بیوگرافی گئورگی هاجی Gheorghe Hagi

0
39

این پست مربوط به بیوگرافی گئورگی هاجی Gheorghe Hagi می باشد. گئورگی هاجی متولد 5 فوریه 1965 یک مربی فوتبال حرفه‌ای رومانیایی و بازیکن سابق است که در حال حاضر مالک و مدیر باشگاه لیگ یک، فارول کنستانسا است. هاجی که به عنوان یک هافبک تهاجمی به کار گرفته شد، یکی از بهترین بازیکنان جهان در طول دهه‌های 1980 و 1990 در نظر گرفته می‌شد، و بسیاری او را بهترین بازیکن رومانیایی تمام دوران می‌دانند.

اگر شما هم از طرفداران بازی حکم می باشید مجله مگاشرط توصیه می کند قبل از ورود به سایت های بت معتبر به آموزش ترفندهای بازی حکم حرفه ای بپردازید. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

گئورگی هاجی کیست؟

گئورگی هاجی کیست؟

نام : گئورگی هاجی
تاریخ تولد : 5 فوریه 1965
محل تولد : رومانی
قد : 174
پست : هافبک
باشگاه : فارول کنستانتسا، اسپورتول استودنسک، استوا بوکوئستی، رئال مادرید، برشا، بارسلونا، گالاتاسرای
تیم ملی : 1983–2000 تیم ملی فوتبال رومانی

گئورگی هاجی پس از شروع دوران بازی خود در رومانی، با فارول کنستانسا، و متعاقبا در اسپورتول استودنسک و استوا بوکوئستی بازی کرد، بعدا در اسپانیا با رئال مادرید و بارسلونا، ایتالیا با برشا، و ترکیه با گالاتاسرای حضور داشت. هاگی یکی از معدود فوتبالیست هایی است که برای هر دو باشگاه رقیب اسپانیایی رئال مادرید و بارسلونا بازی کرده است.

Gheorghe Hagi در طول دوران حرفه‌ای باشگاهی‌اش، عناوین متعددی را در حالی که در چهار کشور مختلف بازی می‌کرد، به دست آورد: او سه قهرمانی لیگ رومانی، دو قهرمانی در جام رومانی، و سوپر جام اروپا با استوا بوکوئستی – همچنین رسیدن به فینال جام اروپا 1988-1989 – را به دست آورد. یک قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا با رئال مادرید، یک قهرمانی جام انگلیس و ایتالیا با برشا، یک قهرمانی دیگر در سوپرکاپ اسپانیا با بارسلونا و چهار قهرمانی سوپر لیگ، دو جام حذفی ترکیه، دو سوپرکاپ ترکیه، جام یوفا و سوپرکاپ یوفا با گالاتاسرای.

در سطح بین‌المللی، هاگی برای تیم ملی رومانی در سه جام جهانی فوتبال بازی کرد، در سال‌های 1990، 1994 (جایی که پس از کمک به کشورش در یک چهارم نهایی مسابقات، در تیم ستاره‌های جام جهانی نام گرفت) و 1998. او در مجموع 124 بازی ملی بین سال‌های 1983 تا 2000 برای رومانی انجام داد و او را به دومین بازیکن رومانیایی تمام دوران با بیشترین بازی ملی تبدیل کرد، پس از دورینل مونته‌آنو. ; او همچنین با 35 گل بهترین گلزن تاریخ تیم ملی رومانی (در کنار آدریان موتو) است.

Gheorghe Hagi هم در سرزمین خود و هم در ترکیه یک قهرمان محسوب می شود او هفت بار به عنوان بهترین بازیکن سال رومانی انتخاب شد و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتبال نسل خود شناخته می‌شود هاجی شش بار نامزد توپ طلا شد، بهترین عملکرد او کسب مقام چهارم در سال 1994 بود.

در نوامبر 2003، به مناسبت جشن یوفا، هاگی به عنوان بازیکن طلایی رومانی توسط فدراسیون فوتبال رومانی به عنوان برجسته ترین بازیکن 50 سال گذشته آنها انتخاب شد.در سال 2004، پله او را به عنوان یکی از 125 فوتبالیست برتر زنده در مراسم جوایز فیفا انتخاب کرد در سال 1999، او در فهرست 100 بازیکن برتر قرن بیستم مجله World Soccer Magazine در رتبه 25 قرار گرفت.

هاجی پس از بازنشستگی در سال 2001، به دنبال مربیگری در تیم ملی رومانی و همچنین باشگاه‌هایی در رومانی و ترکیه، یعنی بورساسپور، گالاتاسارای، پولیتنیکا تیمیشوارا، استآوا بوکورشتی، ویتورول کنستانسا و فارول کنستانسا رفت. در سال 2009، او باشگاه رومانیایی Viitorul Constanța را تأسیس کرد که بین سال‌های 2014 تا 2020 مربیگری کرده است. هاجی همچنین آکادمی فوتبال همنام خود را که یکی از بزرگ‌ترین آکادمی‌های اروپای جنوب شرقی است، تأسیس کرد.

اینستاگرام گئورگی هاجی 

اینستاگرام گئورگی هاجی 

گئورگی هاجی Gheorghe Hagi در صفحه اینستاگرام خود 122 هزار دنبال کننده دارد و 26 پست منتشر کرده است. گئورگی هاجی با نام کاربری gheorghehagiofficial10 در اینستاگرام فعالیت می کند.

عکس های گئورگی هاجی 

عکس های گئورگی هاجی 

عکس های گئورگی هاجی 

 عکس های گئورگی هاجی 

عکس های گئورگی هاجی  

😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید