بیوگرافی خاویر ماسکرانو Javier Mascherano 🚀

0
289

این پست مربوط به خاویر ماسکرانو Javier Mascherano 🚀 می باشد. خاویر آلخاندرو ماسکرانو یک بازیکن سابق فوتبال اهل آرژانتین است. او تا کنون برای تیم‌ های ریور پلاته، کورینتیانس، وستهام یونایتد، لیورپول و همچنین 8 سال در بارسلونا بازی کرده و با این تیم 19 جام مختلف کسب کرده‌است. وی در چهار جام جهانی 2006، 2010، 2014 و 2018 حضور داشت. وی در 16 نوامبر 2020 برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

خاویر ماسکرانو

خاویر ماسکرانو

خاویر ماسکرانو همچنین برای تیم ملی کشورش 147 بازی انجام داده و 3 گل هم به ثمر رسانده‌ است. او در رقابت‌های جام جهانی 2010 حضور داشت و کاپیتان تیم ملی کشورش بود، وی همچنین در بازی برگشت لا لیگا 17–2016 با اوساسونا اولین گل خود برای بارسلونا را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

که اولین گل باشگاهی او از هفت سال پیش بود. او در کل دوران فوتبال خود در بارسلونا 6 گل زد که 5 گل آن گل به خودی بود و یکی هم به اوساسونا ولی تکل های ماندگار او در خاطره‌ ها مانده‌ است. او اکنون در تیم ملی زیر 20 ساله های آرژانتین مربیگری میکند.

در تیم باشگاهی بارسلونا در لیگا بی بی وی ای بازی می‌کند. او تا کنون برای تیم های ریور پلاته، کورینتیانس، وستهام و لیورپول به میدان رفته‌است. همچنین او برای تیم ملی کشورش 68 بازی انجام داده و دوگل هم به ثمر رسانده. او در رقابتهای جام جهانی 2010 حضور داشت و کاپیتان تیم ملی کشورش بود.

آغاز فوتبال خاویر ماسکرانو

ماسکرانو فوتبال خودش را از تیم نوجوانان ریورپلیت آغاز کرد و در سال 2003 به تیم بزرگسالان این باشگاه ملحق شد. اولین موفقیت او با قهرمانی ریور در کلاسورا 4-2003 رقم خورد و درهمان فصل موفق شد همراه با تیمش به نیمه نهایی کوپالیبرتادورس صعود کند اما در ان مرحله از رقیب دیرینه خود یعنی بوکاجونیورز شکست خوردند. در آن زمان تیمهای اروپایی زیادی از جمله رئال مادرید و دپورتیوو لاکرونیا به دنبال جذب وی بودند ولی ریور با همه این پیشنهادها مخالفت کرد و منتظر پیشنهادهای مالی مناسبتری بود.

فصل 5-2004 چندان برای ریورپلیت موفقی به همراه نداشت. آهنا در این فصل در آپرتورا سوم شدند و در کلاسورا رتبه دهم را کسب کردند و یکبار دیگر در نیمه نهایی کوپالیبرتادورس نتیجه را واگذار کردند اما اینبار به سائوپائولو از برزیل . ماسکرانو همراه با تیم ملی بزرگسالان آرژانتین در جام کنفدراسیونها (2005 – آلمان) شرکت کرد و عملکرد خوبی ارائه داد. پس از آن بازیها کورینتیانس برزیل موفق شد با مبلغ 15 میلیون یورو این بازیکن را به خدمت بگیرد.

تجربه بین المللی خاویر ماسکرانو

اولین تجربه بین المللی ماسکرانو در سپتامبر 2001 بود که او به همراه تیم ملی زیر 17 سال آرژانتین مقام چهارم جهان را کسب کردند. در سال 2003 ماسکرانو برای شرکت در جام جهانی جوانان به تیم ملی دعوت شد و باز هم آرژانتین مقام چهارم را در آن رقابتها کسب کرد. ژاویه 2004 مسابقات مقدماتی المپیک 2004 آتن در شیلی برگزار میشد و ماسکرانو به همراه تیم ملی امید آرژانتین در آن بازیها اول شدند و چندماه بعد یعنی آگوست 2004 موفق به کسب مقام قهرمانی رقابتهای المپیک 2004 و مدال طلا شدند.

در سال 2004 ماسکرانو همراه تیم بزرگسالان آرژانتین در کوپاامریکا که در پرو برگزار میشد حضور یافت و در فینال بازیها مقابل برزیل در ضربات پنالتی مغلوب شدند ولی درخشش ماسکرانو در آن بازیها باعث شد به عنوان بهترین بازیکن تیمش انتخاب شود.

افتخارات و جوایز خاویر ماسکرانو

خاویر ماسکرانو افتاخارات زیادی را در دوران طلایی فوتبالش کسب کرده است که شامل جوایز باشگاهی و شخصی است که در قسمت زیز نام برده شده است.

افتخارت باشگاهی

باشگاه فوتبال ریور پلاته:

 • قهرمان لیگ آرژانتین 2003-2004

باشگاه فوتبال کورینتیانس:

 • قهرمان سری آ برزیل 2005

باشگاه فوتبال بارسلونا:

 • لالیگا 2010 تا 2018

جام حذفی اسپانیا: 2009 تا 2018

سوپرکاپ اسپانیا: 2010، 2011، 2013، 2016، 2018

جام باشگاه‌های اروپا: 2011–2010، 2014–2015

سوپرکاپ اروپا: 2011، 2015

جام باشگاه‌های جهان: 2011، 2015

افتخارت ملی

 • مدال طلای المپیک 2004 آتن
 • مدال طلای المپیک 2008 پکن
 • نایب قهرمان کوپا امریکا 2004 پرو
 • نایب قهرمان جام کنفدراسیون ها 2005 آلمان
 • نایب قهرمان کوپا امریکا 2007 ونزوئلا
 • نایب قهرمان جام جهانی 2014 برزیل
 • نایب قهرمان کوپا امریکا 2015 شیلی
 • نایب قهرمان کوپا امریکا 2016 آمریکا

مربیگری خاویر ماسکرانو

مربیگری خاویر ماسکرانو

خاویر ماسکرانو اسطوره بارسلونا و سرمربی تیم زیر 20 سال آرژانتین پس از شکست مقابل کلمبیا و حذف تیمش از مرحله گروهی جام ملت های زیر 20 سال آمریکای جنوبی، تلویحا استعفای خود را تایید کرد.

به گزارش فوتبالی، ماسکرانو پس از عملکرد ضعیف در این مسابقات و حذف تیمش به خبرنگاران گفت:” چیز زیادی برای فکر کردن وجود ندارد. فقط می توانم از همه افراد مدیر تیم و باشگاه ها تشکر کنم که همیشه در مورد بازیکنانشان از ما حمایت کردند. خیلی ناراحت شدیم.

چیز زیادی برای گفتن نیست. توجیهی وجود ندارد. باید مسئولیت را به عهده بگیرم. فکر نمی کنم که در تیم بمانم. حالا باید به آرژانتین برگردیم و آرامش داشته باشیم. از این فرصت تشکر می کنم اما ناکام بودم. باید این را بپذیرم. با رییس فدراسیون صحبت خواهم کرد. رابطه خوبی با او دارم.

به خاطر بچه ها متاسف شدم چرا که نتوانستم به آنها کمک کنم. این نسل از بازیکنان فوق العاده هستند و مقصر اصلی من بودم و نتوانستم اعتماد به نفس لازم را به انها بدهم. فوتبال همین است. مقصر و مسئول اصلی من هستم که نتوانستم تیم را به سطح مورد انتظار برسانم.” آرژانتین با کسب فقط سه امتیاز از چهار بازی عملکرد بسیار ضعیفی را در مسابقات جام ملت های زیر 20 سال آمریکای جنوبی داشت.

خداحافظی خاویر ماسکرانو

خداحافظی خاویر ماسکرانو

خاویر ماسکرانو در سن 36 سالگی، پس از گذراندن 17 فصل به عنوان بازیکن حرفه ای، به طور غافلگیر کننده‌ای در کنفرانس خبری اعلام کرد که دیگر فوتبال بازی نخواهد کرد. ماسکرانو که به تازگی به تیم “استودیانتس” آرژانتین پیوسته بود، پس از انجام 7 بازی برای این تیم، از فوتبال حرفه‌ای خداحافظی کرد. به این ترتیب آخرین بازی حرفه‌ای کاپیتان سابق تیم ملی آرژانتین، با شکست مقابل “آرژانتینیوس جونیور” رقم خورد.

ماسکرانو گفت:می خواهم امروز اعلام کنم که تصمیم گرفته ام از فوتبال بازنشسته شوم. می‌خواهم از باشگاه “استودیانتس” تشکر کنم که این شانس را به من داد تا دوران ورزشی ام را در آرژانتین به پایان برسانم. فکر می‌کنم زمان درستی برای بازنشستگی است؛ به خاطر احساساتی که دارم و چیز‌های زیادی که طی ماه‌های اخیر گذرانده‌ام. اخیرا فکر کرده ام و به نتیجه رسیدم، بهترین کار این است که امروز بازنشستگی ام را اعلام کنم.

عکس های خاویر ماسکرانو

عکس های خاویر ماسکرانو

عکس های خاویر ماسکرانو

عکس های خاویر ماسکرانو

عکس های خاویر ماسکرانو

سوالات متداول

خاویر ماسکرانو در چند سالگی از فوتبال خداخافظی کرد؟

خاویر ماسکرانو در سن 36 سالگی، پس از گذراندن 17 فصل به عنوان بازیکن حرفه ای، به طور غافلگیر کننده‌ای در کنفرانس خبری اعلام کرد که دیگر فوتبال بازی نخواهد کرد.

چرا خاویر ماسکرانو از مربیگری استفعا داد؟

خاویر ماسکرانو اسطوره بارسلونا و سرمربی تیم زیر 20 سال آرژانتین پس از شکست مقابل کلمبیا و حذف تیمش از مرحله گروهی جام ملت های زیر 20 سال آمریکای جنوبی، تلویحا استعفای خود را تایید کرد.

ماسکرانو فوتبال خود را چگونه شروع کرد؟

ماسکرانو فوتبال خودش را از تیم نوجوانان ریورپلیت آغاز کرد و در سال 2003 به تیم بزرگسالان این باشگاه ملحق شد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید