بیوگرافی جنارو گتوزو Gennaro Gattuso 🚀

0
264

این پست مربوط به جنارو گتوزو Gennaro Gattuso 🚀 میباشد. جنارو گتوزو در تاریخ 9 ژانویه سال 1987 در کوریلیانو کالابرو ایتالیا به دنیا آمد. کوریلیانو نام یکی از مناطق کومونه در ایتالیا می باشد که جمعیت بسیار کمی دارد. قدرت فیزیکی بسیار بالای جنارو از همان ابتدا مورد توجه مربیان باشگاه قرار گرفته بود. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

بیوگرافی

سال ها گذشت و جنارو گتوزو با فعالیت خوبی که از خودش نشان داد، توانست به بازیکن اصلی تیم خود تبدیل شود. در این مدت در مسابقات محلی مختلف نیز شرکت کرد، تا این که خبر رسید مدرسه ای که او در حال تحصیل در آن است به دنبال تشکیل یک تیم برای فرستادن به مسابقات بین شهری کشور ایتالیا می باشد.

نکته ی قابل توجه در مورد این مسابقات این بود که برترین تیم و بهترین بازیکنان در نهایت به عنوان بازیکن با استعداد به مربیان فوتبال ایتالیا معرفی می شدند و این بازیکنان شانس حضور در سری C را پیدا می کردند.

جنارو گتوزو نیز در همین مسابقات خودش را به اثبات رساند و توانست نگاه های معروف مربیان بزرگ آن دوره را به خودش جلب کند.

در این دوره او موفق شد به عنوان یکی از بهترین بازیکنان نوجوان به تیم های باشگاهی حرفه ای معرفی شود و به عنوان برترین بازیکن نوجوان ایتالیا انتخاب گردد.

جنارو به دلیل بازی حرفه ای در فوتبال هیچ گاه نتوانست درس خود را آن طور که انتظار می رفت ادامه دهد؛ البته عملکرد خوب او در ورزش و هم چنین پول بسیار خوبی که در این راه برایش وجود داشت،

باعث شده بود که وی کوچک ترین توجهی نسبت به درس خواندن نداشته باشد و توجه و تمرکز خود را بر روی چیزی بگذارد که می داند نتیجه بخش است. البته پس از جا افتادن در تیم های نوجوانان وی به درس خواندن نیز روی آورد و حداقل مدرک ممکن مدارس ایتالیا را نیز کسب کرد.

جنارو سابقه بازی در تیم‌های پروجا، رنجرز، سالرنیتانا، آ. ث. میلان و سیون را دارد. در حال حاضر به سرمربیگری تیم جوانان میلان(پریماورا) مشغول است. وی عمدتاً به عنوان هافبک دفاعی بازی می‌کرد.

گتوسو بازیکنی پرتکاپو و تکل‌زن بود، که در دوران اوج خود هواداران رنجرز بخاطر روحیه جنگندگی‌اش به او “رینگیو” و “رینو” می‌گفتند. رینو به معنای کرگدن می‌باشد.

گتوسو از گلاسکو به عنوان یکی از به یادماندنی‌ترین شهرهای محل اقامتش یاد می‌کند زیرا آشنایی وی با همسرش پائولو رومانو نیز به همان مدت زندگی در گلاسکو مربوط می‌شد.

او والتر اسمیت را به عنوان یکی از اصلی ترین مشوقانش می‌شناسد و از او به عنوان پدر دوم خود یاد می‌کند. اما دوران بازی گتوسو در رنجرز بسیار کوتاه بود زیرا والتر اسمیت که گتوسو را به رنجرز آورده بود در سال 1998 این باشگاه را ترک کرد.

جانشین اسمیت، دیک ادوکات، چندان روی خوشی به گتوسو نشان نداد و در پست غیر تخصصی اش و به عنوان مدافع راست از وی بازی گرفت و در پایان فصل او را در لیست فروش باشگاه قرار داد.

عاقبت در اکتبر 1998 و در ازای 4 میلیون یورو به باشگاه سالرنیتانا فروخته شد که بعدها به سری آ هم صعود کرد. علی‌رغم عملکرد خوبی که در این تیم داشت، باز هم نتوانست از سقوط تیمش جلوگیری کند. وان یکی از بهترین هافبک دفاعی‌های جهان مطرح بود.

در دوران حضورش در میلان، وی لیگ قهرمانان اروپا را در فصل‌های 03−2002و 07−2006 فتح کرد، و همچنین عنوان قهرمانی سری آ را در سال‌های 04−2003 و 11−2010به دست آورد. همکاری اعجاب آور وی با آندره آ پیرلو نقشی کلیدی را در قهرمانی ایتالیا در جام جهانی 2006 و همچنین موفقیت‌های میلان در سطوح داخلی و بین‌المللی داشت.

اوایل بازیگری جنارو گتوسو فوتبال حرفه‌ای خود را از باشگاه ایتالیایی پروجا و در سن 16 سالگی آغاز کرد. وی پس از 3 سال حضور در این باشگاه ایتالیایی در ژوئیه 1997 در سن 19 سالگی به تیم اسکاتلندی رنجرز پیوست تا یکی از بهترین دوران فوتبال خود را سپری کند.

گتوسو با 40 حضور و 7 گل زده طی یک فصل به یکی از بازیکنان محبوب رنجرز تبدیل شده بود.

بازی های ملی

گتوسو ۷۳ بازی ملی در کارنامه خود دارد، و در المپیک تابستانی 2000، جام جهانی 2002، یورو 2004، جام جهانی 2006، یورو 2008، جام کنفدراسیون‌های 2009، و جام جهانی 2010 برای کشورش به میدان رفت.

او نقشی کلیدی را در پیروزی های ایتالیا در جام جهانی 2006 ایفا کرد و همچنین جایزه بهترین بازیکن زمین را در دیدار مرحله حذفی مقابل اوکراین کسب کرد. وی آندره آ پیرلو را به عنوان همکار خود در میانه میدان می دید. وی توجه بسیار زیادی را در جشن قهرمانی ایتالیا در جام جهانی به سوی خود جلب کرد.

جایی که لباس‌های خود را بیرون آورد و فقط با یک لباس زیر دور زمین را دوید، تا سرانجام ماموران یوفا او را وادار به پوشاندن خود کردند. در جریان یورو 2008 و مرحله یک چهارم نهایی، در بازی مقابل اسپانیا زوج گتوسو و پیرلو هر دو به علت کارت زردهایشان محروم بودند.

سرمربی وقت ایتالیا روبرتو دونادونی کار دشواری را برای جایگزینی آن‌ها پیش رو داشت. از آنجایی که هیچ کدام از بازیکنان ذخیره قابل مقایسه با این زوج میلانی نبودند ایتالیا در ضربات پنالتی 4 -2 باخت. در ژوئن 2010 وی اعلام کرد پس از جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی از بازی‌های ملی بازنشسته خواهد شد.

بازیکن_مربی

بازیکن_مربیحرفه مربیگری سیون در تاریخ 25 فوریه 2013، گتوسو به عنوان بازیکن-مربی تیم سیون نامیده شد. گتوسو پنجمین مربی این تیم در فصل 13-2012 بود. در تاریخ 27 فوریه 2013، وی اولین پیروزی خود را به عنوان سرمربی این تیم، در پیروزی 2-0 سیون برابر لوسان کسب کرد.

جنارو گتوزو پالرمو در تاریخ 21 ژوئن 2013 گتوسو هدایت تیم دسته دومی پالرمو را برای فصل 14-2013 برعهده گرفت.

 

 

 

 

پالرمو

در تاریخ 21 ژوئن 2013 گتوسو هدایت تیم دسته دومی پالرمو را برای فصل 14–2013 برعهده گرفت.

میلان

میلاندر تاریخ 27 نوامبر 2017، وینچنزو مونتلا توسط میلان اخراج شد. سپس گتوزو که از سمت خود به عنوان مربی میلان پریماورا کناره‌گیری کرده بود به عنوان سرمربی تیم اصلی برگزیده شد.

تجربه ی ورود به ایران

باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت رویانیان موفق شد جمعی بزرگ از بازیکنان پیشکسوت میلان را به ایران فرا بخواند و جنارو گتوزو نیز یکی از این بازیکنان بود. وی در بازی با تیم پیشکسوتان پرسپولیس در کنار بزرگانی چون مالدینی و اودو به میدان رفت و بازی خوبی را نیز از خود به نمایش گذاشت.

صحنه ی خطای خشن کریم باقری، بازیکن پرسپولیس بر روی او هیچ گاه از یاد علاقه مندان پاک نمی شود. گتوزو که خودش یکی از بازیکنان خشن دنیا می باشد، با شدت بسیار زیادی نقش بر زمین شد و در حالی که همگان انتظار یک زد و خورد سفت و سخت را از این دو بازیکن داشتند وی ترجیح داد تا حرکت باقری را ندید بگیرد و به بازی خود ادامه دهد.

بازیکن

میلان

  • سری آ(۲) 2004-2003، 2011-2010
  • کوپا ایتالیا 2003-2002
  • سوپر جام فوتبال ایتالیا(2) 2004 ، 2011
  • لیگ قهرمانان اروپا(2) 2003-2002، 2007-2006
  • سوپر جام اروپا(2) 2003، 2007
  • جام باشگاه‌های جهان 2007

ایتالیا

  • جام جهانی فوتبال 2006

مربی

  • ناپولی
  • کوپا ایتالیا 2020-2019

رفتارهای جنجالی

در سپتامبر سال 2003 در چارچوب مسابقه‌ای از لیگ قهرمانان اروپا در مقابل تیم باشگاه فوتبال آژاکس آمستردام، وی در حالی در نیمه دوم مسابقه اخراج شد که با پشت دست خود، به دهان مهاجم باشگاه فوتبال آژاکس آمستردام یعنی زلاتان ابراهیموویچ کوبید.

رفتار گتوزو دردسرهای دیگری هم برای وی ایجاد کرده‌است. مثلاً در دسامبر سال 2005 بعد از سوت پایان بازی دیدار میلان مقابل شالکه در لیگ قهرمانان اروپا، که با شکست 3–2 میلان همراه بود، گتوزو در حالی دیده شد که داشت به دنبال کریستین پولسن، هافبک تیم شالکه می‌گشت تا او را به خاطر رفتار خشونت آمیزش با کاکا در بازی رفت تنبیه کند. در هر حال گتوزو اصرار داشت که رسانه‌ها در بازتاب اهمیت حادثه بزرگنمایی کرده بودند.

در تاریخ 15 فوریه 2011، در جریان دیدار میلان مقابل تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا، گتوسو مربی تیم تاتنهام، جو جردن، را در حالی که گردنش را گرفته بود، هل داد. جردن در خارج از محوطه فنی خود دیده شد، در حالی که به مشاجره لفظی با گتوسو می‌پرداخت.

بعد از پایان بازی و دست دادن بازیکنان دو تیم، گتوسو باز هم به مشاجره با جردن پرداخت و ضربه‌ای را به او وارد کرد ولی توسط بازیکنان دو تیم از هم جا شدند.

بازیکن 33 ساله در مورد آن بازی گفت: «من کنترل خود را از دست دادم و هیچ بهانه‌ای برای آن وجود ندارد. مسئولیت کامل آن اتفاقات را به عهده می‌گیرم.» وی همچنین اظهار داشت که جردن در طی آن بازی وی را تحریک می‌کرد، اما از گفتن آنچه جوردن به وی گفته بود خودداری کرد.

با این حال، رسانه‌ها گزارش دادند که جردن در طی آن مسابقه عباراتی نژادپرستانه و توهین‌آمیز مانند «ایتالیایی لعنتی» به زبان آورده بود. روز بعد یوفا اعلام کرد که گتوسو را به سختی جریمه خواهند کرد.

بعد از آن، گتوسو برای پنج بازی از لیگ قهرمانان اروپا محروم شد، که یکی از آن‌ها به دلیل کارت زرد و چهار بازی بعدی هم به دلیل اتفاقاتی که با جردن رخ داده بود. مربی تاتنهام هم با ممنوعیت نشستن روی نیمکت از سوی یوفا روبرو شد که به علت شرکت در درگیری بود.

در تاریخ 2 دسامبر سال 2012، در جریان یکی از بازی‌های اف سی سیون در سوپر لیگ سوئیس، گتوسو کارت زرد را از دست داور بازی، نیکولای هانای بیرون کشید و پس از نشان دادن آن به بازیکن خاطی آن را به وی بازگرداند.

عکس های جنارو گتوزو

عکس های جنارو گتوزو عکس های جنارو گتوزو عکس های جنارو گتوزو

 

 

 

 

سوالات متداول

گتوزو در دوران حضور خود در تیم میلان چه افتخاراتی را کسب کرد؟

در دوران حضورش در میلان، وی لیگ قهرمانان اروپا را در فصل‌های 03−2002و 07−2006 فتح کرد، و همچنین عنوان قهرمانی سری آ را در سال‌های 04−2003 و 11−2010به دست آورد. همکاری اعجاب آور وی با آندره آ پیرلو نقشی کلیدی را در قهرمانی ایتالیا در جام جهانی 2006 و همچنین موفقیت‌های میلان در سطوح داخلی و بین‌المللی داشت.

گتوزو در کدام یک از تیم های باشگاهی ایرانی بازی کرد؟

باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت رویانیان موفق شد جمعی بزرگ از بازیکنان پیشکسوت میلان را به ایران فرا بخواند و جنارو گتوزو نیز یکی از این بازیکنان بود. وی در بازی با تیم پیشکسوتان پرسپولیس در کنار بزرگانی چون مالدینی و اودو به میدان رفت و بازی خوبی را نیز از خود به نمایش گذاشت.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید