بیوگرافی ال ساندرو دل پیرو Alessandro Del Piero 🚀

0
242

این پست مربوط به ال ساندرو دل پیرو Alessandro Del Piero 🚀 می باشد. آلساندرو دل‌پیرو با نام‌ های مستعار الکس، پینتوریکیو متولد 1974 در شهر کونلیانو بازیکن فوتبال بازنشسته ایتالیایی است. که برای باشگاه یوونتوس و تیم ملی ایتالیا در پست مهاجم بازی میکرد. او از سال 2015 به عنوان کارشناس فوتبال در شبکه اسکای اسپرت ایتالیا فعالیت می‌کند. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

ال ساندرو دل پیرو

ال ساندرو دل پیرو

دل پیرو معمولاً به عنوان مهاجم کمکی بازی می‌کند ولی گاهی هم در پست تره‌کوارتیستا یعنی بازیکن خلاق پشت دو مهاجم مورد استفاده قرار می‌گیرد. با اینکه او قامت کوتاهی دارد ولی بسیار خلاق است، پاس گل‌های زیادی می‌دهد و گل‌های فراوانی نیز به ثمر می‌رساند و فقط یک گلزن صرف نیست. او در ضمن یکی از بهترین ضربه آزاد زن های دنیاست.

وی توسط آرای جشن طلایی یوفا به عنوان بهترین بازیکن اروپایی در 50 سال گذشته انتخاب شد. الکس در سال 2000 بعنوان پر درآمدترین فوتبالیست دنیا شناخته شد. به غیر از سه جایزهٔ مردانگی که در ایتالیا به الکس تعلق گرفته، او برندهٔ جایزهٔ پای طلایی هم شده که به بازیکنانی تعلق می‌گیرد که از لحاظ اخلاقی و تکنیکی بهترین باشند.

پله، از دل‌پیرو در فیفا 100 نام برده‌است. فیفا 100 یک لیستی از 125 بازیکن بزرگ فوتبالیست است که پله برای جشن صد سالگی فیفا انتخاب کرده‌است. ستاره برزیلی رونالدینهو از وی به عنوان الگوی خود نام برده‌است.

دوران کودکی الساندرو دل پیرو

الساندرو دل پیرو، در دوران کودکی همواره عادت داشت با دوستانش نلسو، پیرپائولو و جیوانی پائولو در حیاط پشتی خانه فوتبال بازی کند. همه آنها رویای فوتبالیست شدن را در سر می‌پروراندند اما فقط الساندرو دل پیرو به این رویا جامه عمل پوشاند.

الساندرو دل پیرو، در سن 7 سالگی برای تیم خردسالان سن وند میانو و بعنوان دروازه‌بان بازی می‌کرد. مادرش ترجیح می‌داد الکس دروازه‌بان باشد تا خطر مصدومیت احتمالی وی کمتر شود. ولی سرانجام روزی برادرش استفانو به مادرش گفت: (نمی‌بینی الکس در خط حمله عالیست؟) و اینگونه بود که الساندرو دل پیرو یک مهاجم شد.

استفانو دل‌پیرو تنها برادر الساندرو است که 9 سال از کوچکتر است و پیش از اینکه مصدومیت گریبانگیر او شود مدتی را در باشگاه سمپدوریا به فوتبال حرفه‌ای اشتغال داشت. در دوران کودکی الساندرو دل پیرو، خانواده‌اش پول چندانی برای سفر به نقاط مختلف دنیا نداشتند و برای همین الساندرو دل پیرو آرزو داشت که رانندهٔ کامیون شود تا بتواند به تمام دنیا سفر کند.

زندگی شخصی دل پیرو

زندگی شخصی دل پیرو

الکس در 12 ژوئن 2005 با نامزد خود سونیا آموروسو که از سال 1999 با او در رابطه بود، ازدواج کرد. در ژوئیه 2007 آنها اعلام کردند که انتظار اولین فرزند خود را می‌کشند.در 22 اکتبر 2007 و در ساعت 20 دقیقه بامداد، سونیا فرزند پسر خود، توبیاس دل‌پیرو را در بیمارستان سنت آنا در تورین به دنیا آورد. در ماه می 2000، فرزند دوم الکس و سونیا نیز به دنیا آمد و آن‌ها نام نوزاد دختر خود را دورتیا گذاشتند. در 27 دسامبر 2010 فرزند سوم ساشا به دنیا آمد.

کمک دل پیرو برای تحقیق سرطان

دل‌پیرو از پول و شهرت خود برای کمک به تحقیق درباره سرطان استفاده می‌کرد و به همین دلیل از سازمان تحقیق درباره سرطان جایزه (اعتقاد به تحقیق) را در نوامبر 2006 دریافت کرد.

وقتی که مشعل المپیک برای رقابت‌های المپیک زمستانی 2006 از تورین گذشت. الکس یکی از حمل کنندگان مشعل بود. دل‌ پیرو غیر از فوتبال به ورزش‌های دیگری هم علاقه دارد و این باعث شده تا دوستانی از سایر رشته‌های ورزشی داشته باشد.

استیو نش ستارهٔ مشهور بسکتبال و ادی مرکس اسطورهٔ دوچرخه‌سواری اعلام کرده‌اند که هوادار دل‌پیرو هستند. علاوه بر ورزش، الکس علاقهٔ زیادی نیز به موسیقی دارد. اندکی بعد از قهرمانی ایتالیا در جام جهانی، دل‌پیرو به همراه مارکو ماتراتزی در اجرایی از رولینگ استون در شهر میلان شرکت کرد.

بازی های باشگاهی دل پیرو

اولین بازیهای او در فوتبال حرفه‌ای به سال 1991 برمی‌گردد زمانی که الکس چهار بازی در سری بی انجام داد. در فصل بعد تعداد بازیهای او به عدد ده رسید و اولین گل خود را نیز به ثمر رساند.

در سال 93 الکس به باشگاه یوونتوس رفت، باشگاهی که تا سال 2010 در آن بازی کرد. او اولین بازی خود را در سری آ و در سپتامبر 1993 در برابر تیم فوجیا انجام داد. اولین گلش را در بازی بعد و در برابر رجینا به ثمر رساند و سپس در اولین بازی که بعنوان بازیکن ثابت بازی کرد در برابر پارما یک هت تریک به ثمر رساند.

در اولین فصل حضور الکس در یووه این تیم موفق به فتح اسکودتو بعد از 8 سال شد. در زمان مارچلو لیپی، الساندرو دل پیرو در سیستم سه مهاجمه و در کنار بزرگانی نظیر جیانلوکا ویالی وفابریتزیو راوانلی به بازی گمارده می‌شد.

الساندرو دل پیرو در یوونتوس

در سال 93 الساندرو دل پیرو به باشگاه یوونتوس رفت، باشگاهی که تا امروز هم هنوز در آن بازی می‌کند. الساندرو دل پیرو اولین بازی خود را در سری A و در سپتامبر 1993 در برابر تیم فوجیا انجام داد. الساندرو دل پیرو اولین گلش را در بازی بعد و در برابر رجیانا به ثمر رساند و سپس در اولین بازی که بعنوان بازیکن ثابت بازی کرد در برابر پارما یک هتریک به ثمر رساند.

در همین دوران بود که جیانی آنیلی رئیس اسبق یووه الساندرو دل پیرو را با نقاش عصر رنسانس، پینتوریکیو مقایسه کرد و به او لقب پینتوریکیو داد. هوادران نیز به او لقب پدیدهٔ واقعی دادند،که اشاره‌ای به لقب رونالدو یعنی پدیده داشت که توسط هواداران تیم رقیب، اینتر میلان، به او داده شده بود.

دستاورد و جوایز الساندرو دل پیرو

الساندرو دل پیرو در تیم های باشگاهی مختلفی همچون پادوو، سیدنی، دلهی دیناموس و یوونتوس بازی کرده است. که موفق به کسب جوایز و افتخارات زیادی شده است.

جوایز فوتبالی الساندرو دل پیرو

باشگاهی

 • قهرمانی سری آ: 1995 1997 1998 2002 2003 2012
 • نایب قهرمانی سری آ: 1994 1996 2000 2001
 • قهرمانی جام حذفی: 1995
 • نایب قهرمانی جام حذفی: 2002 2004 2012
 • قهرمانی سوپر کاب ایتالیا: 1995 1997 2002 2003
 • نایب قهرمانی سوپر کاب ایتالیا: 1998 2005
 • قهرمانی سری بی: 2007
 • قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا: 1996
 • نایب قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا: 1997 1998 2003
 • نایب قهرمانی جام یوفا: 1995
 • قهرمانی اینترتوتو: 1999
 • قهرمانی سوپر کاپ اروپا: 1996
 • قهرمانی جام باشگاه‌های جهان: 1996

ملی

 • قهرمانی جام جهانی فوتبال آلمان: ۲۰۰۶
 • نایب قهرمانی جام ملت‌های اروپا: ۲۰۰۰
 • قهرمانی جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ سال ۱۹۹۴ فرانسه
 • قهرمانی جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ سال ۱۹۹۶ اسپانیا

بازنشستگی الساندرو دل پیرو

بازنشستگی الساندرو دل پیرو

در اکتبر سال 2015، پس از طی یک سال بدون باشگاه، دل پیرو رسماً بازنشستگی خود را از فوتبال حرفه‌ای اعلام کرد. او همچنین اعلام کرد که به دنبال مربیگری حرفه‌ای فوتبال خواهد رفت.

عکس های الساندرو دل پیرو

عکس های الساندرو دل پیرو

عکس های الساندرو دل پیرو

عکس های الساندرو دل پیرو

عکس های الساندرو دل پیرو

سوالات متداول

الساندرو دل پیرو چند بار قهرمانی باشگاهی کسب کرده است؟

الساندرو دل پیرو در 13 بازی باشگاهی موفق به کسب قهرمانی شده است.

الساندرو دل پیرو در کدام تیم های باشگاهی بازی کرده است؟

الساندرو دل پیرو در تیم های باشگاهی مختلفی همچون پادوو، سیدنی، دلهی دیناموس و یوونتوس بازی کرده است.

نام همسر دل پیرو چیست؟

الکس در 12 ژوئن 2005 با نامزد خود سونیا آموروسو که از سال 1999 با او در رابطه بود، ازدواج کرد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید