بیوگرافی ریحانه پارسا Rehane Parsa 🚀

0
212

این پست مربوط به ریحانه پارسا Rehane Parsa 🚀  میباشد. ریحانه پارسا در 1 اسفند سال 1377 در تهران متولد شد. ریحانه پارسا دیپلم رشته نمایش را از دبیرستان هنر و لیسانس تئاتر را از دانشگاه سوره دریافت کرده است و در عکاسی فعالیت هایی اختصاصی و حرفه ای داشته است. او با سریال پدر در کنار مهدی سلطانی و لعیا زنگنه اولین تجربه بازیگری خود را به دست آورد. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

خانواده

ریحانه پارسا فرزند اول خانواده بوده و دو خواهر کوچک تر از خود دارد.

شغل پدرش آزاد و مادرش نیز خانه دار می باشد.

 ورود به عرصه بازیگری

 ورود به عرصه بازیگریریحانه پارسا فعالیت های خود را با تئاترهای دانشجویی در دانشگاه سوره شروع کرد و بنا بر گفته های خود او به علت بلند پروازی شهرت زیاد خود را در آینده می دیده است.

شهرت با سریال پدر

ریحانه پارسا با بازی در نقش لیلا در سریال پدر در کنار بازیگرانی از جمله لعیا زنگنه و مهدی سلطانی گام بلند و بزرگی را برای شروع بازیگری به صورت حرفه ای برداشت.

 پیشنهادات کاری

او بعد از بازی در سریال پدر پیشنهادات زیادی را برای بازی در تئاتر و فیلم های مختلف دریافت کرد که بعضی از آنها را قبول کرده و حاضر به ایفای نقش شد و به تعداد زیادی از آنها جواب منفی داد و به دنبال کسب تجربه رفت.

جوایز و افتخارات

ریحانه پارسا با بازی زیبا و حرفه ای خود در سریال پدر در جشنواره حافظ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن درام تلویزیون شد.

حاشیه ها در جشنواره فیلم 98

در اکران فیلم خوب بد جلف که ریحانه پارسا یکی از بازیگران اصلی این فیلم بود با رفتار های اغواکننده و زننده‌ای سعی در جلب توجه افراد مختلف داشت که با واکنش های بسیار منفی از سمت مردم رو به رو شد.

 حواشی ازدواج تا طلاق ریحانه پارسا

درباره ازدواج ریحانه پارسا شایعات زیادی در زمان‌های متفاوت منتشر شد که بخشی از مهم‌ترین آن‌ها را می‌خوانیم.

ازدواج با روزبه حصاری

ریحانه پارسا در 13 فروردین 1398 در سن 21 سالگی خبر ازدواج خود را با روزبه حصاری در اینستاگرام منتشر کرد که با سیل تبریکات زیادی از بازیگران رو به رو شد که مدتی بعد اعلام کرد این خبر دروغ 13 بوده  است.

 مهدی کوشکی

ریحانه پارسا در 23 اسفند 1398 با انتشار عکس خود در کنار مهدی کوشکی خبر ازدواجشان را به شکلی رسمی اعلام کرد.

داستان آشنایی این زوج جنجالی از دعوت مهدی کوشکی از ریحانه پارسا برای حضور در نمایش اولئانا به عنوان کارگردان شروع شد. ارتباط آن دو به علت اختلاف سنی 18 ساله و همچنین فرزند داشتن مهدی کوشکی از ازدواج اولش با واکنش های منفی از سمت مردم رو به رو شد.

زندگی مشترک مهدی کوشکی و ریحانه پارسا کمتر از 7 ماه دوام آورد و در شهریور 1399 با حذف عکس هایشان در اینستاگرام خبر جدایی خود را به شکلی غیر مستقیم بیان کردند.

 ریحانه پارسا حدود 7 ماه با مهدی کوشکی در زیر یک سقف زندگی مشترک داشتند که بعد از جدایی ریحانه پارسا اعلام کرد که ازدواجی بین او و مهدی کوشکی رخ نداده و اصلا عقد هم نکرده اند. آن‌ها برای ادامه رابطه خود از اسم ازدواج استفاده کرده بودند.

 مهاجرت ریحانه پارسا

 مهاجرت ریحانه پارساریحانه پارسا بعد از حواشی زیاد در تاریخ 28 مهر 1399 چشم خود را بر روی شهرت و فعالیت بازیگری خود در ایران بست و برای همیشه مهاجرت کرد که این خبر از سمت یکی از همکاران او تائید شد.

 مهاجرت به ترکیه

براساس گفته های ریحانه پارسا مهاجرت او برای شرکت در ساخت فیلم زمان بوده اما بعد از مدتی با توجه به سبک زندگی و فعالیت‌های او مشخص شد که این بازیگر قید حضور در ایران را زده است.

کشف حجاب

ریحانه پارسا بعد از مهاجرت به ترکیه در یک لایو در ساعت 2 نیمه شب در حالی که با لباسی کلاه دار مشغول صحبت بود ناگهان کلاه خود را از سر کشیده و بیان کرد: موی من در حال حاضر زیر دو سانت می باشد و نگاه کردن به آن در اساس قوانین جمهوری اسلامی مشکلی ندارد و من قانونی را زیر پا نگذاشته ام.

 افشاگری تجاوز

ریحانه پارسا در ادامه حواشی خود در سال 1394 عنوان کرد که در سن 16 سالگی در پشت صحنه فیلم سال تحویل توسط کارگردان به او تجاوز شده که البته با واکنشی از سمت مردم مواجه نشد.

مشکلات روحی و روانی ریحانه پارسا

دکتر خلعتبری در تحلیل شخصیت افرادی که مثل ریحانه پارسا به ابتذال کشیده می شوند گفت:«چنین افرادی با نگاه تائید طلبی و توجه طلبی سعی دارند به هر شکلی توجه دیگران را جلب کنند. حتی رفتارهای بی پروا از خود نشان می دهند.

مثل عریان شدن و فحاشی و نمایش اعتیاد خود! اگر روزی فالوورهای این افراد ریزش کند از لحاظ شخصیتی خرد می شوند چون دیده شدن برای آنها رکن اصلی محسوب می شود. چون آنها فقط برای دیده شدن این رفتارها را بروز می دهند و در هر صورت توجه نیاز دارند. و این توجه و تائید طلبی برایشان چه مثبت و چه منفی مهم است.

برای تحلیل روانشناسی شخصیت این افراد باید دید که چه چیز در گذشته فرد موجب بروز این هیجانات منفی شده است. طرح واره ذهنی انسان‌ها مجموعه ای از جایی است که در آن زندگی کرده اند و خاطرات و روابط و تصاویر ذهنی و باورهای آن‌ها ست. و همچنین تمام اتفاقاتی که در طول زندگی به فرد تحمیل شده و جزء سلف فرد شده است در ساخت شخصیت فرد موثر است.

فردی که دچار محرومیت هیجانی است در واقع آنطور که نیاز داشته دیده نشده و از حمایت و راهنمایی و تائید دور بوده است. همین باعث درد غم و افسردگی و واکنش افراطی جلب توجه می شود که باعث می شود فرد سبک مقابله ای در پیش بگیرد. چنین فردی در واقع در حال دفاع از خود در برابر تمام آن چیزی است که شخصیت او را ساخته است.

دکتر خلعتبری در ادامه در مورد شیوه درمان چنین افرادی همچون ریحانه پارسا گفت: «در ابتدا برای درمان این افراد ابتدا باید با ارزیابی و مفهوم یابی خاطرات آسیب زا را پیدا کنیم. باید خلق و خوی دوران کودکی فرد را بشناسیم و عوامل توام بخش رفتاری او را بیابیم.

آنچه باعث بروز باورهای غلط فردی شده است پیدا کرده و باورهای واقع گرایانه را جایگزین آن کنیم. همچنین باید نوع روابط بین فردی این فرد که احتمالا آسیب زا بوده مشخص شود. اگر فرد رفتارهای تکانشی غیرقابل پیش بینی مثل خنده های ناگهانی بی دلیل یا گریه های ناگهانی دارد.

باید این را به عنوان زنگ خطر بدانیم.  فردی احتمالا دچار نظم پریشی هیجانی است و ممکن است دست به آسیب به خود یا آسیب به دیگران بزند.ذاما باید توجه داشت که روان درمانی تنها در صورتی ممکن است که خود فرد تمایل داشته باشد.»

دکتر خلعتبری در آخر گفت: «چنین شخصیتی احتمالا برای تکمیل روند درمان نیاز به دارو دارد. در صورتی که بعد از جلسات روان درمانی در مورد چنین شخصیتی تشخیص دهیم که فرد برای درمان نیاز به دارو او را به همکاران روانپزشک ارجاع می دهیم.

 پشت پرده خبر مرگ ریحانه پارسا

یک خبرگزاری که سابقه انتشار اخبار کذب زیادی را در کارنامه کاری خود دارد به استناد یکی از پیج های خانم پارسا برای جذب بازدید خود این شایعه را منتشر کرده است.

ریحانه پارسا شب قبل از انتشار خبر فوت خود، عکسی را از لیست کارهایی که قبل از مرگ باید انجام داد در یکی از پیج های اینستاگرامی اش منتشر کرده و این خبر فوت به استناد استوری زیر پخش شده است.

واکنش مهدی کوشکی به شایعه مرگ ریحانه پارسا

مهدی کوشکی همسر پیشین ریحانه پارسا در برابر تمام اخبار فوت این خانم بازیگر سکوت کرد. سکوت معنادار مهدی کوشکی مخاطبان را بیش از پیش در برابر مرگ این خانم بازیگر می ترساند. که سکوت او بیشتر به دلیل پایان یافتن رابطه کوتاه آن‌ها بود.

لیست فعالیت های هنری ریحانه پارسا

فیلم های سینمایی

خوب ، بد جلف:ارتش سری 1399

کوسه 1399

گشت ارشاد 1399

رقصنده 1399

تئاتر

کروکی

فردریک

اولئانا

لیگ قهرمانان مرحله گروهی

هفت شهر عشق

سریال تلویزیونی

پدر 1397

موزیک ویدئو

بارون دلم خواست – شادمهر عقیلی

عادت – پویان مختاری

افشاگری لیلا بوشهری درباره‌ی ریحانه پارسا

لیلا بوشهری در گفت و گویی جنجالی در سال 1397 درباره ریحانه پارسا اظهارات جنجالی را بیان کرد.

او گفت: من اطلاعات زیادی درباره این بازیگر دارم ولی مایل به بیان نیستم.

این خانم قبل از بازیگر شدن در کافه ای کار میکرد البته کار در هر جایگاهی شریف است.

او درباره نحوه انتخاب ریحانه پارسا برای سریال پدر می گوید: بازیگر اصلی سریال پدر شب قبل از پروژه حضور خود را کنسل می کند که یکی از عوامل فیلم برای راه حل این خانم را پیشنهاد می دهد و او قبول می شود. او استعداد چندانی ندارد ولی پول می تواند استعداد را در برخی افراد افزایش دهد.

نظر حامد عنقا درباره‌ی ریحانه پارسا

حامد عنقا تهیه کننده می گوید : بعد از انتشار عکس های ریحانه پارسا در اینستاگرام، فشار وحشتناکی روی من و عوامل سریال بود.

جهت اطلاع بگم همه مراسم های تقدیر که از طرف سازمان و نهادهای مختلف قرار بود انجام شود و حتی تاریخ و ساعتشان هم معین شده بود، کنسل شد.

ریحانه بچه بود و بچگی کرد، دختر 18 ساله و شهرتی که ظرف کمتر از یک‌ ماه برایش به وجود آمد، هر کسی این ظرفیت را ندارد.

از شادمهر تا پویان مختاری

ریحانه بعد خروج از ایران اولین بار در ویدیو موزیک «شادمهر» بنام (بارون دلم خواست) ایفای نقش کرد که مورد توجه بسیاری از طرفداران شادمهر قرار گرفت.

او سپس عکس و فیلم های مشترکی از حضورش در خانه «پویان مختاری» که یکی از مهره های اصلی تبلیغ سایت های قمار می باشد، منتشر داد.

حمايت مافيا ار ريحانه پارسا

گفته می شود ریحانه پارسا از جمله هنرمندانی‌ست که با حمایت مافیای سایت های شرطبندی از ایران خارج شده و در حال عملی کرده خواسته های این گروه است.

محل سکونت فعلی

ریحانه پارسا هم‌اکنون در ترکیه زندگی می‌کند و گاهی کار تبلیغات هم انجام می‌دهد.

عکس های ریحانه پارسا

عکس های ریحانه پارسا عکس های ریحانه پارسا

سوالات متداول

ماجرای تجاوز به ریحانه پارسا چه بود؟

ریحانه پارسا در ادامه حواشی خود در سال 1394 عنوان کرد که در سن 16 سالگی در پشت صحنه فیلم سال تحویل توسط کارگردان به او تجاوز شده که البته با واکنشی از سمت مردم مواجه نشد.

ماجرای ازدواج ریحانه پارسا با روزبه حصاری چه بود؟

ریحانه پارسا در 13 فروردین 1398 در سن 21 سالگی خبر ازدواج خود را با روزبه حصاری در اینستاگرام منتشر کرد که با سیل تبریکات زیادی از بازیگران رو به رو شد که مدتی بعد اعلام کرد این خبر دروغ 13 بوده  است.

ریحانه پارسا کجاست؟

ریحانه پارسا هم‌اکنون در ترکیه زندگی می‌کند و گاهی کار تبلیغات هم انجام می‌دهد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید