لیست خواننده های برتر رپ ایرانی

0
39

این پست مربوط به لیست خواننده های برتر رپ ایرانی می باشد. سبک رپ در میان سایر سبک های موسیقی از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد زیرا در این سبک اکثرا خوانندگان معضلات اجتماعی را بیان می کنند.

اگر شما هم از طرفداران بازی حکم می باشید مجله مگاشرط توصیه می کند قبل از ورود به بهترین سایت شرط بندی ایرانی به آموزش ترفندهای بازی حکم حرفه ای بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

یاس

   یاس  یاسر بختیاری متولد 1361 در رضوانشهر، ایران که با نام هنری یاس شناخته می‌شود، خواننده رپ ایرانی است او آویز فراهار را که نمادی از ناسیونالیسم ایرانی و دین زرتشتی است، بر سر دارد در 21 دسامبر 2011 یاس توسط رای دهندگان به عنوان هنرمند هفته در MTV IGGY انتخاب شد یاس یکی از بنیانگذاران رپ فارسی است و در سال 2013 اولین خواننده رپ ایرانی بود که از طرف جمهوری اسلامی اجازه اجرای قانونی در ایران را پیدا کرد.

✅ نام کامل یاسر بختیاری
📅 تاریخ تولد 30 خرداد 1361
🔹 رشته فعالیت

خوانندگی، رپر

🏠 محل تولد مسجدسلیمان ، ایران
🔸 سال‌های فعالیت 1380 تا اکنون

امیر تتلو 

امیر تتلو 

امیرحسین مقصودلو 30 شهرویور 1366، معروف به امیر تتلو، خواننده رپ، ترانه سرای ایرانی است او یکی از مشهورترین و بحث‌برانگیزترین هنرمندان ایران است که خالکوبی تمام بدنش و گفت‌وگوی مکرر او درباره سیاست و جنبه‌های اجتماعی نسل‌های جوان ایرانی است. او بخشی از نسل اول صحنه زیرزمینی هیپ هاپ ایران و همچنین یکی از اولین خوانندگان R&B فارسی است او در حال حاضر در ایران و به دلیل انتقاد از سوابق حقوق بشری حکومت ایران در ترانه‌هایش و در شبکه‌های اجتماعی در بازداشت است.

✅ نام کامل امیرحسین مقصودلو
📅 تاریخ تولد 30 شهرویور 1366
🏠 محل تولد تهران، ایران
🔹 رشته فعالیت
خواننده، ترانه نویس
🔸 سال‌های فعالیت 1380 تا اکنون

سهراب ام جی 

سهراب ام جی 

سهراب مصطفوی متولد 19 آبان 1364 که بیشتر با نام هنری سهراب ام‌جی شناخته می‌شود، خواننده رپ و هیپ هاپ اهل ایران است محمدتقی مصطفوی باستان‌شناس نامدار، پدربزرگ وی است وی هم‌اکنون عضو گروه زدبازی است سهراب ام‌جی فعالیت هنری خود را با گروه زدبازی آغاز کرده‌است.

✅ نام کامل سهراب مصطفوی
📅 تاریخ تولد 19 آبان 1364
🏠 محل تولد تهران، ایران
🔹 رشته فعالیت
خواننده
🔸 سال‌های فعالیت 1382 تا اکنون

علی سورنا

علی سورنا

علی خدامی معروف به علی سورنا متولد 27 فروردین 1369 است در سال 1387 کار خود را در موسیقی زیرزمینی فارسی به صورت حرفه ای آغاز کرد موسیقی او دارای حس «خشم» و «غم نفرت انگیز» است که بر اساس زندگی شخصی او است او در اشعار خود به موضوعات دیگری مانند تبعیض و فقر نیز اشاره می کند «مرد تنها» اولین آلبوم اوست که در سال 2012 منتشر شد.

در سال 1393 دومین آلبوم خود را با نام آوار از طریق دیوار رکوردز منتشر کرد و در سال 1395 «نگار» را منتشر کرد آخرین آلبومی که او منتشر کرده، کویر در سال 1396 است کویر به شهر خود، گرمسار، ایران اشاره دارد. از اولین انتشار رسمی‌اش، او فرقه گسترده‌ای از طرفدارانش را به دست آورده است که در تمام شهرهای ایران گسترش یافته است و او را به یکی از معدود خواننده‌های رپ فارسی تبدیل می‌کند که همسالانش و همچنین طرفداران پایه هیپ‌هاپ مورد احترام هستند.

✅ نام کامل علی خدامی
📅 تاریخ تولد 27 فروردین 1369
🏠 محل تولد سمنان، گرمسار، ایران
🔹 رشته فعالیت
خواننده
🔸 سال‌های فعالیت 1387 تا اکنون

سروش هیچکس

سروش هیچکس

سروش لشکری ملقب به هیچکس یا سروش هیچکس یکی از بزرگترین رپر های ایرانی می باشد. سروش هیچکس یکی از قدیمی ترین رپر های ایرانی می باشد و طرفداران بسیار زیادی دارد.

یکی از لقب های هیچکس به علت قدمت بالا وی در عرصه رپ پدر رپ فارس می باشد. سروش هیچکس پس از منتشر کردن آلبوم جنگل آسفالت معروف شد. آلبوم جنگل آسفالت آغاز یک سبک جدید برای رپ فارسی ایران بود.

✅ نام کامل سروش لشکری
📅 تاریخ تولد 19 اردیبهشت 1364
🏠 محل تولد تهران، ایران
🔸 سال‌های فعالیت 1379 تا اکنون
🔹رشته فعالیت رپ فارسی، هیپ‌هاپ
🔸 همکاری‌های مرتبط رضا پیشرو ، اشکان فدایی ، مهدیار آقاجانی

حصین ابلیس

حصین ابلیس

حسین رحمتی متولد 12 مرداد 1366 از تهران می باشد. نام هنری حسین رحمتی، حصین ابلیس می باشد. حصین فعالیت خود را از سال 1381 به صورت جدی آغاز کرده است.

حصین ابلیس در سن نوجوانی با گروه 051 و در ترک تو زنده می مونی که برای توپاک خوانده شده بود فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر حصین یکی از بهترین رپر های ایرانی می باشد که در خارج از ایران زندگی می کند.

✅ نام کامل حسین رحمتی
📅 تاریخ تولد 12 مرداد 1365
🏠 محل تولد مشهد، ایران
🔹 سال‌های فعالیت 1387 تا اکنون
🔸 همکاری‌های مرتبط رضا پیشرو ، صادق ، شایع ، امیر تتلو

رضا پیشرو

رضا پیشرو

یکی از رپر های ایرانی نسل قدیمی که همه شما آن را می شناسید رضا پیشرو می باشد. رضا پیشرو در حال حاضر پر طرفدار ترین رپر ایرانی می باشد. نام اصلی رضا پیشرو محمد رضا ناصری آزاد می باشد. رضا پیشرو فعالیت خود را از سال 1378 آغاز کرده است و از همان ابتدای فعالیت خود به شهرت رسیده است.

در سال 1384 بود که رضا پیشرو با گروه 021 آشنا شد و این موضوع باعث تحول بزرگ در سبک کاری رضا پیشرو شد. رضا پیشرو دو آلبوم غیر رسمی به نام «واقعیت تلخ» و «وقت کثیف» و چهار آلبوم رسمی به نام «جهنم ساکت»، «دوران طلایی»، «آغاز اینجاست» و «ریل» را منتشر کرده است.

✅ نام کامل محمدرضا ناصری آزاد
📅 تاریخ تولد 12 بهمن 1366
🔹 زادگاه تهران، ایران
🔸 رشته فعالیت رپ فارسی، هیپ هاپ
👫 وضعیت تاهل مجرد
🔸 سال‌های فعالیت 1380 تا اکنون

محمد رضا شایع

محمد رضا شایع

محمد رضا شایع متولد 12 مرداد 1372 از تهران می باشد. محمد رضا شایع خواننده و رپر ایرانی می باشد که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1389 آغاز کرده است محمد رضا شایع تا کنون آهنگ های زیادی را منتشر کرده است که مورد استقبال مردم ایران قرار گرفته است. یکی از معروف ترین ترک های محمد رضا شایع، ترک کرم می باشد.

✅ نام کامل محمدرضا شایع
📅 تاریخ تولد 12 مرداد 1372
🌏 زاده تهران، ایران
🔹 رشته فعالیت رپر ، رپ کن
🔸 سال‌های فعالیت 1389 تا اکنون (نسل دو)
🔹 وضعیت تاهل مجرد

مهراد هیدن

مهراد هیدن

مهراد مستوفی راد معروف به مهراد هیدن متولد 24 آذر ماه 1363 از تهران می باشد. مهراد هیدن در چند سبک مختلف از جمله راک ، ار اند بی ، رپ فعالیت می کند مهراد هیدن یکی از پر طرفدار ترین رپر های ایرانی می باشد. در حال حاضر مهراد هیدن در شهر تهران زندگی می کند و برای اجرای کنسرت به کشور های مختلف از جمله ترکیه ، کانادا ، آلمان سفر می کند.

✅ نام کامل مهراد مستوفی راد
📅 تاریخ تولد 24 آذر ماه 1363
🌏 زاده تهران، ایران
🔸 سبک ها رپ ، راک و هیپ هاپ
🎸🎹🥁 ساز های تخصصی گیتار، گیتار الکتریک ،پیانودرام
🔸 سال‌های فعالیت 1381 تا اکنون

 

 

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید