بیوگرافی یاشین Lev Yashin

0
52

این پست مربوط به بیوگرافی یاشین Lev Yashin می باشد. لو ایوانوویچ یاشین متولد 22 اکتبر 1929 – 20 مارس 1990 فوتبالیست حرفه ای شوروی بود که بسیاری او را بزرگترین دروازه بان تاریخ این ورزش می دانند او به خاطر ورزشکاری، موقعیت یابی، حضور چشمگیر در دروازه و سیوهای رفلکس آکروباتیکش معروف بود او همچنین نایب رئیس فدراسیون فوتبال اتحاد جماهیر شوروی بود.

اگر شما هم از طرفداران بازی پوکر می باشید مجله مگاشرط توصیه می کند قبل از ورود به سایت های شرط بندی بدون فیلتر معتبر به آموزش بازی پوکر آنلاین بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

یاشین کیست؟

یاشین کیست؟

نام : لو ایوانوویچ یاشین
تاریخ تولد : 22 اکتبر 1929 – 20 مارس 1990
محل تولد : مسکو، اتحاد جماهیر شوروی
قد : 189
پست : دروازبان
باشگاه ها : 1950–1970 دینامو مسکو
تیم ملی : روسیه
یاشین با تحمیل اقتدار خود بر کل دفاع، موقعیتی را برای انقلابی کردن موقعیت دروازه بانی به دست آورد او با حضور پر سر و صدا در دروازه، به مدافعانش دستور داد، از خط خود خارج شد تا سانترها را قطع کند و همچنین برای برخورد با مهاجمان هجوم دوید، در زمانی که دروازه بان ها 90 دقیقه را در دروازه ایستاده بودند و منتظر بودند تا به بازی دعوت شوند.
 
اجراهای او در جام جهانی 1958 که اولین بار در سطح بین المللی پخش شد، تأثیری محو نشدنی بر بینندگان جهانی گذاشت او سر تا پا لباس مشکی ظاهری (در حقیقت آبی بسیار تیره) می پوشید، بنابراین نام مستعار خود را عنکبوت سیاه یا پلنگ سیاه به دست آورد، که محبوبیت او را افزایش داد.
 
یاشین از سال 1958 تا 1970 در چهار جام جهانی حضور داشت و در سال 2002 در تیم رویایی تاریخ جام‌های جهانی فیفا انتخاب شد در سال 1994، او برای تیم تمام وقت جام جهانی فوتبال انتخاب شد و در سال 1998 به عنوان عضوی از تیم جهانی قرن بیستم انتخاب شد. طبق اعلام فیفا، یاشین بیش از 150 ضربه پنالتی را در فوتبال حرفه ای مهار کرد.
 
او همچنین بیش از 270 کلین شیت را در دوران حرفه ای خود نگه داشت و مدال طلای مسابقات فوتبال المپیک 1956 و مسابقات قهرمانی اروپا 1960 را به دست آورد. در سال 1963، یاشین توپ طلا را دریافت کرد، تنها دروازه بانی که تا به حال این جایزه را دریافت کرده است او همچنین پس از مرگ به تیم رویایی توپ طلا در سال 2020، بهترین دروازه بان تاریخ، معرفی شد و توسط IFFHS به عنوان بهترین دروازه بان قرن بیستم انتخاب شد.
 
او همچنین در سال 2021 به تیم رویایی مردان IFFHS معرفی شد فرانس فوتبال او را به عنوان بهترین دروازه بان تمام دوران در سال 2020 معرفی کرد در نوامبر 2003، به مناسبت جشن یوفا، او به عنوان بازیکن طلایی روسیه توسط اتحادیه فوتبال روسیه به عنوان برجسته ترین بازیکن آنها در 50 سال گذشته انتخاب شد.

عکس های یاشین 

عکس های یاشین 

عکس های یاشین 

عکس های یاشین 

عکس های یاشین 

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید