لیست تیم های لیگ حرفه ای عربستان

0
35

این پست مربوط به لیست تیم های لیگ حرفه ای عربستان می باشد. لیگ حرفه‌ای عربستان که به دلایل حمایت مالی به عنوان لیگ روشن عربستان شناخته می‌شود، بالاترین بخش فوتبال اتحادیه در سیستم لیگ عربستان است.

اگر شما هم از طرفداران بازی تخته نرد می باشید مجله مگاشرط توصیه می کند قبل از ورود به سایت معتبر شرط بندی بدون فیلتر به آموزش نحوه چیدن تخته نردبپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

تیم های موجود در لیگ حرفه ای عربستان

تیم های موجود در لیگ حرفه ای عربستان

فصل اول مسابقات فصل 1976–1977 بود این لیگ از فصل افتتاحیه خود تا فصل 1989–1990 به عنوان یک تورنمنت رفت و برگشت فعالیت می کرد، پس از آن فدراسیون عربستان تصمیم گرفت لیگ فوتبال را با جام پادشاهی در یک تورنمنت و اضافه کردن جعبه طلایی ادغام کند جعبه طلایی یک رقابت حذفی پایان فصل است که بین چهار تیم برتر فصل عادی لیگ برگزار می شود این تیم ها در مرحله نیمه نهایی بازی خواهند کرد تا قهرمان عربستان سعودی شوند لیگ در فصل 2007–2008 به سیستم رفت و برگشت بازگشت.

این اتحادیه همچنین به دلیل عملکرد موفق و ثابت باشگاه هایش در لیگ قهرمانان آسیا، مرتباً با بالاترین ضریب در آسیا رتبه بندی می شود الهلال با 18 عنوان قهرمانی در تاریخ خود و آخرین قهرمانی در فصل 2021–2022 موفق ترین تیم است الاهلی، الاتحاد و النصر نیز از موفق ترین تیم های لیگ هستند.

از آغاز سال 2023، لیگ به دلیل جذب بازیکنان سطح بالای متعدد از لیگ های اروپایی از طریق قراردادهای پرسود مالی، شروع به تجربه گسترده بین المللی کرد و بلافاصله به یک لیگ پر ستاره تبدیل شد. صندوق سرمایه گذاری عمومی کشور در همان سال به عنوان بخشی از برنامه چشم انداز عربستان سعودی 2030، 75 درصد از سهام چهار عضو موسس (الاهلی، الاتحاد، الهلال و النصر) را در اختیار گرفت.

در ادامه لیست تیم های موجود در این لیگ را در اختیارتان قرار خواهیم داد:

⚽️ الهلال
⚽️ النصر
⚽️ الاهلی
⚽️ التعاون
⚽️ الاتحاد
⚽️ الفتح
⚽️ الاتفاق
⚽️ الفیحا
⚽️ الوحده
⚽️ دمک
⚽️ الشباب
⚽️ الخلیج
⚽️ ابها
⚽️ الریاض
⚽️ الطائی
⚽️ الاخدود
⚽️ الرائد
⚽️ الحزم

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید