بیوگرافی خداداد عزیزی KHodadad Azizi

0
53

این پست مربوط به بیوگرافی خداداد عزیزی KHodadad Azizi می باشد.‌ خداداد عزیزی متولد 1 تیر ماه سال 1350 مربی فوتبال و بازیکن سابق ایرانی است که در پست مهاجم بازی می کرد.

اگر شما هم طرفدار بازی چهاربرگ هستید مجله دیجی شرط توصیه می کند قبل از ورود به وب سایت شرط بندی حتما به آموزش نحوه برداشتن کارت ها در چهاربرگ بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

خداداد عزیزی کیست؟

نام : خداداد عزیزی
تاریخ تولد : 1 تیر ماه سال 1350
محل تولد : فریمان
قد : 169
پست : هافبک هجومی، مهاجم
باشگاه ها : ابومسلم، فتح تهران، بهمن، پرسپولیس، کلن، سن‌خوزه ارث‌کوئیکز، النصر، پاس تهران، آدمیرا واکر، عقاب، راه‌آهن
تیم ملی : ایران
مربیگری : ابومسلم، پیام مشهد، استقلال اهواز، شهرداری تبریز، سیاه‌جامگان، سپیدرود رشت

او پس از بازی برای چند باشگاه در ایران و به دنبال عملکرد خود در آسیا، در سال 1997 به آلمان رفت تا برای 1. FC Köln بازی کند. عزیزی به همراه هم تیمی های ایرانی خود علی دایی و کریم باقری جزو اولین ایرانی هایی بودند که به بوندسلیگا راه یافتند.

او که به مدت سه فصل در 1. FC Köln بازی کرد، با باشگاه سن خوزه ارتکویکز مستقر در کالیفرنیا قراردادی امضا کرد و دومین بازیکن ایرانی شد که در لیگ برتر فوتبال ایالات متحده بازی می کند. خداداد عزیزی در سال 1380 به باشگاه النصر امارات متحده عربی منتقل شد و سپس به ایران بازگشت و به پاس تهران پیوست.

در سال 2005، او با Admira Wacker در بوندسلیگا اتریش قرارداد امضا کرد. او بلافاصله به ایران بازگشت و با باشگاه دسته پایینی عقاب قرارداد بست. اقامت او در آنجا چندان طولانی نبود زیرا در اواخر سال 2005 برای راه آهن قرارداد امضا کرد.

پس از فصل 06–2005، عزیزی از فوتبال باشگاهی و بین المللی خداحافظی کرد. او فوتبال ملی خود را با 47 بازی ملی و 11 گل به پایان رساند. عزیزی پس از بازنشستگی در باشگاه زادگاهش ابومسلم به عنوان مشاور رئیس باشگاه استخدام شد. عزیزی همچنین مالک یک برند لباس ورزشی به نام مجید با حمایت مالی عبدالمجید ساعدی فر است که مبلغ 400000 دلار برای این شرکت سرمایه گذاری کرده است. در سپتامبر 2011، خبرآنلاین.ir گزارش داد که عزیزی مالک سیاه جامگان خراسان، یکی از شاخه های فرعی F.C. ابومسلم.

عزیزی نماینده ایران در جام ملت های آسیا 1996، جام جهانی فوتبال 1998 و جام ملت های آسیا 2000 بود. او در سال 1996 به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا و همچنین با ارزش ترین بازیکن جام ملت های آسیا در جام ملت های 1996 انتخاب شد عزیزی را بیشتر به خاطر زدن گل تساوی مقابل استرالیا در بازی برگشت مقدماتی جام جهانی در نوامبر 1997 به یاد می آورند و ایران را به فرانسه 98 فرستاد.

عزیزی در دسامبر 2006 به عنوان مدیر باشگاه فوتبال ابومسلم مشهد که فعالیت خود را در اوایل دهه 90 آغاز کرده بود، منصوب شد. او در مهرماه 1386 جای خود را به پرویز مظلومی داد و مدت کوتاهی سرمربی تیم های پیام خراسان و استقلال اهواز بود. در سال 2011 برای دومین بار به عنوان سرمربی ابومسلم منصوب شد اما در 1 ژوئن 2012 از این باشگاه جدا شد.

عکس های خداداد عزیزی 

عکس های خداداد عزیزی 

عکس های خداداد عزیزی 

عکس های خداداد عزیزی 

عکس های خداداد عزیزی 

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید