لیست تیم های لیگ بوندسلیگا

0
31

این پست مربوط به لیست تیم های لیگ بوندسلیگا می باشد. بوندسلیگا مسابقات فوتبال اولیه آلمان است بوندسلیگا شامل 18 تیم است و بر اساس سیستم صعود و سقوط با 2 بوندسلیگا عمل می کند.

اگر شما هم از طرفداران بازی حکم می باشید مجله مگاشرط توصیه می کند قبل از ورود به بهترین سایت شرط بندی ایرانی به آموزش ترفندهای بازی حکم حرفه ای بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

تیم های موجود در لیگ بوندسلیگای آلمان

تیم های موجود در لیگ بوندسلیگای آلمان

پنجاه و شش باشگاه از زمان تأسیس بوندس لیگا در رقابت‌های بوندسلیگا شرکت کرده‌اند. بایرن مونیخ 32 عنوان از 60 عنوان و همچنین یازده فصل گذشته را کسب کرده است که یک رکورد اروپایی است بوندسلیگا قهرمانان دیگری را نیز به خود دیده است که بوروسیا دورتموند، هامبورگر اس وی، وردربرمن، بوروسیا مونشن گلادباخ و VfB اشتوتگارت برجسته ترین آنها هستند.

بوندسلیگا یکی از لیگ‌های ملی برتر است که بر اساس رتبه‌بندی ضریب لیگ یوفا برای فصل جاری 2023–24، بر اساس عملکرد در رقابت‌های اروپایی در پنج فصل گذشته، در رده چهارم اروپا قرار دارد از سال 1976 تا 1984 و در سال 1990 در رنکینگ یوفا پیشتاز بود همچنین هفت بار باشگاه با رتبه برتر قاره را تولید کرده است.

باشگاه‌های بوندسلیگا هشت قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، هفت لیگ اروپا، چهار قهرمانی جام برندگان جام اروپا، دو سوپر جام یوفا، دو قهرمانی جام باشگاه‌های جهان و سه قهرمانی جام بین قاره‌ای را کسب کرده‌اند بازیکنان این تیم 9 جایزه توپ طلا، دو جایزه بهترین بازیکن مرد فیفا، چهار کفش طلای اروپا، و سه جایزه بهترین بازیکن مرد سال یوفا از جمله بهترین بازیکن سال باشگاه یوفا را کسب کرده‌اند.

در ادامه لیست تیم های موجود در بوندسلیگا را در اختیارتان قرار خواهیم داد:

⚽️ بایرلورکوزن
⚽️ بایرن مونیخ
⚽️ اشتوتگارت
⚽️ لایپزیش
⚽️ بورسیا دورتموند
⚽️ هوفنهایم
⚽️ فرانکفورت
⚽️ فرایبورگ
⚽️ مونشن گلادباخ
⚽️ آگزبورگ
⚽️ وولفسبورگ
⚽️ وردربرمن
⚽️ هایدنهایم
⚽️ بوخوم
⚽️ دارم اشتات
⚽️ ماینتس
⚽️ کلن
⚽️ یونیون برلین

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید