بیوگرافی جورج بست george best 🚀

0
220

این پست مربوط به بیوگرافی جورج بست george best 🚀 می باشد. جرج بست مسلماً یکی از با استعدادترین فوتبالیست های دوران خود بود که با مهارت، چابکی و استعداد خارق العاده خود طرفداران خود را مجذوب خود کرد. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

جورج بست کیست؟

جورج بست کیست؟

جرج بست مسلماً یکی از با استعدادترین فوتبالیست های دوران خود بود که با مهارت، چابکی و استعداد خارق العاده خود طرفداران خود را مجذوب خود کرد. او از دوران کودکی عشقی تک‌نگر به فوتبال داشت.

جرج بست مسلماً یکی از با استعدادترین فوتبالیست های دوران خود بود که با مهارت، چابکی و استعداد خارق العاده خود طرفداران خود را مجذوب خود کرد. او از دوران کودکی عشقی تک‌نگر به فوتبال داشت. در سن 15 سالگی، استعداد خام او چشم باب بیشاپ، پیشاهنگ “منچستریونایتد” را به خود جلب کرد، که در مورد پتانسیل جورج متقاعد شده بود. دیری نگذشت که جورج بست بازی برای منچستریونایتد را آغاز کرد و بلافاصله با سبک بازی سریع و جذاب خود مورد علاقه هواداران باشگاه قرار گرفت.

آنچه پس از آن رخ داد، چهار فصل باشکوه هم برای بست و هم برای باشگاهش بود، که طی آن تیم انبوهی از جام ها را به دست آورد. بست با دنیس لاو و بابی چارلتون، دو بزرگ دیگر منچستریونایتد، شراکت مرگباری برقرار کرد و زمانی که تیمش را به قهرمانی در جام ملت‌های اروپا رساند، به اوج دوران حرفه‌ای خود رسید.

در بین این سه نفر، بهترین به عنوان با استعدادترین شناخته شد. او مطمئناً پر زرق و برق ترین بود، اما نگرش لذت طلبانه و موفقیت چشمگیر او کمکی نکرد زیرا او یک مارپیچ نزولی به سمت هرزگی و انحطاط را آغاز کرد و عملاً به حرفه خود به عنوان یک بازیکن پایان داد.

او در تمام دعواهایش، هوای بی‌تفاوتی و صداقت خلع سلاح را در پیش گرفت. او تا آخرین روزهای زندگی‌اش همین سبک زندگی را داشت و بزرگ‌ترین درد دل هوادارانش این بود که می‌توانست کارهای خیلی بیشتری در زمین به دست آورد.

حرفه فوتبال جورج بست

حرفه فوتبال جورج بست

در سال 1961، جرج بست تحت یک آزمایش مناسب قرار گرفت و توسط جو آرمسترانگ، پیشاهنگ ارشد “منچستریونایتد” امضا شد. جورج پس از ورود به منچستر، تنها در عرض دو روز به شدت دلتنگ شد و به کرگا بازگشت. با این حال، پدرش و مربی منچستریونایتد در آن زمان، مت بازبی، او را متقاعد کردند که ظرف دو هفته به منچستر بازگردد. در آن زمان، باشگاه های انگلیسی از گرفتن بازیکنان ایرلند شمالی منع شدند، به همین دلیل جورج جوان به مدت دو سال به عنوان آماتور بازی کرد.

او در این مدت در «کانال کشتی منچستر» کار کرد و هر هفته دو بار با باشگاه تمرین کرد. در سال 1963، بست اولین بازی خود را برای “منچستریونایتد” در مقابل وست برومویچ آلبیون در “اولدترافورد”، ورزشگاه خانگی یونایتد انجام داد. او خیلی خوب بازی کرد و یونایتد بازی را 1-0 برد. تا پایان آن فصل، او در 26 بازی به میدان رفت و 6 گل به ثمر رساند. در سال 1963 اولین بازی خود را برای ایرلند در تیم جوانان زیر 18 سال انجام داد.

به زودی، او اولین بازی خود را برای تیم بزرگسالان نیز مقابل انگلیس انجام داد. او در مجموع 37 بازی برای ایرلند انجام داد و 9 گل به ثمر رساند. در اولین فصل خود، یونایتد نه “عنوان لیگ دسته اول” و نه “جام حذفی” را به دست آورد، اما “جام جوانان FA” را که در آن بازی می کرد، برد. در فصل بعدی 1964-1965، او بازیکن ثابت تیم شد و بیشتر مسابقات را انجام داد.

در آن فصل، یونایتد قهرمان لیگ شد و به نیمه نهایی جام حذفی رسید. سهم بست 14 گل در 59 بازی بود. در سال 1965، بازی او در جام اروپا در برابر تیم پرتغالی “بنفیکا” او را به شهرت رساند. او که در بازی قبلی مقابل هلسینکی دو گل زده بود، دوباره دو گل به ثمر رساند. در فصل بعدی 1965-1966، بست خود را به عنوان یک بازیکن بزرگ تثبیت کرد.

او با به ثمر رساندن 17 گل در 43 مسابقه، همکاری بسیار خوبی با 2 بازیکن دیگر تیم – بابی چارلتون و دنیس لاو – ایجاد کرد. در فصل 1966-1967، او با به ثمر رساندن 10 گل در 45 بازی، در کمک به “منچستریونایتد” برای کسب هفتمین عنوان لیگ و سپر خیریه تاثیرگذار بود. فصل 1967-1968 برجسته ترین فصل دوران حرفه ای او بود.

او با به ثمر رساندن 28 گل در 41 بازی، بهترین گلزن لیگ بود و یونایتد را با تنها دو امتیاز کمتر از منچستر سیتی به رده دوم رساند. از عملکردهای قابل توجه او می توان به 2 گل مقابل لیورپول و هت تریک مقابل نیوکاسل اشاره کرد. در همان فصل او نقش مهمی را برای تیمش در جام ملت‌های اروپا نیز ایفا کرد که یونایتد قهرمان شد و اولین تیم انگلیسی شد که این کار را انجام می‌دهد. بهترین نمایش‌های مسحورکننده در برابر سارایوو، رئال مادرید و فینالیست‌های بنفیکا.

در فصل 1968-1969 او به روند داغ خود ادامه داد و در 55 بازی 22 گل به ثمر رساند. اما، با اینکه بقیه تیم عملکرد خوبی نداشتند و بازیکنان جدید در حد مطلوب نبودند، یونایتد فصل را بدون هیچ جامی به پایان رساند. در سه فصل بعد، بست به بازی خوب ادامه داد اما نتوانست یونایتد را به اوج قبلی خود برساند. برخی از بهترین عملکردهای او در این دوره عبارتند از 6 گل او در بازی مقابل نورث همپتون تاون، هت تریک مقابل ساوتهمپتون و وستهم یونایتد و گلی به شفیلد که در آن او با یک حرکت انفرادی قبل از گلزنی، 4 بازیکن را پشت سر گذاشت.

از سال 1970 به بعد، او شروع به گرفتار شدن در بسیاری از مسائل انضباطی کرد، مانند کارت زرد شدن به دلیل رفتار نادرست، از دست دادن یک مسابقه برای گذراندن آخر هفته با بازیگر سیناد کیوزاک و دوباره از دست دادن یک هفته کامل تمرین برای گذراندن وقت با خانم بریتانیای کبیر. او شروع به نوشیدن زیاد کرد و حتی دو بار اعلام بازنشستگی کرد، اما هر دو بار به بازی بازگشت. فصل 1973-1974 که پیش از این کاهش شدیدی داشت، آخرین فصل بست در یونایتد بود.

در مجموع او در 470 بازی برای یونایتد 179 گل به ثمر رساند. از سال 1975 تا 1984، او برای باشگاه‌های مختلف در لیگ‌های مختلف قرارداد امضا کرد و در آفریقای جنوبی، ایرلند، آمریکا، اسکاتلند و استرالیا بازی کرد. او حتی به انگلیس بازگشت و دو سال برای فولام بازی کرد. او تقریباً در همه جا با تخلفات خود مشکل داشت و هرگز در هیچ کجا بیش از دو فصل دوام نیاورد.

دوران کودکی و اوایل زندگی جورج بست

جورج بست در کرگاگ، بلفاست، ایرلند شمالی از خانواده دیکی بست و آن بست به دنیا آمد. پدرش یکی از اعضای Orange Order، یک سازمان برادر پروتستان مستقر در بلفاست بود. او از همان سال های اولیه فوتبال را دوست داشت و برای یک باشگاه پسران محلی در کرگا بازی کرد.

در سال 1957، زمانی که او 11 ساله بود، بورسیه تحصیلی “دبیرستان گروسونور” را دریافت کرد، جایی که راگبی تنها رشته ورزشی بود. بدون فوتبال، علاقه‌اش به درس را نیز از دست داد و شروع به ترک تحصیل کرد و پس از آن به مدرسه قدیمی‌اش «دبیرستان لیس‌نشررق» بازگردانده شد و در آنجا می‌توانست دوباره فوتبال بازی کند.

او مورد توجه باشگاه محلی گلنتوران قرار گرفت، اما به دلیل هیکل کوچکش انتخاب نشد. با این حال، باب بیشاپ، پیشاهنگ باشگاه انگلیسی “منچستریونایتد” تحت تاثیر جورج قرار گرفت و بلافاصله او را به منچستر برد.

زندگی شخصی و میراث جورج بست

زندگی شخصی و میراث جورج بست

در سال 1973، جورج بست “Slack Alice” یک کلوپ شبانه را در منچستر افتتاح کرد. او همچنین صاحب رستوران ها و بوتیک هایی در شهر بود. در سال 1978 در لاس وگاس با آنجلا مک‌دونالد جینز، مدل انگلیسی ازدواج کرد.

پس از سه سال، یک پسر به نام کالوم برای این زوج به دنیا آمد. این ازدواج هشت سال بعد به طلاق ختم شد. در سال 1995 برای دومین بار با الکس پورسی در چلسی لندن ازدواج کرد. این ازدواج نیز پس از نه سال به طلاق منجر شد.

جورج بست در طول دوران حرفه‌ای‌ اش مشکلات اعتیاد به الکل داشت و به همین دلیل تعدادی از مسابقات و جلسات تمرینی را از دست داد و مرتکب اعمالی مانند سرقت پول برای الکل از کیف دستی یک زن، رانندگی در حالت مستی و ظاهر شدن مست در یک برنامه گفتگو شد. در سال 2000 مشخص شد که او از آسیب کبدی رنج می برد. دو سال بعد، پیوند کبد موفقیت آمیزی را در لندن انجام داد. او در سال 2005 به دلیل عفونت کلیه و نارسایی چند عضوی ناشی از عوارض جانبی داروهایش درگذشت. خاکستر او در شهر زادگاهش بلفاست دفن شد.

جوایز و دستاوردهای جورج بست

در فصل برجسته خود در سال های 1967-1968، او برنده جایزه “فوتبالیست سال FWA” شد که به بهترین بازیکن فوتبال انگلیس در فصل قبل داده شد.

او در سال 1968 برنده توپ طلا شد، جایزه ای که به بهترین بازیکن سال اروپا داده شد.

در سال 2008 او پس از مرگ به دلیل موفقیت‌های مادام‌ العمر در فوتبال انگلیس به «تالار مشاهیر فوتبال انگلیس» معرفی شد.

عکس های جورج بست

عکس های جورج بست

عکس های جورج بست

عکس های جورج بست

سوالات متداول

جورج بست کی فوت شده؟

در سال 2008 میلادی

جورج بست به چه چیزی اعتیاد داشت؟

جورج بست در طول دوران حرفه‌ای‌ اش مشکلات اعتیاد به الکل داشت.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید