بیوگرافی ماهان تیموری Mahan Teymouri 🚀

0
287

این پست مربوط به ماهان تیموری Mahan Teymouri 🚀 میباشد. محمدرسول تیموری جروکانی معروف به ماهان تیموری یک اینفلوئنسر اقتصادی شناخته شده در ایران است که در یک خانواده مذهبی در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

ماهان تیموری کیست؟

ماهان تیموری کیست؟محمدرسول تیموری جروکانی معروف به ماهان تیموری یک اینفلوئنسر اقتصادی شناخته شده در ایران است که در یک خانواده مذهبی در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. پدرش معتقد بود که بایستی بچه هایش درس بخوانند تا بتوانند با مدرک تحصیلی که در دست دارند استخدام شده و به جایگاهی که می خواهند برسند. اما اوضاع همانگونه که پدرشان می خواست پیش نرفت!

ماهان اصالتاً اصفهانی است و تا 15 سالگی در قم زندگی کرده اما بعدها برای کار کردن به تهران سفر می کند. او از همان ابتدای زندگی خود، سختی های بسیاری متحمل شد و با چالش های متفاوتی برخورد کرد. شاید باورش برای شما سخت باشد اما زندگی برای او به گونه ای سخت گذشت که حتی نتوانست تحصیلات خود را به صورت کامل ادامه بدهد.

ماهان از همان دوران کودکی دغدغه کسب درآمد و به دست آوردن استقلال مالی را داشت. بنابراین تصمیمات مختلفی گرفت و کارهای های متنوعی را امتحان کرد تا به این آرزو جامه عمل بپوشاند.

اولین تجربه کاری

ماهان تیموری در دوران کودکی (حدود 9 سالگی) با دست فروشی بسته های شانسی در فصل تابستان اولین تجربه درآمدی خود را بدست آورد. او با پولی که از آن طریق به دست آورده بود توانست برای خودش یک جفت کفش میخی بخرد. بعد از آن هم با کار در زمینه کانال سازی کولر در شهر قم به تلاش و کسب درآمد خود ادامه داد. درآمد او در آن زمان ماهیانه 45 هزار تومان بود یعنی روزی تقریبا 2 هزار تومان در می آورد.

 

 

 

 

خرید موتور سیکلت در 15 سالگی

15 ساله بود که در یک موبایل فروشی به خرید و فروش موبایل مشغول شد. او در عرض یک ماه با پورسانتی که بدست آورده بود، موفق شد یک موتورسیکلت بخرد که یکی از آرزوهای بزرگ زندگی اش محسوب می شد. تیک زدن این هدف توسط ماهان تیموری، باعث شد تصمیم سرنوشت سازی در زندگی اش بگیرد. او به این باور رسید که باید به هر آن چیزی که می خواهد و در ذهنش است، دست پیدا کند!

مهاجرت به تهران

در 20 سالگی به همراه برادرش محسن و خواهرش معصومه به تهران مهاجرت کردند. آنها به دلیل ضعف و مشکلات مالی در یک اتاق پنج متری پشت آسانسوری در خیابان کریم خان تهران ساکن شدند. ماهان از 15 تا 20 سالگی تقریبا روی هر کاری دست گذاشت، از کار تور لیدری گرفته تا فروش کتاب، نتورک مارکتینگ و فروش لوازم آرایشی و بهداشتی اورفلیم و… .

او به مدت 5 سال به همین روال کار خود را ادامه داد و در انتهای این 5 سال چشمانش را باز کرد و دید که در اتاق ۵ متری دفتر کار برادرش ساکن است و می شود گفت جزو فقیرترین 20 ساله های ایران می باشد.

او ابتدا به عنوان پیک موتوری برای خودش کار کرد تا اینکه به پیشنهاد یکی از دوستانش وارد حوزه کتاب شد! درحالی که هیچ سرمایه اولیه برای انجام این کار نداشت و فقط با دو خط تلفن به شماره های: 88944298 – 88944299 مؤسسه «پیک کتاب» را ایجاد کرد.

ماهان تیموری به دوستانش قول رسیدن به استقلال مالی در عرض 5 سال را داده بود و دوستانش به او می گفتند: بله تو می توانی…! اما ماهان از گفته آنها چیزی دیگری برداشت می کرد: بله تو نمی توانی! این موضوع باعث می شد او بیشتر تحریک شده و انگیزه اش برای کار رفته رفته بیشتر شود. بالاخره توانست در عرض 2 سال و 7 ماه با تور لیدری و ساخت سایت فروش کتاب به استقلال مالی برسد. او از لحاظ مالی چنان قوی شد که به پشتوانه آن درآمد، یک کارخانه در استان قم تأسیس کرد.

پس از رسیدن به موفقیت در کسب و کار خود، مدام به این فکر می کرد که دیگر چه کاری هست که انجام بدهد! پول بسیاری به دست می آورد و در جاهای مختلفی سرمایه گذاری های موفقی انجام می داد. او چنان به دستاوردهای مالی عظیمی دست پیدا کرد که باور آن حتی برای خودش هم سخت بود اما از درون احساس ناراحتی می کرد، تا اینکه یک روز با خواهرش معصومه تیموری تماس می گیرد و به او می گوید: «خواهر جان من به دنبال ثروت بودم، دنبال کسب و کار خوب بودم که الان خداروشکر از لحاظ مالی بسیار توانمند هستم، پس چرا من هنوز از درون حس خوبی ندارم، به همه چیزهایی که می خواستم رسیده ام ولی در واقع حس آرامش درونی ام آنگونه که باید باشد نیست»

معصومه تیموری در آن زمان توانست به برادرش کمک کند تا رسالت زندگی خود را بیابد! او به ماهان پیشنهاد داد که آموزش ببینید و آموزش بدهد و با این کار دل مردم را شاد کند! بنابراین ماهان توانست رسالت خودش را در آموزش دیدن و آموزش دادن پیدا کند و شروع به برگزاری سمینارهای مختلف در اقصی نقاط کشور کرد تا اطلاعات و تجارب خود را در اختیار عموم قرار دهد.

کار به جایی رسیده بود که محمدرسول حدود دوازده ساعت در روز سخنرانی می کرد! پس از گذشت مدتی، او تصمیم گرفت سخنرانی هایش را در قالب یک دوره آموزشی غیرحضوری در اختیار مردم قرار بدهد، از این رو سایتی به نام mahanteymouri.com را راه اندازی کرد. محتوای این سایت شامل برخی ویدیوهای خارجی ترجمه شده و همچنین اطلاعات آموزشی و سخنرانی های رایگان و پولی بود که به گفته خود ماهان تیموری، هدف همه آنها ایجاد امید و انگیزه در مردم بود.

امروزه او یکی از تأثیرگذارترین اشخاص در صنعت آموزش ایران محسوب می شود و دوره های آموزشی اش جزو پرفروش ترین های این صنعت به شمار می آید.

کتاب های چاپ شده توسط محمدرسول تیموری

 • مسیر خلق ثروت با مدل عاپا
 • جنگ باورها
 • پرواز با عقاب ها
 • شما هم می توانید ثروتمند شوید
 • تصورات غلط کودکی در مورد ثروت

ماهان تیموری کلاه‌بردار است؟

ماهان تیموری کلاه‌بردار است؟ماهان تیموری به دلیل سبک فعالیت متفاوت نسبت به سایر مدرسان، معمولاً در طول مسیر موفقیت خود با چالش های بزرگی روبرو شده است. گاهی اوقات او را کلاهبردار خطاب می کنند که هم اکنون هم این تهمت ها ادامه دارد؛ اما او به دلیل دوره هوش مالی خود به افراد بسیاری در رونق کسب و کارشان کمک کرده است و بسیاری از افراد با همین آموزش ها  درآمدهای خود را چندین برابر کرده اند.

همانطور که گفتیم متأسفانه برخی ها تمام فعالیت های ماهان را نوعی کلاهبرداری می دانند اما تنها 2 دلیل باعث این موضوع شده است:

دلیل 1 رشد و موفقیت سریع

قبل از فیلترینگ تلگرام، ماهان به بیش از ۱ میلیون نفر ممبر رسیده بود، حتی بسیاری از خبرگزاری های معروف کشور به این حجم از عضو در کانال تلگرامی خود دست نیافته بودند. او جزو افرادی بود که در مدت کمی، ده ها میلیارد تومان برای برندسازی و تبلیغات خود صرف کرد و موفق هم شد. در عرض کمتر از ۳ سال توانست به جایگاهی که در ذهن خود داشت دست پیدا کند.

اما با گذشت زمان، او این روند رشد را کنترل و کندتر کرد و به زبان خودمانی ولتاژ پیشرفت و سروصدایی که برپا کرده بود را پایین آورد. هدف از این کارش تنها یک چیز بود: خسته شدن! چنان سنگ اندازی ها به سمت او، خانواده و کسب و کارش بالا رفته بود که دیگر از توهین و تخریب افراد منفی باف جامعه صبرش سرآمد.

اما چه کسی در این تصمیم او نقش داشت؟ پروفسور احمد روستا پدر علم بازاریابی ایران!

استاد روستا با یک جمله ماهان را از باتلاق فشار بیرون کشید! سخن و توصیه دکتر احمد روستا این بود: «بنده معتقد هستم که ما شاهد پدیده ای در ایران هستیم به نام بغض موفقیت! یعنی وقتی شخصی مشهور یا چهره می شود و همه از رشد و موفقیت او حرف می زنند، عده ای بدون اینکه رقیبش باشند و حتی او را بشناسند، شروع به مخالفت و بدگویی و بغض کردن می کنند. این بغض به جایی میرسد که تبدیل به انواع شایعات، غیبت ها، تهمت ها، تخریب، تحقیر و امثالهم می شود.

اما راهکار چیست؟

بهترین راهکار سکوت است. به جای اینکه به این موضوعات دامن بزنید، خودتان را آرام کنید و مراقب باشید کاری نکنید که خیلی بغض کنند! اگر بغض شدید شد، کمی به خودتان تنفس بدهید و آرام شوید تا اوضاع فروکش کند و دوباره روی صحنه بیایید»

دلیل 2 استفاده از تبلیغات معکوس، محتوای زرد و انتخاب مخاطبین هدف اشتباه

همانطور که می دانید بزرگترین منتقدین این شخص افرادی هستند که فکر می کنند او کذب می گوید و همه حرف هایش به نوعی بازار گرمی است. البته خود ماهان تیموری به برخی اشتباهات خود از جمله تبلیغات و بزرگ کردن حواشی مثل خبر فیک دستگیری خود اعتراف کرده و اعلام کرده که به شهرت و برندش آسیب جبران ناپذیری وارد کرده است.

پیام برند تیموری این بود: اگر فقیر هستی من می توانم تو را ثروتمند کنم. این جمله باعث می شد مخاطبینی جذب دوره های آموزشی ماهان تیموری شوند که افراد ورشکسته، بدون هدف و کسانی بودند که دنبال ثروت آسان و یک شبه می گشتند. نتیجه جذب چنین مخاطبانی معلوم است: سقوط برند! معمولاً در این شرایط اکثر برندها شکست را می پذیرند اما خوشبختانه ماهان جزو افرادی بود که با جسارت و همتی که داشت توانست از این بحران بزرگ عبور کند و کم کم اعتبار خود را بهبود بخشد.

برگزاری وبینار دارن هاردی برای اولین بار در ایران

یکی دیگر از خدمات بزرگی که استاد تیموری به صنعت آموزش کشور عرضه کرد، این بود که با دارن هاردی یک سمینار مشترک تشکیل داد و توانستند به افراد زیادی در سراسر کشور آموزش دهد. با این کار صنعت آموزش ایران به یک صنعت بین المللی تبدیل شد که در بسیاری از خبرگذاری های خارجی از جمله فوربس و نیویورک تایمز و… از این سمینار یاد شده است. او در اقدامات بعدی خود قصد دارد که اساتید بیشتری را به ایران بیاورد و از این طریق کشورمان را حداقل در صنعت آموزش به دیگر افراد جهان معرفی کند.

اپلیکیشن هوش مالی تیموری

 • بیش از 300 ساعت محتوای ویدیویی آموزشی
 • فایل صوتی دوره های آموزشی
 • کتاب های آموزشی مختلف
 • امکان مدیریت مالی از طریق بخش چرتکه
 • مثبت شو: وجود فیلم های سینمایی و آهنگ های انگیزشی
 • مستر مایند: امکان اشتراک گذاری تجربیات خودتان و خواندن تجربیات کاربران در زمینه های کسب و کار، رابطه و… .

برخی از اعتقادت، تفکرات و سخنان ایشان

 • داشتن هدف، عمل گرایی و انضباط فردی و ترکیب این موارد باعث می شود که اتفاق خوب در زندگی افراد بیافتد.
 • بی پولی خیلی از چیزها را تداعی می کند مثل بی احترامی، تحقیر کردن، احساسات را به بازی گرفتن و… .
 • خرید کردن یکی از بهترین لذت های زندگی ام می باشد. زمانی بود که توانایی برآورده کردن نیازهای زندگی ام را نداشتم اما خوشبختانه آن روزها گذشته است.
 • دیدگاه کوتاه مدت خود را کنار بگذارید و به دراز مدت فکر کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.
 • به دعا کردن و عبارات تاکیدی و تصویرسازی معتقد هستم و خدا را باور دارم.
 • اول به خدا و بعد به خودتان ایمان داشته باشید.
 • برای رسیدن به خواسته هایتان، هر کاری لازم است را انجام دهید و کوتاهی نکنید.
 • سرمایه های ارزشمند یک جوان، فکر، زمان و انرژی اش است. اگر من الان شرایط بدی داشتم اما این مغز و دانش را صاحب بودم، به هیچ وجه اجازه نمی دادم انرژی و انگیزه و امیدم را از من بگیرند.
 • در شرایط بد خیلی فرصت ها ایجاد می شود، همیشه فرصت بوده، هست و خواهد بود.
 • اگر آدم ها انگیزه و امید نداشته باشند، فرصت ها را از دست می دهند و اصلاً باور نمی کنند که فرصتی وجود دارد و به خاطر همین نمی توانند کاری انجام بدهند.

افتخارات و سوابق آقای ماهان تیموری

 • در عرض 7 سال توانست بیش از 20 تندیس و لوح تقدیر در زمینه های مختلف آموزشی به دست بیاورد و به عنوان کارآفرین برتر سال 1397 شناخته شود.
 • در سال 1398 به عنوان چهره‎ نامی صنعت و اقتصاد کشور از او تجلیل شد.
 • مدیر برگزیده در صنعت آموزش در سال 1399 
 • برای بیش از 1100 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
 • تریدر باتجربه ارز دیجیتال و سرمایه گذار در ترکیه و امارات-دبی می باشد.
 • با ارائه ترفندهای کسب و کار و فوت کوزه گری به توضیح و ترویج کسب و کار خانگی و سایر مدل های درآمدی پرداخته است.
 • ترجمه و تألیف کتاب های مختلف در زمینه موفقیت شخصی و کسب و کار
 • برگزارکننده همایش ها و رویدادهای بیزینسی با حضور شخصیت های بزرگ در کشور
 • او با دعوت از شخصیت های برجسته اقتصادی و استارتاپی باعث ایجاد اتحاد در بین اساتید آموزشی بزرگ کشور شده است.
 • بنیانگذار هوش مالی در ایران و تولیدکننده محصولات آموزشی در زمینه مدیریت مالی
 • عضو هیئت مدیره مؤسسه اندیشه مثبت
 • مدیرعامل مؤسسه پیک کتاب و انجمن تندخوانی ایران
 • سهامدار کارخانه مگنت تارا

عکس های ماهان تیموریعکس های ماهان تیموری عکس های ماهان تیموری عکس های ماهان تیموری

 

 

 

 

سوالات متداول

ماهان تیموری اصالتا اهل کجاست؟

ماهان اصالتاً اصفهانی است و تا 15 سالگی در قم زندگی کرده اما بعدها برای کار کردن به تهران سفر می کند. او از همان ابتدای زندگی خود، سختی های بسیاری متحمل شد و با چالش های متفاوتی برخورد کرد. شاید باورش برای شما سخت باشد اما زندگی برای او به گونه ای سخت گذشت که حتی نتوانست تحصیلات خود را به صورت کامل ادامه بدهد.

اولین تجربه کاری ماهان تیموری چه بود؟

ماهان تیموری در دوران کودکی (حدود 9 سالگی) با دست فروشی بسته های شانسی در فصل تابستان اولین تجربه درآمدی خود را بدست آورد. او با پولی که از آن طریق به دست آورده بود توانست برای خودش یک جفت کفش میخی بخرد. بعد از آن هم با کار در زمینه کانال سازی کولر در شهر قم به تلاش و کسب درآمد خود ادامه داد. درآمد او در آن زمان ماهیانه 45 هزار تومان بود یعنی روزی تقریبا 2 هزار تومان در می آورد.

ماهان تیموری کلاه‌بردار است؟

گاهی اوقات او را کلاهبردار خطاب می کنند که هم اکنون هم این تهمت ها ادامه دارد؛ اما او به دلیل دوره هوش مالی خود به افراد بسیاری در رونق کسب و کارشان کمک کرده است و بسیاری از افراد با همین آموزش ها  درآمدهای خود را چندین برابر کرده اند.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید