بیوگرافی لوکا مودریچ Luka Modric 🚀

0
243

این پست مربوط به لوکا مودریچ Luka Modric 🚀 می باشد. لوکا مودریچ بازیکن فوتبال اهل کرواسی است که برای باشگاه رئال مادرید بازی می‌کند. او یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر رئال مادرید به حساب می‌آید. او سابقه یک نایب قهرمانی و یک سومی در جام جهانی دارد. او کاپیتان تیم ملی فوتبال کرواسی است. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

لوکا مودریچ

لوکا مودریچ

مودریچ با درخشش خود در سال 2018، در ابتدا با رئال قهرمان اروپا شد و سپس با کرواسی نایب قهرمان جام جهانی شد و بهترین بازیکن این رقابت‌ها شناخته شد و توپ طلای جام جهانی را تصاحب کرد و سپس بعد از آن در 30 اوت 2018 جایزه بهترین بازیکن سال اروپا را از آن خود کرد. وی در ادامه در 24 سپتامبر 2018 در جوایز بهترین‌های فیفا، جایزه بهترین بازیکن مرد فیفا را کسب کرد.

مودریچ با بردن توپ طلا در سال 2018 به یک دهه حکمرانی مسی و رونالدو بر توپ طلا پایان داد. او همچنین در جام جهانی 2022 با کرواسی به مقام سوم رسید. از او به عنوان یکی از بهترین هافبک‌ها و بازی‌سازهای تاریخ فوتبال یاد می‌شود.

زندگی شخصی لوکا مودریچ

مادر مودریچ خیاط و پدرش یک ارتشی بود که پس از بازگشت از ارتش، به عنوان مسئول فنی در فرودگاه زادار مشغول به کار شد. مودریچ خود در سال 2000 او به آکادمی دینامو پیوست و پس از آن سه سال در زیرینیسکی بازی کرد. در حالی که تنها 18 سال داشت در موستار تبدیل به بهترین بازیکن لیگ بوسنی هرزگوین شد. به دینامو زاگرب برگشت.

بازی را در اینتر زاپارسیچ آغاز کرد و با این باشگاه قراردادی ده ساله بست. در سال 2006 دوباره به دینامو پیوست که در این باشگاه سه لیگ، دو جام حذفی و یک سو پرکاپ برد. نقش او در پیراهن تیم ملی فوتبال کرواسی با حضور اسلاون بیلیچ پر رنگ تر شد چرا که این مربی اعتقاد ویژه ای به استعدادهای او داشت و معتقد بود که لوکا، جانشین خلفی است برای نسل طلایی کروات ها در دهه 90 که شوکر، بوبان و پرسینچکی را داشت.

خانواده مودریچ تلاش زیادی کردند تا او متوجه نشود که خانه و کاشانه‌اش در اثر جنگ ویران شده و پدربزرگش در این نبرد جان خود را از دست داده‌است مودریچ خود در سال 2000 او به آکادمی دینامو پیوست و پس از آن سه سال در زیرینیسکی بازی کرد. در حالی که تنها 18 سال داشت در موستار تبدیل به بهترین بازیکن لیگ بوسنی هرزگوین شد. به دینامو زاگرب برگشت.

بازی را در اینتر زاپارسیچ آغاز کرد و با این باشگاه قراردادی ده ساله بست. در سال 2006 دوباره به دینامو پیوست که در این باشگاه سه لیگ، دو جام حذفی و یک سو پرکاپ برد. نقش او در پیراهن تیم ملی کرواسی با حضور اسلاون بیلیچ پر رنگ تر شد چرا که این مربی اعتقاد ویژه‌ای به استعدادهای او داشت و معتقد بود که لوکا، جانشین خلفی است برای نسل طلایی کروات‌ها در دهه 90 که شوکر، بوبان و پرسینچکی را داشت.

لقب های لوکا مودریچ

لوکا مودریچ القاب پرنده، کرویف بالکان، پونی سحرآمیز و لوکیتا را هم یدک می‌کشید، در یورو 2008 خود را به عنوان یک ستاره جهانی مطرح کرد. یک گل مثبت و دیدنی به اتریش زد و در بازی مقابل آلمان عملکردی درخشان داشت. در مرحله یک چهارم یک نمایش درخشان دیگر مقابل ترکیه داشت اما کروات‌ها در ضربات پنالتی اوت شدند.

اما این باعث نشد که بخشی از تیم برتر تورنمنت نباشد. گل او به تیم اتریش به‌عنوان سریع‌ترین گل در تاریخ مسابقات فوتبال اروپا شناخته شد. در این مسابقات کرواسی به کمک لوکا مودریچ توانست بر اتریش و آلمان غلبه کند و مفسرین فوتبال لوکا را مغز تیم کرواسی نامیدند. در یوروی اخیر، مودریچ در مقابل ستاره‌های اسپانیا، عملکردی درخشان داشت.

کرواسی توسط سرخ‌ها در مرحله گروهی اوت شد. عملکردش در یورو 2008، نگاه چندین باشگاه را به خودش جلب کرد. در نهایت با 21 میلیون یورو به تاتنهام پیوست تا تبدیل به گران قیمت‌ ترین بازیکن تاریخ فوتبال کرواسی شود.

لوکا مودریچ در تاتنهام

مودریچ که لقب پرنده و کرویف بالکان را هم یدک می کشد، در یورو 2008 خود را به عنوان یک ستاره جهانی مطرح کرد. یک گل مثبت و دیدنی به اتریش زد و در بازی مقابل آلمان عملکردی درخشان داشت. در مرحله یک چهارم یک نمایش درخشان دیگر مقابل ترکیه داشت اما کروات ها در ضربات پنالتی اوت شدند.

اما این باعث نشد که بخشی از تیم برتر تورنمنت نباشد. در یوروی اخیر، مودریچ در مقابل ستاره های اسپانیا، عملکردی درخشان داشت. کرواسی توسط سرخ ها در مرحله گروهی اوت شد. عملکردش در یورو 2008، نگاه چندین باشگاه را به خودش جلب کرد. در نهایت با 21 میلیون یورو به تاتنهام پیوست تا تبدیل به گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال کرواسی شود.

ستاره شدن مودریچ در رئال مادرید

ستاره شدن مودریچ در رئال مادرید

لوکا مودریچ در سال 2013 با قراردادی 30 میلیون پوندی از تاتنهام به رئال مادرید پیوست. در اولین فصل حضورش در رئال که با آخرین فصل حضور ژوزه مورینیو همزمان شده بود خیلی کم به بازی گرفته می‌شد. اما با پیوستن مربی ایتالیایی یعنی کارلو آنچلوتی همه چیز به نفع لوکا شد و او یکی از ارکان اصلی رئال در کسب لیگ قهرمانان اروپا و کوپا دل ری بود.

او در همین سال در تیم منتخب لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت. مودریچ 7 بار به عنوان بهترین بازیکن فوتبال سال کشورش انتخاب شد. وی تاکنون هر بار که برای تیم ملی کشورش گل زده، کرواسی آن بازی را نباخته‌است. مودریچ در رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه به همراه تیم ملی کشورش موفق شد به فینال این رقابت‌ها صعود کند و در پایان تورنومنت با توجه به بازی‌های درخشانی که انجام داد موفق به دریافت توپ طلای جام به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ها شد.

لوکا مودریچ همچنین با (رئال مادرید) در لیگ قهرمانان اروپا (2018) و راهیابی تیم ملی کشورش (کرواسی) به فینال جام جهانی فوتبال 2018 و نقش مؤثری که در این عناوین ایفا کرده بود موفق شد توپ طلای سال 2018 را که مجلهٔ فرانس فوتبال هر سال به بهترین بازیکن فوتبال سال اهدا می‌کند از آن خود کند و به سلطه 10 ساله رونالدو و مسی بر این جایزه مهم پایان دهد.

لوکا مودریچ در جام جهانی 2018 روسیه

لوکا مودریچ به همراه هم تیمی های خود تیم کشور خود را به عنوان اولین تیم گروه d بالا آوردند که در اولین مرحله حذفی به تیم ملی دانمارک خورند و با رسیدن به پنالتی ها آن ها را از گردونه رقابت حذف نموده و در مرحله بعد به مصاف تیم روسیه میزبان مسابقات رفتند که نتیجه این بازی نیز در پنالتی به نفع کرواسی به پایان رسید و مرحله بعدی باعث حذف انگلیس شدند تا پس از اینکه به فینال برسند در مقابل فرانسه با نتیجه 4-2 نایب قهرمان شدند که از این نسل فوتبال کرواسی به عنوان نسل طلایی یاد می شود.

لوکا مودریچ در جام جهانی 2022 قطر

لوکا مودریچ در جام جهانی قطر 2022 نیز خوش درخشید، آنها که در این دوره در گروه F با مراکش، بلژیک و کانادا همگروه بودند و به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کردند. در دور بعد آنها با تیم ژاپن روبرو شدند و در ضربات پنالتی ژاپنی ها را از میان برداشتند. در دور نیمه نهایی نیز آنها نتوانستند از سد آرژانتین عبور کنند و با نتیجه 3–0 به دور رده بندی با مراکش رسیدند.

آنها توانستند در مسابقه رده بندی در مقابل مراکش 2-1 بازی را برده و به عنوان دومین بار متوالی در جمع سه تیم بالایی جام جهانی قرار بگیرند. یاران لوکا مودریچ در جام جهانی 2022 نیز توانستند به مقام سوم برسند. بازی آرژانتین کرواسی و تصاویری که از مودریچ در این بازی به ثبت رسید که در حال گریه کردن و ناراحتی بود سالها بعد در خاطرات باقی خواهد ماند. او که رهبر تیم کرواسی است و در زمین بسیار خوبی بازی کرد توانست تیم ملی کشورش را تا این مرحله از رقابت ها بالا بیاورد.

نقل قول‌ های لوکا مودریچ

لوکا مودریچ در دوران فوتبالی و زندگی خود جملاتی را به صورت نقل قول گفته است. که این سخنان زیبا به صورت زیر است.

خانواده لوکا مودریچ

خانواده لوکا مودریچ

لوکا مودریچ متولد 9 سپتامبر 1985 در کرواسی، بازیکن فوتبال است او از خانواده پناهنده از جنگ بوسنی و صربستان به بازیکن سال فیفا در سال 2018 رسید، در جام جهانی درخشید و حالا یکی از بازیکنان پرآوازه جهان است. لوکا در روستای مودریچ شمال شهر زادکار کرواسی بدنیا آمد پدرش استیپ مکانیک نظامی و مادرش رادویکا کارمند یک شرکت خیاطی بود و دوتا خواهر داشت او و خانواده اش به علت قتل عام مردم در جنگ بوسنی و صربستان از روستای خود فرار کردند و تا 7 سال در هتل شهر زادکار کرواسی زندگی می کردند.

همسر و فرزندان لوکا مودریچ

لوکا مودریچ در سال 2007 با دختری بنام وانیا بوسنیک آشنا شد، این دو در سال 2010 در یک مراسم خصوصی و سپس یکسال بعد در کلیسا پیمان زناشویی بستند. اولین فرزندانش یک پسر بنام ایوانو در سال 2010 بدنیا آمد و دخترش اما نیز در سال 2013 متولد شد، آنها در سال 2017 نیز سومین فرزند خود دختری بنام سوفیا را بدنیا آوردند.

افتخارات لوکا مودریچ

افتخارات مودریچ با دیناموزاگرب

 • قهرمانی لیگ برتر فوتبال کرواسی 2005-06، 2006-07، 2007-08
 • قهرمان شدن جام حذفی کرواسی 2007، 2008
 • قهرمان سوپر جام کرواسی:2006

افتخارات لوکا مودریچ با رئال مادرید

 • قهرمان لیگ قهرمانان اروپا 2013/2014 – 2015/2016 – 2016/2017 – 2017/2018
 • قهرمان سوپرجام اروپا: 2017/2016/2014
 • قهرمان جام باشگاه های فوتبال جهان: 2017/2016/2014
 • قهرمان کوپا دل ری 14–2013
 • قهرمان سوپرجام فوتبال اسپانیا 2012/2017
 • قهرمان لالیگا 17–2016

افتخارات فردی لوکامودریچ

 • بهترین بازیکن لیگ بوسنی 2003
 • امید سال فوتبال کرواسی 2004
 • بهترین بازیکن از حاضر در لیگ کرواسی از نظر نشریات 2005
 • بهترین بازیکن در لیگ کرواسی 2007
 • بهترین بازیکن سال کرواسی 2007، 2008، 2011، 2014
 • برترین تیم در مسابقات یورو از نظر یوفا 2008
 • بهترین بازیکن سال در باشگاه تاتنهام 2011
 • بهترین بازیکن جام جهانی 2018
 • بهترین بازیکن اروپا 2018
 • بهترین بازیکن سال فیفا 2018

عکس های لوکا مودریچ

عکس های لوکا مودریچ

عکس های لوکا مودریچ

عکس های لوکا مودریچ

عکس های لوکا مودریچ

سوالات متداول

لوکا مودریچ در چه سالی جام جهانی را بدست آورد؟

لوکا مودریچ توانست جام جهانی 2018 روسیه را با هم تیمی هاش بدست آورد.

لوکا مودریچ با چه کسی ازدواج کرد؟

لوکا مودریچ در سال 2007 با دختری بنام وانیا بوسنیک آشنا شد، این دو در سال 2010 در یک مراسم خصوصی و سپس یکسال بعد در کلیسا پیمان زناشویی بستند.

طرفداران لوکا مودریچ چه لقبهایی رو به او اختصاص داده بودند؟

لوکا مودریچ القاب پرنده، کرویف بالکان، پونی سحرآمیز و لوکیتا را هم یدک می‌کشید، در یورو 2008 خود را به عنوان یک ستاره جهانی مطرح کرد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید