بیوگرافی روملو لوکاکو Romelu Lukaku 🚀

0
281

این پست مربوط به روملو لوکاکو Romelu Lukaku 🚀 می باشد. روملو لوکاکو (به انگلیسی: Romelu Lukaku) (زاده 13 مهٔ 1933) بازیکن فوتبال اهل بلژیک است که به صورت قرضی برای باشگاه اینتر میلان بازی می‌ کند.

او و تنها چهار بازیکن دیگر تاکنون موفق شده‌اند تا قبل از بیست و سه سالگی، پنجاه گل در لیگ برتر انگلستان به ثمر برسانند. او پنجمین بازیکن جوانی است که به رکورد 100گل زده در این لیگ می‌رسد. همچنین او در تیم ملی بلژیک با 68 گل زده بهترین گلزن تاریخ این کشور است. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

خلاصه ای از زندگی رولو لوکاکو

روملو لوکاکو مهاجم تیم‌ ملی بلژیک و چلسی است. لوکاکو مهاجمی گلزن محسوب می‌شود که از دو پای خود به بهترین نوع ممکن استفاده می‌کند و توپ را به‌ سمت چهارچوب دروازه حریف شوت می‌کند. از دیگر ویژگی های روملو می‌توان به فیزیک بدنی مناسب و مهارت در دریبل زدن حریف اشاره کرد.

اولین تیم حرفه‌ای لوکاکو اندرلخت بلژیک بود. او در این تیم بازی‌های بی‌نظیری به نمایش گذاشت و قهرمان لیگ بلژیک شد. همان سال لوکاکو جایزه بهترین گلزن مسابقات را از خود کرد و در سن کمی رکورد لیگ بلژیک را شکست. روملو در لیگ بلژیک، ایتالیا و انگلیس بازی کرده و حال حاضر بازیکن تیم چلسی است.

خانواده

روملو لوکاکو با پدر، مادر و برادر خود در بلژیک زندگی می‌کرد. فاصله سنی لوکاکو با برادر خود تنها یک سال بود و او با برادر خود رابطه بسیار خوبی داشت. لوکاکو اصلیت کنگویی دارد و پدرش به‌دلیل مشکلات سیاسی کنگو با کمک عمویش به پلژیک نقل مکان کرد. پدرش در پلژیک فوتبال بازی می‌کرد ولی درآمد زیادی نداشت. راجر لوکاکو در لیگ دسته سه‌ پلژیک بازی می‌کرد و این موضوع دلیل درآمد کم او بود.

دوستان کودکی

روملو دوستی صمیمی به نام وینی داشت که با او به مدرسه می‌رفت و به‌صورت اجباری درس می‌خواند. لوکاکو در مدرسه با مشکل نژادپرستی دست و پنجه نرم می‌کرد. دوست او می‌گویید: (روملو بسیار مهربان بود و هیچ آزاری به‌کسی نمی‌رساند، تمام درگیری‌های لوکاکو در مدرسه به‌دلیل فحاشی‌ نژادپرست‌ها به‌ او بود و همیشه در درگیری‌ها مقصر اعلام می‌شد).

اولین بازی فوتبال

روملو لوکاکو برای اولین بار در پنج سالگی با دوست و برادر خود به زمین فوتبال نزدیک خانه شان رفت و فوتبال بازی کرد. به دلیل فیزیک بدنی بزرگ لوکاکو همیشه هم‌بازی‌های او از او می‌ترسیدند. لوکاکو در پنج سالگی به تیم محلی روپل پیوست و چهار فصل در آن تیم بازی کرد. بعد از آن یک تیم حرفه‌ای نوجوانان او را به خدمت گرفت و لوکاکو ادامه دوران فوتبال خود را در تیم لیرس ادامه داد.

تاریخچه بازی‌های باشگاهی لوکاکو

روملو لوکاکو در تیم لیرس آمار خوبی داشت و این آمار از چشم استعدادیاب‌های باشگاه لیزر پنهان نماند و سال 2004 به این تیم پیوست. او تا سال 2006 در این تیم ماند، در این مدت 121 گل برای لیزر زد و بعد به تیم اندرلخت پیوست.

دلیل پیوستن لوکاکو به اندرلخت سقوط تیمش به دسته دوم بود و او با 13 بازیکن دیگر به اندرلخت پیوست بعد از این که 16 سالگی لوکاکو کامل شد او با تیم اندرلخت قرارداد امضا کرد و به تیم اصلی پیوست. او از سال 2009 تا 2010 عضو ثابت تیم اندرلخت بود و توانست با این تیم قهرمان لیگ بلژیک شود و جایزه بهترین گلزن مسابقات را بگیرد.

باشگاه چلسی با قراردادی 10 میلیون پوندی روملو لوکاکو را در اختیار گرفت، سران چلسی اعلام کردند این قرارداد تا 20 میلیون یورو هم زیاد می‌شود و بستگی به‌عمل کرد لوکاکو دارد. لوکاکو سال 2012 توانست با چلسی قهرمان لیگ قهرمانان شود، اما او جام را بالای سر نبرد.

او گفت: من برای تیم چلسی بازی نداشته‌ام و به‌همین دلیل نمی‌توانم به خودم اجازه دهم که جام را بالایی سر ببرم. لوکاکو در چلسی عمل کرد خوبی نداشت یعنی بازی به او نرسید که عمل کرد خوبی داشته باشد، همین موضوع باعث انتقال قرضی او به برومویچ آلبیون شد.

لوکاکو در تیم جدیدش آمار خوبی از خود به‌جا گذاشت و دوباره به تیم چلسی پیوست. در آخرین روز پنجره نقل انتقالات تابستانه 2013 لوکاکو به اورتون پیوست. لوکاکو در استون ویلا مصدوم شد و تا 2014 نتوانست بازی کند. لوکاکو بعد از اورتون به منچستریونایتد و بعد از آن به اینتر میلان ایتالیا پیوست.

لوکاکو توانست با این تیم به قهرمانی سری آ ایتالیا برسد و بهترین بازیکن شود. او بعد از اینتر میلان دوباره به چلسی پیوست و درحال حاضر در این تیم بازی می‌کند.

تاریخچه بازی‌های ملی

تاریخچه بازی‌های ملی

روملو لوکاکو اولین بار سال 2010 به تیم ملی بلژیک دوعت شد و در همان سال برابر تیم ملی بلژیک مقابل روسیه گلزنی کرد. گل بعدی او مقابل هلند بود. لوکاکو  سال 2014  به تیم ملی برای جام جهانی برزیل دعوت شد و قبل از جام جهانی برای تیم ملی هتریک کرد.

لوکاکو تا به‌حال در دو جام جهانی حضور داشته و بهترین جام جهانی او سال 2018 بوده است. او در بازی که مقابل تیم ملی مصر داشت توانست بهترین گلزن بلژیک شود و تعداد گل‌هایش را به تعداد 31 برساند. لوکاکو 5 سپتامبر 2021 صد بازی برای تیم ملی انجام داد و در این 100 بازی 67 گل به ‌ثمر رساند.

 

 

 

 

بهترین آمار روملو لوکاکو

بهترین آمار روملو لوکاکوبهترین آمار روملو لوکاکو فصل 2020-2021 بود، او در این فصل با تیم اینتر میلان قهرمان سری آ شد و توانست جام را با تیمش بالای سر ببرد. آمار ملی لوکاکو سال 2016 در بهترین حالتش بود. او در 14 باز 14 گل زد و به طور میانگین در هر بازی یک گل برای تیم ملی کشور به ثمر رساند.

باید دید که روملو لوکاکو می‌تواند با تیم ملی بلژیک در جام جهانی 2022 قطر آمار خوبی نشان دهد. به احتمال زیاد این جام جهانی آخرین جام جهانی او باشد به همین دلیل این تورنمنت برای او مهم است.

افتخارات روملو لوکاکو

باشگاهی

اینترمیلان

 

 • سری آ: 21–2020
 • سوپرجام فوتبال اایتالی: 2022
 • لیگ اروپا: 20–2019 نایب قهرمان

چلسی

 • جام باشگاه‌های جهان: 2021

ملی

بلژیک

 • جام جهانی: 2018 مقام سوم

 

فردی

 • بهترین گلزن IFFHS در جهان: 2020
 • ورزشکار بلژیکی استعداد امیدوار کننده سال: 2009
 • کفش برنز بلژیک: 2009
 • بهترین گلزن لیگ برتر لیگ برتر بلژیک: 2010–2009
 • کفش نقره ای بلژیک: 2010
 • کفش آبنوس: 2011
 • بهترین گلزن لیگ اروپا: 2015–2014
 • بازیکن جوان فصل اورتون: 2016–2015
 • گل فصل اورتون: 2016–2015
 • بهترین بازیکن ماه لیگ برتر انگلستان: مارس 2017
 • تیم سال PFA: لیگ برتر 2017–2016
 • بازیکن فصل اورتون: 2017–2016
 • بهترین بازیکن ماه PFA Fans: اوت و سپتامبر 2017
 • بهترین بازیکن ماه سری آ: فوریه 2021
 • تالار مشاهیر فوتبال ایتالیا (جایزه بازی جوانمردانه) 2019
 • تیم برتر فصل لیگ اروپا 2020–2019
 • بهترین بازیکن فصل لیگ اروپا: 2020–2019
 • بهترین گلزن رکورد ملی بلژیک: 2017(سی و یکمین گل)
 • بهترین گلزن رکورد ملی بلژیک در یک سال: 2018(14 گل)
 • کفش برنز جام جام جهانی: 2018
 • تیم منتخب سری آ: 2021–2020
 • بهترین بازیکن فصل سری آ 2021–2020
 • تیم منتخب جام ملت‌های اروپا 2020
 • آقای گل مشترک جام باشگاه‌های جهان: 2021 (۲گل)
 • بازیکن سال سری آ 2021
 • بهترین گل زن تاریخ بلژیک (68 گل)

ویژگی‌های تاکتیکی

درخشش لوکاکو در لیگ برتر انگلیس از فصل 2012/2013 آغاز شد. جایی که این بازیکن زیر نظر استیو کلارک در وست برومویچ آلبیون خودنمایی کرد. لوکاکو البته در ابتدا گزینه دوم کلارک در سیستم 1-3-2-4 برای پست 9 محسوب می‌شد. او ذخیره شین لانگ بود و تقریباً در 20 بازی اول لیگ همواره به عنوان مهاجم ذخیره در نیمه دوم به بازی می‌آمد. با این حال عملکرد درخشان لوکاکو به عنوان یار جانشین کلارک را مجاب کرد تا تغییراتی را در ترکیب تیمش انجام دهد.

او در ادامه بازی‌های آن فصل دو سناریو را اجرا کرد. سناریو نخست انتقال قدرت در پست 9 تیم از لانگ به لوکاکو بود و سناریو دوم تغییر سیستم تیم به 2-4-4 و حضور همزمان لانگ و لوکاکو در خط حمله. لوکاکو در آن فصل علی‌رغم اینکه تنها 2008 دقیقه به میدان رفت توانست 17 گل بزند و در رتبه ششم بهترین گلزنان لیگ برتر قرار گیرد.

عملکرد قدرتمند در وست بروم باعث شد تا او فصل بعد راهی اورتون شود. لوکاکو زیر نظر روبرتو مارتینز تبدیل به مهاجم تیم در سیستم 1-3-2-4 در پست 9 شد و توانست 15 گل به ثمر برساند. با این حال او در این فصل نیز مهاجم همیشه ثابت تیم نبود و 2099دقیقه در ترکیب به میدان رفت.

فصل 2014 /2015 لوکاکو تبدیل به مهاجم ثابت و همیشگی اورتون شد. او در این فصل 3170 دقیقه بازی کرد و توانست 17 گل به ثمر برساند. پیشرفت لوکاکو کاملاً حساب شده و از روی نمودار بود تا این که فصل گذشته تبدیل به بهترین فصل دوران حرفه ایش شد.

 لوکاکو زیر نظر رونالد کومان به بلوغ رسید و در چینش‌های مختلف مربی هلندی در پست 9 عملکرد استثنایی داشت. لوکاکو فصل گذشته 25 گل به ثمر رساند و پس از هری کین در رتبه دوم جدول بهترین گلزنان قرار گرفت. روملو لوکاکو تقریباً تمام دوران حرفه‌ای خود را به عنوان مهاجم پست 9 اکثراً در سیستم‌های تک مهاجمه سپری کرده‌است.

مهاجمان در این پست به‌طور کلی می‌توانند 3 نقش را عهده‌دار شوند. لوکاکو با توجه به فیزیک بدنی و توانایی‌های فیزیکی اش غالباً نقش آدم مورد نظر را عهده‌دار بوده. البته این نقش دو معنای سنتی و مدرن دارد.

در معنای سنتی که بازیکنانی همچون یان کولر یا توره آندره فلو از نمونه‌هایش هستند، غالب توانایی‌های بازیکنان، توانایی‌های فیزیکی (علی‌الخصوص بازی هوایی) و جاگیری در نقاط پنهان باکس حریف است، در حالی که بازیکنان آدم مورد نظر در معنای مدرن علاوه برداشتن توانایی‌های روتین و سنتی این نقش، توانایی‌های تکنیکی قابل قبولی در بازی با توپ و حفظ توپ دارند.

زلاتان ابراهیموویچ یا روبرت لواندوفسکی نمونه‌های مدرن بازیکنان در این نقش هستند. بازیکنانی که هدف نخست مجموعه تیم محسوب می‌شوند و توپ‌ها در مناطق خطرناک یک سوم تدافعی حریف به آن‌ها ختم می‌شود.

روملو لوکاکو نیز نمونه مدرن شده بازیکنان پست ۹ در نقش آدم مورد نظر است. به همین دلیل است که جاناتان ویلسون، اَبَر تاکتیک‌نویس دنیای فوتبال، او را این‌گونه وصف می‌کند: «لوکاکو یک بازیکن پست ۹ سنتی است که می‌تواند در هر منطقه‌ای از زمین بازی کند.»

عکس های روملو لوکاکوعکس های روملو لوکاکو عکس های روملو لوکاکو عکس های روملو لوکاکو

 

 

 

 

سوالات متداول

بهترین آمار لوکاکو چه زمانی بود؟

بهترین آمار روملو لوکاکو فصل 2020-2021 بود، او در این فصل با تیم اینتر میلان قهرمان سری آ شد و توانست جام را با تیمش بالای سر ببرد. آمار ملی لوکاکو سال 2016 در بهترین حالتش بود. او در 14 باز 14 گل زد و به طور میانگین در هر بازی یک گل برای تیم ملی کشور به ثمر رساند.

اولین بازی فوتبال لوکاکو چه زمانی بود؟

روملو لوکاکو برای اولین بار در پنج سالگی با دوست و برادر خود به زمین فوتبال نزدیک خانه شان رفت و فوتبال بازی کرد. به دلیل فیزیک بدنی بزرگ لوکاکو همیشه هم‌بازی‌های او از او می‌ترسیدند. لوکاکو در پنج سالگی به تیم محلی روپل پیوست و چهار فصل در آن تیم بازی کرد. بعد از آن یک تیم حرفه‌ای نوجوانان او را به خدمت گرفت و لوکاکو ادامه دوران فوتبال خود را در تیم لیرس ادامه داد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید