بیوگرافی سرخیو آگوئرو Sergio Agero 🚀

0
211

این پست مربوط به سرخیو آگوئرو Sergio Agero 🚀 می باشد. سرخیو لئونل آگوئرو دل کاستیو متولد زاده 2 ژوئن 1988 بازیکن سابق فوتبال اهل آرژانتین است. البته او ترجیح می‌دهد لقب «KUN» پشت پیراهنش نقش ببندد زیرا این لقب را پدر بزرگش به هنگام کودکی و از روی یک شخصیت کارتونی به وی داده‌ است. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

سرخیو آگوئرو

سرخیو آگوئرو

سرخیو آگوئرو سابقه بازی برای باشگاه منچستر سیتی، اتلتیکو مادرید، بارسلونا، اتلتیکو ایندپندینته را دارد و سرخیو آگوئرو با قدی حدود 173 سانتی متر در پس مهاجم آرژانتین بازی می کند. او بهترین گلزن تاریخ باشگاه فوتبال منچسترسیتی محسوب می‌شود. وی در تیم ملی فوتبال آرژانتین بازی می‌کرد و بعد از لیونل مسی و گابریل باتیستوتا سومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال آرژانتین است. آگوئرو به دلیل مشکلات قلبی در دسامبر 2021 برای همیشه از فوتبال کناره‌گیری کرد.

زندگینامه سرخیو آگوئرو

سرخیو در یک خانواده متوسط به دنیا آمد و تنها 8 سال داشت که پدرش او را به مدرسه ایندیپندنته معرفی کرد. او به تیم زیر 11 ساله‌های این باشگاه راه یافت و با این تیم قهرمان زیر 11 ساله‌های آرژانتین شد. اولین بازی رسمی خود را برای تیم بزرگسالان ایندیپندنته در سن 16 سالگی انجام داد و جوانترین بازیکن تاریخ باشگاه لقب گرفت.

در سال 2005 (17 سالگی) بهترین بازیکن و گلزن تیم بود و در همین سن جایزه بهترین بازیکن لیگ را از آن خود کرد. تابستان 2005 برای شرکت در جام جهانی جوانان به تیم ملی دعوت شد که به گفته خودش مهمترین اتفاق زندگیش را تجربه کرد. در این جام در کنار لیونل مسی توانست قهرمانی جهان را بدست آورد.پس از درخشش در جام جهانی جوانان مورد توجه بسیاری از باشگاههای اروپایی از جمله چلسی و اتلتیکو مادرید قرار گرفت.

که سرانجام این تیم اتلتیکو مادرید بود که با پرداخت مبلغ هنگفتی توانست این بازیکن جوان را به خدمت بگیرد. طی یک فصل حضور در اتلتیکو مادرید و با وجود مصدومیت‌های مکرر کوتاه مدت توانست 7 گل بزند و بعد از تورس دومین گلزن تیمش باشد. وی در سال 2007 بار دیگر به تیم جوانان آرژانتین دعوت شد و با درخشش در این مسابقات تمام افتخارات ممکن از قبیل قهرمانی وجایزه بهترین بازیکن و گلزن این مسابقات را از آن خود کرد.

وی در سال 2007 به عنوان بهترین بازیکن جوان سال جهان انتخاب شد.آگوئرو در سال 2008 به همراه تیم المپیک آرژانتین راهی پکن محل مسابقات شد و در آنجا به قهرمانی این مسابقات دست یافت که می‌توان بهترین بازی وی در این مسابقات را بازی در برابر برزیل دانست که دو گل برای آرژانتین به ثمر رساند.اگوئرو توپ طلای سال 2008 اسپانیا را مال خود کرد. اگوئرو از سال 2009 به تیم منچستر سیتی انگلیس پیوست و یکی از بهترین گلزنان این تیم است.

همسر سرخیو آگوئرو

آگوئرو با جیانا مارادونا دختر کوچک دیگو مارادونا ازدواج کرد و در 19 فوریه 2009 پسر انها بنجامین در مادرید اسپانیا متولد شد. آگوئرو و جیانا بعد از چهار سال یعنی سال 2012 از هم جدا شدند. آگوئرو به تازگی از رابطه عاشقانه با “سوفیا کالزتی”، مدل 23 ساله آرژانتینی پرده برداری کرده است. این زوج تقریبا دو ماه است که با هم آشنا شده اند که به تازگی بالاخره با انتشار پیامی در اینستاگرام از این رابطه رونمایی کرده اند.

سرجیو آگوئرو که از ازدواج با جیانینا، دختر دیگو مارادونا یک پسر ده ساله به نام “بنجامین” دارد حالا وارد یک رابطه عاشقانه دیگر شده است. او البته بعد از جدایی از دختر مارادونا به مدت شش سال با “کارینا”، خواننده ونزوئلایی زندگی می کرد اما حدود دو سال است که مجرد است.

دوران فوتبال سرخیو آگوئرو

سرخیو در یک خانواده متوسط در جنوب بوینس آیرس به دنیا آمد و تنها 8 سال داشت که پدرش او را به مدرسه ایندیپندنته معرفی کرد. او به تیم زیر 11 ساله‌های این باشگاه راه یافت و با این تیم قهرمان زیر 11 ساله‌های آرژانتین شد. اولین بازی رسمی خود را برای تیم بزرگسالان ایندیپندنته در سن 16 سالگی انجام داد و جوانترین بازیکن تاریخ باشگاه لقب گرفت. از باشگاه‌هایی گه آگوئرو در آنها بازی کرده می‌توان به باشگاه فوتبال ایندپندینته، باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید و باشگاه فوتبال منچستر سیتی و بارسلونا اشاره کرد.

سرخیو آگوئرو در کنار لیونل مسی

سرخیو آگوئرو در کنار لیونل مسی

آگوئرو در سال 2005 (17 سالگی) بهترین بازیکن و گلزن ایندیپندنته بود و در همین سن جایزه بهترین بازیکن لیگ را از آن خود کرد. تابستان 2005 برای شرکت در جام جهانی جوانان به تیم ملی دعوت شد که به گفته خودش مهمترین اتفاق زندگیش را تجربه کرد. در این جام در کنار لیونل مسی توانست قهرمانی جهان را به‌دست آورد.

آگوئرو در اتلتیکو مادرید

پس از درخشش در جام جهانی جوانان مورد توجه بسیاری از باشگاه‌های اروپایی از جمله چلسی و اتلتیکو مادرید قرار گرفت که سرانجام این تیم اتلتیکو مادرید بود که با پرداخت مبلغ هنگفتی توانست این بازیکن جوان را به خدمت بگیرد. طی یک فصل حضور در اتلتیکو مادرید و با وجود مصدومیت‌های مکرر کوتاه مدت توانست 7 گل بزند و بعد از تورس دومین گلزن تیمش باشد.

سرخیو آگوئرو در تیم ملی

آگوئرو در سال 2007 بار دیگر به تیم جوانان آرژانتین دعوت شد و با درخشش در این مسابقات تمام افتخارات ممکن از قبیل قهرمانی و جایزه بهترین بازیکن و گلزن این مسابقات را از آن خود کرد. وی در سال 2007 به عنوان بهترین بازیکن جوان سال جهان انتخاب شد.

آگوئرو درحال بازی برای اتلتیکو مادرید در سال 2010 آگوئرو در سال 2008 به همراه تیم المپیک آرژانتین راهی پکن محل مسابقات شد و در آنجا به قهرمانی این مسابقات دست یافت که می‌توان بهترین بازی وی در این مسابقات را بازی در برابر برزیل دانست که دو گل برای آرژانتین به ثمر رساند.

سرخیو آگوئرو در منچستر سیتی

آگوئرو توپ طلای سال 2008 اسپانیا را مال خود کرد. آگوئرو در سال 2011 به باشگاه منچسترسیتی انگلیس پیوست بی آنکه بداند اوج نقطهٔ عطف دوران حرفه‌ای او در این باشگاه رقم خواهد خورد.در سال 2011–2012 در آخرین بازی لیگ، منچستر سیتی مقابل کوئینز پارک رنجرز در حالیکه 2 بر 1 شکست خورده بود ابتدا در وقتهای تلف شده بازی را به تساوی کشاند بعد از آن در حالی که کمتر از یک دقیقه به پایان وقتهای تلف شده باقی مانده بود.

سرخیو موفق شد با دریبل مدافع روبروی خود گل پیروزی را به ثمر برساند. سیتی بعد از چهل و چهار سال جامی را که دو دهه در خانهٔ همسایه رفت‌وآمد داشت تصاحب کرد. سرخیو نه فقط برای گل قهرمانی که بغض فروخوردهٔ هواداران سیتی را فریاد می‌زد به همین دلیل از همان فصل اول اسطورهٔ سیتی شد. دوران اوج او در سیتی به مدت ده سال ادامه پیدا کرد.

در این مدت آگوئرو هم در تیم ملی آرژانتین و هم در سیتی افتخارات تیمی و فردی زیادی را کسب کرد. بیشترین گل زده برای سیتی در تمام طول دوران تاریخ باشگاه یکی از این افتخارات است. تندیس آگوئرو، وینسنت کمپانی و داوید سیلوا در مقابل ورزشگاه اختصاصی منچستر سیتی به عنوان اسطوره های تاریخ این باشگاه قرار دارد.

جدایی سرخیو آگوئرو از منچستر سیتی

آگوئرو فصل 2020 را با مصدومیت و نیمکت نشینی سپری کرد. اواسط فصل مدیران سیتی وقتی دیدند وی تصمیمی برای خداحافظی از فوتبال ندارد، اعلام کردند قصد تمدید با سرخیور را ندارند و او می‌تواند باشگاه بعدی خود را انتخاب کند.آگوئرو در مارس سال 2021 میلادی، خبر جدا شدنش در تابستان از تیم منچسترسیتی را تأیید کرد.

هتریک های سرخیو آگوئرو

آگوئرو در دیدار دوستانه تیم ملی آرژانتین در برابر بولیوی در سال 2015 که با برتری پنج بر صفر آرژانتین همراه شد، سه گل زد و بدین ترتیب اولین هت تریکش را در دیدارهای ملی رقم زد. همچنین سرخیو آگوئرو تاکنون 1 بار پنتاتریک (5 گل مقابل نیوکاسل) 3 بار پوکر (4 گل) و 12 بار هتریک کرده‌ است.

(آخرین بار در بازی با استون ویلا که با نتیجه 6–1 به سود منچستر سیتی تمام شد) که با شکستن رکورد آلن شیرر (با 11 هتریک) در رتبه اول رکوردداران هتریک در تاریخ لیگ برتر انگلیس قرار گرفت.او در سال 2015 موفق به فتح کفش طلای انگلیس شد. وی همچنین بهترین گلزن تاریخ شهر منچستر محسوب می‌شود.

سرخیو آگوئرو در بارسلونا

آگوئرو بعد از قهرمانی در لیگ برتر و نائب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با منچستر سیتی، با قراردادی 2 ساله به باشگاه فوتبال بارسلونا پیوست.

ثروت سرخیو آگوئرو

ثروت سرخیو آگوئرو مهاجم گلزن تیم ملی آرژانتین و تیم منچسترسیتی 80 میلیون دلار است. آگوئرو که با درخشش در تیم فوتبال اتلتیکو مادرید چهره شد و به منچسترسیتی پیوست. او در منچسترسیتی افتخارات زیادی از جمله 2 قهرمانی در لیگ برتر انگلیس را در کارنامه خود دارد.

خداحافظی آگوئرو از فوتبال

خداحافظی آگوئرو از فوتبال

آگوئرو بعد از چند ماه مصدومیت برای بارسلونا چهار بازی انجام داد، سرخیو آگوئرو در مقابل رئال مادرید تنها گل بارسلونا را به ثمر رساند غافل از اینکه این آخرین گل دوران حرفه‌ای‌اش خواهد بود، چرا که در بازی برابر آلاوس دچار مشکل قلبی شده در بیمارستان بستری شد، در ابتدا عنوان شد بعد از چهار ماه به فوتبال باز خواهد گشت.

ولی بعد از چند روز با چشمانی گریان اعلام کرد برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد. در مراسم خداحافظی آگوئرو، خوان لاپورتا مدیر وقت بارسلونا، بازیکنان و کادر فنی و همچنین پپ گواردیولا سرمربی منچستر سیتی و تیکی برگیستین مدیر ورزشی وقت منچستر سیتی حضور داشتند.

عکس های سرخیو آگوئرو

عکس های سرخیو آگوئرو

عکس های سرخیو آگوئرو

عکس های سرخیو آگوئرو

عکس های سرخیو آگوئرو

سوالات متداول

چرا سرخیو آگوئرو از فوتبال خداحافظی کرد؟

سرخیو آگوئرو در بازی برابر آلاوس دچار مشکل قلبی شده در بیمارستان بستری شد، در ابتدا عنوان شد بعد از چهار ماه به فوتبال باز خواهد گشت. ولی بعد از چند روز با چشمانی گریان اعلام کرد برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

ثروت سرخیو آگوئرو چقدر است؟

ثروت سرخیو آگوئرو مهاجم گلزن تیم ملی آرژانتین و تیم منچسترسیتی 80 میلیون دلار است.

مهمترین اتفاق زندگی آگوئرو چه بود؟

آگوئرو در سال 2005 (17 سالگی) بهترین بازیکن و گلزن ایندیپندنته بود و در همین سن جایزه بهترین بازیکن لیگ را از آن خود کرد. تابستان 2005 برای شرکت در جام جهانی جوانان به تیم ملی دعوت شد که به گفته خودش مهمترین اتفاق زندگیش را تجربه کرد. در این جام در کنار لیونل مسی توانست قهرمانی جهان را به‌دست آورد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید