در لباس تیم ملی لهستان 61 گل برای این تیم به ثمر رساند.

جوایز و دستاوردهای روبرت لواندوفسکی

جوایز و دستاوردهای روبرت لواندوفسکیگذشته از هدایت تیم های خود به سمت پیروزی های بی شمار، رابرت لواندوفسکی در کارنامه خود چندین جایزه نیز کسب کرده است. او در سال 2008 به عنوان شخصیت الهام بخش سال لهستان و از سال 2011 تا 2017 هفت بار پیاپی به عنوان مرد سال فوتبال لهستان نام گرفت.

رابرت در سال 2015 به عنوان شخصیت ورزشی سال لهستان انتخاب شد و در همان سال نیز به عنوان برترین گلزن سال IFFHS (فدراسیون بینالمللی تاریخ و آمار فوتبال) تبدیل شد.

لواندوفسکی به دلیل عملکرد درخشان خود در فصل 2017 / 2016 ، به عنوان بازیکن سال بوندسلیگا معرفی شد. لوا با زدن 16 گل بهترین گلزن رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه شد.

عکس های روبرت لواندوفسکیعکس های روبرت لواندوفسکی عکس های روبرت لواندوفسکی عکس های روبرت لواندوفسکی

 

 

 

 

سوالات متداول

اولین بازی ملی لواندوفسکی در چه سنی بود؟

او در سن 20 سالگی اولین بازی خود را برای تیم ملی بزرگسالان لهستان انجام داد.

همسر لواندوفسکی کیست؟

روبرت لواندوفسکی ژوئن 2013 با آنا استاچورسکا ازدواج کرده است. همسر او نیز یک ورزشکار است و در جام جهانی کاراته 2009 مدال برنز کسب کرد.

لواندوفسکی چند بار به عنوان مرد سال فوتبال لهستان انتخاب شد؟

او در سال 2008 به عنوان شخصیت الهام بخش سال لهستان و از سال 2011 تا 2017 هفت بار پیاپی به عنوان مرد سال فوتبال لهستان نام گرفت.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید