لیست تیم های لیگ برتر پرتغال

0
35

این پست مربوط به لیست تیم های لیگ برتر پرتغال می باشد. لیگ پرتغالی، همچنین به عنوان لیگ پرتغال شناخته می شود و به دلایل حمایت مالی رسما به عنوان لیگ پرتغال Betclic شناخته می شود، سطح بالای سیستم لیگ فوتبال پرتغال است. این مسابقات که توسط لیگ پرتغال سازماندهی و نظارت می شود، از فصل 2014–2015 توسط 18 تیم رقابت می کند، با سه تیم کم رتبه به لیگ پرتغال 2 سقوط کرده و با سه تیم برتر غیر ذخیره از این بخش جایگزین شده اند.

اگر شما هم از طرفداران بازی پوکر می باشید مجله مگاشرط توصیه می کند قبل از ورود به سایت بت معتبر به آموزش قوانین بازی پوکر بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

تیم های موجود در لیگ برتر پرتغال

تیم های موجود در لیگ برتر پرتغال

در سال 1934 با نام Campeonato da Liga da Primeira Divisão تأسیس شد و از سال 1938 تا 1999 به نام Campeonato Nacional da Primeira Divisão نامگذاری شد، زمانی که به نام فعلی تغییر کرد بیش از 70 تیم در لیگ برتر شرکت کرده اند، اما تنها پنج تیم قهرمان شده اند. در میان آنها، سه تیم بزرگ – بنفیکا (38 برد)، پورتو (30) و اسپورتینگ سی پی (19) – به جز دو عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده اند. برندگان دیگر Belenenses (1945-1946) و Boavista (2000-01) هستند.

لیگ برتر در سال های اخیر شهرت خود را افزایش داده است و از سال 2021 رتبه ششم رده بندی لیگ ملی یوفا را به خود اختصاص داده است این لیگ برای اولین بار در فصل 12–2011 به پنج تیم برتر راه یافت و لیگ 1 فرانسه را پشت سر گذاشت. لیگ های تاریخی “بزرگ پنج” اروپایی، برای اولین بار از سال 1990. لیگ برتر نیز طبق رتبه بندی IFFHS در سال 2011 به رتبه چهارم جهانی رسید.

در ادامه لیست تیم های موجود در این لیگ را در اختیارتان قرار خواهیم داد:

⚽️ بنفیکا
⚽️ اسپورتینگ لیسبون
⚽️ پورتو
⚽️ براگا
⚽️ موریرنزه
⚽️ ویتوریا گیمارش
⚽️ فارنزه
⚽️ فامالیسائو
⚽️ بواویستا
⚽️ پورتیموننزه
⚽️ گیل ویسنته
⚽️ آمادورا
⚽️ ایسترویل
⚽️ ویزلا
⚽️ کازا پیا
⚽️ ریو اوه
⚽️ چاوز
⚽️ آروکا

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید