بیوگرافی استیو جابز Steve Jobs 🚀

0
55

این پست مربوط به بیوگرافی استیو جابز Steve Jobs 🚀 می باشد. استیون پل جابز متولد 24 فوریه 1995– درگذشته 5 اکتبر 2011 یک تاجر، مخترع و سرمایه‌گذار آمریکایی بود که بیشتر به‌خاطر موسس غول فناوری اپل شناخته می‌شود جابز همچنین بنیانگذار NeXT و رئیس و سهامدار عمده پیکسار بود. Steve Jobs پیشگام انقلاب کامپیوترهای شخصی در دهه های 1970 و 1980 به همراه شریک تجاری اولیه خود و همکار بنیانگذار اپل، استیو وزنیاک بود.

اگر شما هم طرفدار بازی انفجار هستید مجله دیجی شرط توصیه می کند قبل از ورود به سایت شرط بندی حتما به آموزش بازی انفجار بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

استیو جابز کیست؟

استیو جابز کیست؟

نام : استیون پل جابز
تاریخ تولد : 24 فوریه 1995– درگذشته 5 اکتبر 2011
محل تولد : سان فرانسیسکو، کالیفرنیا
حرفه : تاجر، مخترع و سرمایه‌گذار
سال های فعالیت : از سال 1974 تا سال 2011

جابز در سال 1955 در سانفرانسیسکو به دنیا آمد او در سال 1972 قبل از انصراف در همان سال به کالج رید رفت در سال 1974، او از طریق هند سفر کرد و به دنبال روشنگری بود و بعدا به مطالعه ذن بودیسم پرداخت.

او و وزنیاک در سال 1976 اپل را برای توسعه بیشتر و فروش رایانه شخصی اپل I وزنیاک تأسیس کردند این دو با هم، یک سال بعد با تولید و فروش Apple II، یکی از اولین میکروکامپیوترهای بسیار موفق تولید انبوه، به شهرت و ثروت دست یافتند جابز پتانسیل تجاری زیراکس آلتو را در سال 1979 دید که مبتنی بر ماوس بود و یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) داشت.

این امر منجر به توسعه اپل لیزا ناموفق در سال 1983 شد و به دنبال آن مکینتاش در سال 1984 موفق شد، اولین کامپیوتر تولید انبوه با رابط کاربری گرافیکی. مکینتاش صنعت نشر رومیزی را در سال 1985 با اضافه شدن Apple LaserWriter، اولین چاپگر لیزری با گرافیک برداری، معرفی کرد.

در سال 1985، جابز پس از کشمکش طولانی قدرت با هیئت مدیره این شرکت و مدیر عامل آن زمان، جان اسکالی، اپل را ترک کرد در همان سال، جابز تعدادی از کارمندان اپل را با خود برد تا NeXT، یک شرکت توسعه‌دهنده پلتفرم رایانه‌ای را تأسیس کند که در زمینه رایانه‌ها برای بازارهای آموزش عالی و تجاری تخصص داشت و به عنوان مدیر عامل آن خدمت می‌کرد.

در سال 1986، او با تامین مالی بخش گرافیک کامپیوتری Lucasfilm که در نهایت به طور مستقل به عنوان Pixar شروع به کار کرد، به توسعه صنعت جلوه‌های بصری کمک کرد، که اولین فیلم انیمیشن سه بعدی کامپیوتری Toy Story (1995) را تولید کرد و به یک استودیوی پیشرو انیمیشن تبدیل شد.

در سال 1997، پس از خرید NeXT توسط این شرکت، جابز به عنوان مدیرعامل به اپل بازگشت او تا حد زیادی مسئول احیای اپل بود که در آستانه ورشکستگی قرار داشت. او با طراح بریتانیایی Jony Ive همکاری نزدیک داشت تا خطی از محصولات و خدمات را توسعه دهد که پیامدهای فرهنگی بزرگتری داشت، که با کمپین تبلیغاتی “متفاوت فکر کن” شروع شد و به iMac، iTunes، Mac OS X، Apple Store، iPod، iTunes منتهی شد.

جابز به تومور نورواندوکرین پانکراس مبتلا شد. او در سال 2011 بر اثر ایست تنفسی مربوط به تومور درگذشت و در سال 2022 پس از مرگ مدال آزادی ریاست جمهوری را دریافت کرد.عکس های جدید استیو جابز

عکس های جدید استیو جابز

عکس های جدید استیو جابز

عکس های جدید استیو جابز

عکس های جدید استیو جابز

استیو جابز در چه سالی متولد و در چه سالی درگذشت ؟

استیون پل جابز متولد 24 فوریه 1995– درگذشته 5 اکتبر 2011 می باشد.

استیو جابز که بود ؟

استیون پل جابز یک تاجر، مخترع و سرمایه‌گذار آمریکایی بود که بیشتر به‌خاطر موسس غول فناوری اپل شناخته می‌شود.

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید