بیوگرافی دراگان اسکوچیچ Dragan Skocic 🚀

0
232

این پست مربوط به بیوگرافی دراگان اسکوچیچ Dragan Skocic 🚀 می باشد. دراگان اسکوچیچ (کرواتی: Dragan Skočić؛ زادهٔ 3 سپتامبر 1968) بازیکن بازنشسته و مربی فوتبال است. او مربیگری را در سال 2004 در باشگاه فوتبال رییکا اچ ان کی در لیگ دسته دوم کرواسی آغاز کرد. او در فوتبال باشگاهی ایران سابقه سرمربیگری در تیم‌های ملوان، فولاد، خونه به خونه و صنعت نفت را دارد. او از بهمن 1398 تا شهریور 1401 هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده داشت. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ

اسکوچیچ در دوران فوتبالی‌اش در کرواسی برای باشگاه فوتبال رییکا، در اسپانیا برای باشگاه‌های فوتبال لاس پالماس و کامپوستلا و در امارات متحده عربی برای اتحاد بازی کرد. او اولین بازیکنی بود که از لیگ فوتبال کرواسی به خارج از کشور رفت و به بازی حرفه‌ای مشغول شد.

دوران مربیگری دراگان اسکوچیچ

دوران مربیگری دراگان اسکوچیچ

پس از پایان کار خود به عنوان بازیکن، اسکوچیچ به تکمیل دانش خود با شرکت در کلاس‌های مربیگری در آکادمی فوتبال کرواسی، دانشکده حرکت‌شناسی، دانشگاه زاگرب پرداخته و موفق به کسب دیپلم مربی‌گری یوفا-پرو و کارشناسی حرفه‌ای شد.

رییکا کرواسی

دراگان کار مربیگری خود را در باشگاه فوتبال رییکا در لیگ دسته دوم کرواسی آغاز کرد و موفق را در جام حذفی کرواسی فصل 2006–2005 به خود اختصاص داد.

اینتربلوک لیوبلیانا اسلوونی

در سال 2007 او سرمربی باشگاه اسلوونیایی اینتربلوک لیوبلیانا (به انگلیسی Interblock Ljubljana) شد در حالی که این باشگاه در یک وضعیت دشوار در مقیاس لیگ بود. تنها دو سال پس از تأسیس باشگاه و تحت هدایت اسکوچیچ، باشگاه نتایج برجسته در لیگ اول اسلوونی به دست آورد. دراگان نه تنها با مدیریتش باعث ماندگاری این تیم در لیگ دسته اول شد، بلکه با این تیم به دو کاپ در فصل 2007/2008 هم دست یافت؛ جام اسلوونی و سوپر جام.

العربی کویت

در فصل 2009–2010، اسکوچیچ از سوی مدیریت باشگاه العربی کویت به عنوان سرمربی این تیم متمول انتخاب شد.

النصر عربستان

درخشش این مربی جوان در لیگ کویت باعث شد تا نظر تیم النصر عربستان به او جلب شود و این‌گونه بود که دراگان پس از کویت، در فصل 2010–2011، توسط باشگاه فوتبال النصر به خدمت درآمد تا در ریاض و یکی از باشگاه‌های فوتبال برجسته در جهان عرب به فعالیت مشغول شود. وی در سال 2011 پس از شکست ناامید کننده 4–1 برابر تیم ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا 2010 از سِمَت خود کنار گذاشته شد.

بازگشت به رییکا کرواسی

در فصل 2011/2012، اسکوچیچ به وطنش بازگشت و بار دیگر هدایت باشگاه شهرش رییکا را بر عهده گرفت.

ملوان بندر انزلی

در فصل 2013/2014، اسکوچیچ برای نخستین بار پا به فوتبال ایران نهاد و در 26 مه 2013 نام او در رسانه‌ها به عنوان سرمربی تیم ملوان بندر انزلی اعلام شد. حضور او در این تیم با کسب عنوان هفتمی و یک عملکرد خوب همراه بود.اما در فصل 2014/15 وی با کسب رتبه 13 ام در ملوان از این تیم جدا شد. وی در سال 1392 در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که علاقه‌مند است هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد.

فولاد خوزستان

فصل 2014/2015 و فصل بعد از آن، هدایت باشگاه فولاد خوزستان، را بر عهده داشت.

خونه‌به‌خونه بابل

دراگان اسکوچیچ در نیم‌فصل دوم فصل 97–96 هدایت بابلی‌ها را در لیگ دسته اول و جام حذفی بر عهده داشت. این مربی با تیم خونه‌به‌خونه به دومی جام حذفی رسید و در فینال از استقلال شکست خورد همچنین در لیگ دسته اول موسوم به لیگ آزادگان از صعود به لیگ برتر بازماند.

صنعت نفت آبادان

او سرمربی تیم صنعت نفت آبادان در کشور ایران بود و نتوانست در دوران حضور در این تیم عملکردی قابل قبول داشته باشد از نتایج ضعیف وی می توان به شکست 5-0 وی از استقلال در ورزشگاه آزادی اشاره کرد،اما سرانجام پس از کسب نتایج نامطلوب طی قراردادی دو طرفه از صنعت نفت آبادان جدا شد. اسکوچیچ پس از جدایی از تیم صنعت نفت با تصمیم فدراسیون به سرمربیگری تیم ملی ایران رسید.

تیم ملی ایران

وی در 17 بهمن 1398 به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد. اسکوچیچ در 15 مهر 1400 با برد مقابل امارات در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، توانست 10 برد پیاپی با تیم ملی ایران را برای این تیم ثبت کند. وی همچنین در بهمن 1400 با صعود به جام جهانی 2022 توانست صعود ایران به این رقابت‌ها را رقم بزند. او در 20 تیر 1401 توسط کمیته فنی فدراسیون فوتبال ایران از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران عزل شد؛ اما در 26 تیر 1401 با تصمیم هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ابقا شد. وی در نهایت در 16 شهریور 1401 از سمتش برکنار شد. بلافاصله بعد از برکناری وی با نظر مساعد مهدی تاج، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد.

خانواده دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ کروات ، 52 ساله ، دارای همسر و دارای دو فرزند یک پسر و یک دختر می باشد.

افتخارات اسکوچیچ

افتخارات اسکوچیچ

اسکوچیچ هم به عنوان بازیکن هم به عنوان سرمربی افتخارات بسیاری کسب کرده است.

به عنوان سرمربی

  • رییکا کرواسی
  • جام کرواسی: 2005–06
  • اینتربلوک لیوبلیانا اسلوونی
  • جام حذفی فوتبال اسلوونی: 2007–08
  • سوپر جام فوتبال اسلوونی: 2008

به عنوان بازیکن

  • باشگاه فوتبال لاس پالماس
  • سگوندا دیویسیون بی: 1992-93
  • باشگاه فوتبال کامپوستلا
  • سگوندا دیویسیون Promotion: 1993-94

عکس های دراگان اسکوچیچ

عکس های دراگان اسکوچیچ

عکس های دراگان اسکوچیچ

عکس های دراگان اسکوچیچ

سوالات متداول

افتخارات اسکوچیچ به عنوان سرمربی به چه صورت است؟

رییکا کرواسی
جام کرواسی: 2005–06
اینتربلوک لیوبلیانا اسلوونی
جام حذفی فوتبال اسلوونی: 2007–08
سوپر جام فوتبال اسلوونی: 2008

اسکوچیچ مربی کدام تیم های ایرانی بوده است؟

ملوان بندر انزلی
فولاد خوزستان
خونه‌به‌خونه بابل
صنعت نفت آبادان
و تیم ملی ایران

اسکوچیچ مربی گری خود را کی آغاز کرد؟

دراگان کار مربیگری خود را در باشگاه فوتبال رییکا در لیگ دسته دوم کرواسی آغاز کرد و موفق را در جام حذفی کرواسی فصل 2006–2005 به خود اختصاص داد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید