بیوگرافی آلن شیرر Alan Shearer 🚀

0
295

این پست مربوط به بیوگرافی آلن شیرر Alan Shearer🚀 می باشد. آلن شیرر فوتبالیست مشهور انگلیسی و بازیکن سابق تیم‌ های بلکبرن راورز و نیوکاسل یونایتد است. آلن شیرر بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر انگلستان و هفتمین گل‌زن تیم ملی فوتبال انگلستان است. این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

آلن شیرر

آلن شیرر

آلن شیرر یک فوتبالیست بازنشسته انگلیسی است که به عنوان یکی از بهترین مهاجمان جهان شناخته می شد. شیرر که در سیزده سالگی به دلیل مهارت هایش شناخته شده بود، در دو دهه فعالیت حرفه ای خود را برای باشگاه های مختلفی مانند ساوتهمپتون، بلکبرن روورز و نیوکاسل یونایتد بازی کرد. او همچنین نماینده انگلیس در جام جهانی فوتبال 1998 بود.

زندگینامه آلن شیرر

آلن شیرر یک فوتبالیست بازنشسته انگلیسی است که به عنوان یکی از بهترین مهاجمان جهان شناخته می شد. شیرر که در سیزده سالگی به دلیل مهارت هایش شناخته شده بود، در دو دهه فعالیت حرفه ای خود را برای باشگاه های مختلفی مانند ساوتهمپتون، بلکبرن روورز و نیوکاسل یونایتد بازی کرد.

آلن شیرر همچنین نماینده انگلیس در جام جهانی فوتبال 1998 بود. او به غیر از اینکه فقط به عنوان یک بازیکن خوب شناخته می شود، به خاطر خرید مبلغ هنگفت توسط باشگاه های مختلف نیز شهرت دارد. آلن حدود 49 گل از 206 گل خود را برای نیوکاسل تنها با ضربه سر به ثمر رسانده است.

شاه کاری که به ندرت توسط اکثر فوتبالیست ها به دست می آید. آلن شیرر با موسسات خیریه مختلفی در ارتباط است و حتی در روز هایی که فوتبالیست بود، برای امور خیریه وقت می گذاشت. آلن شیرر با سازمان NSPCC مرتبط بود که در جهت محافظت از کودکان در برابر هر شکلی از سوء استفاده است.

آلن شیرر همچنین از طریق مسابقات مختلف فوتبال برای این سازمان پول جمع آوری کرد. آلن همچنین سازمان خیریه خود را با نام (بنیاد آلن شیرر) راه اندازی کرده است.

آلن شیرر در دوران بازی خود یکی از ثروتمندترین فوتبالیست های جهان محسوب می شد و حتی پس از بازنشستگی هنوز هم این شهرت را دارد. آلن شیرر همچنان با ارائه نظرات خود از طریق بحث های پس از مسابقه در تلویزیون ملی با این ورزش مرتبط است.

گل های رده ملی آلن شیرر

آلن شیرر بعنوان کاپیتان تیم ملی انگلستان در جام جهانی 1998 فرانسه حاضر بود که تیمش در مرحله یک هشتم نهایی در ضربات پنالتی مغلوب تیم ملی آرژانتین شد و از دور مسابقات کنار رفت. او در 4 بازی خود در جام جهانی 1998 موفق به زدن 2 گل برای سه شیرها گردید.

افتخارات باشگاهی آلن شیرر

افتخارات باشگاهی آلن شیرر

آلن شیرر در 3 فصل متوالی 95 – 94 و 96 – 95 بهمراه بلکبرن روورز و فصل 96 – 97 به همراه نیوکاسل یونایتد موفق به کسب عنوان آقای گلی و دریافت کفش طلای لیگ جزیره گردیده است.

میزان تحصیلات آلن شیرر

شیرر تحصیلات ابتدایی خود را از مدرسه راهنمایی مرکزی گوسفورث و بعداً از دبیرستان گوسفورث به پایان رساند. آلن شیرر در تمام این دوران تحصیلی بسیار فوتبال بازی می کرد و همچنین کاپیتان تیم مدرسه بود. مهارت های فوتبال شیرر به زودی مورد توجه جک هیکسون، استعدادیاب فوتبال ساوتهمپتون قرار گرفت. گفته می شود که این هیکسون بود که شیرر را به فوتبالیست بزرگی تبدیل کرد که در نهایت به آن تبدیل شد.

جوایز آلن شیرر

نیوکاسل یونایتد با نصب یک بنر به ارتفاع 25 متر از آلن شیرر در زمین خود در سنت جیمز پارک، از آلن شیرر تقدیر کرد. روی این بنر عبارت (ممنون برای 10 سال عالی) چاپ شده است.

شیرر در سال 2000 جایزه (آزادی افتخاری) را از سوی هیئت حاکمه (نیوکاسل آپ تاین) به دلیل سهم برجسته اش در فوتبال دریافت کرد. معاون دانشگاه نورثامبریا در سال 2006 به آلن شیرر اعطا کرد. این جایزه دکترای افتخاری در حقوق مدنی به دلیل تلاش و فداکاری بسیار زیاد او در قبال فوتبال بود.

خداحافطی آلن شیرر از فوتبال

خداحافطی آلن شیرر از فوتبال

آلن در جام جهاني 1998 کاپيتان تيم ملي انگلستان بود و دو بار گلزنی کرد. شيرر بعد از يورو 2000 از فوتبال ملی بازنشسته شد و در سال 2006 پس از 10 سال بازی برای تيم نيوکاسل از فوتبال باشگاهی خداحافظی کرد.

عکس های آلن شیرر

عکس های آلن شیرر

عکس های آلن شیرر

عکس های آلن شیرر

عکس های آلن شیرر

سوالات متداول

آلن شیرر در چند سالگی فوتبال را شروع کرد؟

شیرر که در سیزده سالگی به دلیل مهارت هایش شناخته شده فوتبال را آغاز کرد.

آلن شیرر چند گل ملی زده است؟

او در 4 بازی خود در جام جهانی 1998 موفق به زدن 2 گل برای سه شیرها گردید.

آلن شیرر کی از فوتبال باشگاهی خداحافظی کرد؟

در سال 2006 پس از 10 سال بازی برای تيم نيوکاسل از فوتبال باشگاهی خداحافظی کرد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
5/5 - (1 امتیاز)

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید