بیوگرافی سارا خادم Sara Khadem 🚀

0
64

این پست مربوط به بیوگرافی سارا خادم Sara Khadem 🚀 می باشد. اسم اصلی او سارا سادات خادمالشریعه می باشد که با نام سارا خادم شناخته شده است. او در 20 اسفند سال 1375 در تهران به دنیا آمد که بعد از سال ها پشتکار حرفه ای ترین ورزشکار زن ایران در رشته ی شطرنج قلمداد شد.

اگر شما هم طرفدار بازی پوکر هستید مجله دیجی شرط توصیه می کند قبل از ورود به سایت بت معتبر حتما به قوانین بازی پوکر بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

سارا خادم کیست؟

سارا خادم کیست؟

نام : سارا سادات خادمالشریعه
تاریخ تولد : 20 اسفند سال 1375
محل تولد : تهران
حرفه : ورزشکار رشته شطرنج

سارا خادم یکی از برترین ورزشکاران دنیا در رشته ی شطرنج نیز به حساب می رود که بعد از مدت ها فعالیت در عرصه ی ورزش کشور تصمیم به تغییر ملیت خود از ایرانی به میلت اسپانیا را گرفت و حال در سال های 2023 در تمام سطوح مسابقات شطرنج اسپانیا برای کشور اسپانیا به میدان می رود.

او یک ایرانی به تمام معنا بود که با ثبت رکورد های خارق العاده و کسب مقام های بیشمار هم باعث افتخار خود و هم باعث افتخار کشور عزیزمان ایران گردید که به طور نمونه سارا خادم الشریعه با شش قهرمان جهان بازی کرد و توانست آن ها را شکست بدهد. الکساندرا کاستینوک، موزیچوک و جوونجو از قهرمانانی هستند که سارا خادم الشریعه آن ها را شکست داده است که در خور خود همه برترین های جهان هستند.

سارا خادم‌الشریعه در حمایت و همراهی با خیزش سراسری مردم ایران در 5 دی 1401 در مسابقات شطرنج سریع قهرمانی جهان در آلماتی در حالی که زیر پرچم جمهوری اسلامی بازی می‌کرد بدون حجاب اجباری در مسابقه حظور یافت.

روزنامه ال‌پائیس چاپ مادرید گزارش کرد سارا خادم الشریعه پس از مسابقات قزاقستان به ایران باز نخواهد گشت و احتمالاً در اسپانیا زندگی خواهد کرد. به گفته او حتی مدارک دستگیری‌اش را در تهران آماده کرده بودند. سارا خادم با استفاده از قانون ویزای طلایی (خرید ملک به ارزش نیم میلیون یورو) به اسپانیا پناهنده شد و چهارشنبه 5 بهمن 1401 با پدرو سانچز نخست‌وزیر اسپانیا در مادرید دیدار کرد. 

سارا خادم در شهریور 1396 با مجری و کارگردان ایرانی نمایش اینترنتی اردشیر احمدی ازدواج کرد شوهرش همچنین دارای پاسپورت کانادایی است آنها با هم یک پسر دارند.

سارا خادم قهرمانی دختران زیر 12 سال آسیا در سال 2008، قهرمانی قهرمانی دختران زیر 12 سال جهان در سال 2009،  قهرمانی مسابقات برق آسا قهرمانی دختران زیر 16 سال آسیا در سال 2012،  و قهرمانی مسابقات برق آسای دختران زیر 16 سال جهان در 2013 را کسب کرد

در سال 2014، او در مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر جهان نایب قهرمان شد و در المپیادهای شطرنج بانوان در سال های 2012، 2014 و 2016 برای تیم ایران بازی کرد.در ژانویه 2020، او استعفای خود را از تیم ملی اعلام کرد، اگرچه در ماه می به تیم بازگشت او در مسابقات قهرمانی زنان ایران در سال 2015 که در ژانویه 2016 برگزار شد، قهرمان شد.

سارا خادم پس از پیروزی در مسابقه مقدماتی مقابل آتوسا پورکاشیان در تهران، به مسابقات جایزه بزرگ زنان فیده 2015–2016 به عنوان نامزد شهر میزبان راه یافت. در مرحله جایزه بزرگ که در شهر زادگاهش برگزار شد، اگرچه بازیکنی بود که کمترین امتیاز را در این رشته داشت، اما در مقام دوم به پایان رسید و اولین استاندارد استاد بزرگ خود را به دست آورد.

خادم در مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان 2017 شرکت کرد، اما در دور اول توسط سوپیکو گورامیشویلی حذف شد. او هم در مسابقات قهرمانی شطرنج سریع زنان جهان و هم در مسابقات قهرمانی جهان شطرنج بلیتز زنان در سال 2018 که در سن پترزبورگ برگزار شد، نایب قهرمان شد و در مسابقات قهرمانی شطرنج زنان اسپانیا در سال 2023، که در ماربلا برگزار شد، قهرمان شد.اینستاگرام سارا خادم 

اینستاگرام سارا خادم 

سارا خادم Sara Khadem در صفحه اینستاگرام خود 144 هزار دنبال کننده دارد و 41 پست منتشر کرده است. سارا خادم با نام کاربری saraa_khadem در اینستاگرام فعالیت می کند.

عکس های جدید سارا خادم 

عکس های جدید سارا خادم 

عکس های جدید سارا خادم 

عکس های جدید سارا خادم 

عکس های جدید سارا خادم 

رشته ورزشی سارا خادم چیست ؟

سارا خادم در رشته ورزشی شطرنج فعالیت می کند.

سارا خادم در حال حاضر در کدام کشور ساکن می باشد ؟

سارا خادم در حال حاضر به کشور اسپانیا پناهنده شده و در آنجا زندگی می کند.

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید