بیوگرافی سامان قدوس Saman Ghoddos🚀

0
278

این پست مربوط به سامان قدوس Saman Ghoddos🚀 میباشد. سامان قدوس بازیکن فوتبال ایرانی-سوئدی است که در پست هافبک هجومی برای باشگاه فوتبال برنتفورد در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کند. برای ادامه این مطلب با مجله دیجی شرط همراه باشید.

بیوگرافی

سامان قدوس متولد 15 شهریور 1372 در سوئد، بازیکن فوتبال است.

176 سانتی متر قد و 75 کیلوگرم وزن دارد، او به سوئدی، انگلیسی و حالا زبان فارسی مسلط می باشد، پدر و مادرش هر دو ایرانی و اهوازی می باشند.

خانواده و مهاجرت

سامان در شهر مالمو سوئد از پدر و مادر اهوازی بدنیا آمد. پدرش 60 ساله یک عمده فروش و مادرش 57 ساله قبل از بیماری کارمند یک شرکت نفتی بین المللی و مددکار اجتماعی بود و تنها یک برادر بنام ساسان دارد‌. پدر و مادر در زمان حمله عراق به ایران، مهاجرت کرده اند.

ازدواج

سامان قدوس هنوز مجرد بوده و تصمیم به ازدواج ندارد.

شروع فوتبال

شروع فوتبالسامان دنباله رو برادر بزرگترش ساسان در فوتبال بود، او بصورت جدی از 10 سالگی با اینکه خانواده اش مخالفت بودند درگیر فوتبال شد و  در ادامه از تحصیل بازماند. برادرش در جوانی از فوتبال کناره گیری کرد.

ورود به آکادمی

در سال 1385 وقتی 13 ساله بود وارد باشگاه مالمو شد او بعد از سه سال در 16 سالگی به تیم لیمهانم بونکفلو پیوست و درخشش خوبی در این تیم داشت.

باشگاه حرفه ای

در سال 1389 از جوانان باشگاه لیمهانم بونکفلو به بزرگسالان این تیم رفت و در مدت 2 سال بازی و 41 بازی تنها 4 گل بثمر رساند، او سپس یکسال در ترلبورگ، دو سال در سیریانسکا بازی کرد.

سال 2016 به تیم اوستروشوندس رفت و در 27 بازی با 10 گل زده خودش را اثبات کرد و تا سال 2018 در این تیم جزو بازیکنان شاخص تیم بود.

 

 

 

 

عملکرد باشگاهی

فصل 2016–2017

قدوس 10 گل در لیگ برتر سوئد برای اوسترشوندس در اولین فصل حضورش در این تیم به ثمر رساند که شامل گل‌های زیبایی نظیر اولین گل اوسترشوندس در بازی مقابل هامارابی در تاریخ 4 آوریل 2016 و دو گل برابر باشگاه شهر تولدش؛ مالمو در تاریخ 22 اکتبر 2016 می‌شد. بعد از این عملکرد مثبت او مورد توجه باشگاه‌های نظیر هرتابرلین و آژاکس قرار گرفت.

فصل 2017–2018

قدوس فصل 2017 را در فرم خوبی آغاز کرد و با تیمش به فینال جام حذفی سوئد رسید. او در این مسابقات تا بازی فینال 6 گل به ثمر رساند که شامل گل‌هایی نظیر گل آکروباتیک مقابل باشگاه ترله بورگز و دو گل مقابل باشگاه هکن می‌شد. او هفتمین گلش را نیز در فینال به ثمر رساند. قدوس با اوسترشوندس تا دومین مرحله پلی آف لیگ اروپا 18–2017 پیش رفت.

فصل 2018–2019

پس از پایان فصل 2017–2018سامان قدوس مذاکراتی با باشگاه هوئسکا داشت اما در نهایت به آمیان فرانسه پیوست. در فصل اول حضور قدوس در آمیان و با بازی‌های نسبتاً قابل قبول قدوس آمیان نتایج نسبتاً ضعیفی گرفت.

اما سامان در این تیم توانست گل ماندن در سطح اول لیگ فرانسه را بزند و باتوجه به امار چهار گل و چهار پاس گل در هشت گل آمیان تأثیر مستقیم داشته که می‌توان او را بهترین بازیکن فصل آمیان از لحاظ آمار دانست و همچنین در بازی سرنوشت ساز آخر آمیان توانست بهترین بازیکن میدان برای چندمین بار شود.

فصل 2019–2020

در اوایل فصل 2019–2020 سامان قدوس و تیم سابقش یعنی اوسترشوندس به علت شکایت هوئسکا جریمه و محروم شدند، که طبق رای دادگاه قدوس 4 ماه از حضور در مسابقات محروم شد و اوسترشوندس نیز از 2 پنجره نقل و انتقالات محروم و به پرداخت 4 میلیون یورو محکوم شد.‌

دلیل محرومیت وی این بود که قدوس پس از آنکه با باشگاه هوئسکا قرارداد رسمی بسته بود قرارداد دیگری با باشگاه آمیان امضا کرده بود.

کمی پس از اتمام دوران محرومیت، سامان قدوس دچار مصدومیت شد و باز هم‌زمان زیادی را از میادین دور بود. او پس از رها شدن از بند مصدومیت دقایق کمی بازی کرد اما توانست یک گل حیاتی در بازی مقابل مارسی به ثمر برساند و یک امتیاز حیاتی نیز برای تیمش به ارمغان آورد،

هرچند که این از سقوط تیمش جلوگیری نکرد زیرا با توجه به ویروس کووید 19 سازمان لیگ فرانسه لیگ را بعد از دو بازی هفتهٔ 29 لیگ را مختومه کرد و تیم آمیان به لیگ دسته دوم فرانسه سقوط کرد. وی اولین ایرانی لیگ فرانسه بود.

فصل 2020–2021

سامان در آخرین روزهای فصل نقل و انتقالات به صورت قرضی و با قراردادی یک ساله به باشگاه فوتبال برنتفورد انگلستان پیوست برنتفورد توانست در مرحله پلی اف به لیگ برتر صعود کند تا در فصل بعدی لیگ برتر دو نماینده داشته باشد. قدوس در این فصل 49 بازی برای تیم برنتفورد انجام داد که حاصلش چهار گل و چهار پاس گل بود.

قدوس در تاریخ 8 خرداد 1400 به همراه برنتفورد برای اولین بار به لیگ برتر انگلیس صعود کردند.

رابطه سامان قدوسی و کی روش

من و کارلوس کی‌ روش اخیرا خیلی در ارتباط بودیم، ولی ارتباط ما حضوری نبوده است.

ما از طریق SMS با هم در ارتباط بودیم و دستیارش به سوئد آمد و با او ملاقات داشتم. در کل باید بگویم که تلاش زیادی کردیم تا مشکلات موجود بر سر ورود به تیم ملی ایران را حل کنیم و بتوانم در تیم ملی بازی کنم. او از من خواست تا به سئول بروم و با بازیکنان تیم ملی ایران آشنا شوم.

تیم ملی سوئد و ایران

تیم ملی سوئد و ایرانعملکرد درخشان قدوس باعث شد در دی ماه 1395 به تیم ملی سوئد دعوت شود او با دو بازی و یک گل زده مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفت و به تیم ملی ایران نیز دعوت شد.

این بازیکن دورگه در نهایت قید حضور در تیم ملی سوئد را زد و به ایران آمد، او در سال 2018 برترین ورزشکار کشور سوئد انتخاب شد.

به سفارت ایران رفتم

بعد از دعوت کی روش به سفارت ایران رفتم و درخواست شهروندی ایران رو کردم، تیم ملی واقعا نشان داد من را می خواهد، آنها به من اعتماد کردند و حالا بسیار خوشحال هستم.

برخورد رسانه های سوئدی

این بازیکن با هزینه دولت سوئد پرورش یافت و در این کشور بزرگ شد و درست زمانی که باید به کمک تیم ملی سوئد می آمد تصمیم به حضور در کشور ایران را گرفت.

در این میان برخورد مردم و رسانه های سوئد با وی کاملا محترمانه بود و به تصمیم او احترام گذاشتند، ولی براستی اگر او در ایران این شرایط رو داشت متهم به خود فروشی ‌نمی‌شد؟

نظر سامان قدوسی در رابطه با ورزشگاه آزادی

بی‌ نهایت خوشحالم که برای تیم ملی ایران انتخاب شدم و می‌دانم که این مسئولیت سخت و بزرگی است که در اختیار من قرار گرفته است جو خیلی خوبی در تیم ملی ایران است و من همین الان با سردار آزمون، علیرضا حقیقی دروازه بان ایرانی که در سوئد بازی می‌ کند و اشکان دژاگه دوست شده‌ ام.

باشگاه فعلی

گرچه در این سال های اخیر او مورد توجه باشگاه های مشهوری چون هرتابرلین آلمان و آژاکس فرانسه بود اما حالا در تیم آمیان فرانسه بازی می کند.

افتخارات

باشگاهی

اوسترشوندس

جام حذفی فوتبال سوئد

قهرمان : 2017-2016

فردی 

برترین ورزشکار سال 2018 سوئد به انتخاب اتحادیه فوتبال سوئد.

عکس های سامان قدوسعکس های سامان قدوس عکس های سامان قدوس

 

 

 

 

سوالات متداول

قدوس چه زمانی در تیم ملی سوئد حضور پیدا کرد؟

عملکرد درخشان قدوس باعث شد در دی ماه 1395 به تیم ملی سوئد دعوت شود او با دو بازی و یک گل زده مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفت و به تیم ملی ایران نیز دعوت شد.

نظر سامان قدوس در رابطه با تیم ملی ایران چیست؟

بی‌ نهایت خوشحالم که برای تیم ملی ایران انتخاب شدم و می‌دانم که این مسئولیت سخت و بزرگی است که در اختیار من قرار گرفته است جو خیلی خوبی در تیم ملی ایران است و من همین الان با سردار آزمون، علیرضا حقیقی دروازه بان ایرانی که در سوئد بازی می‌ کند و اشکان دژاگه دوست شده‌ ام.

آیا قدوس ازدواج کرده است؟

سامان قدوس هنوز مجرد بوده و تصمیم به ازدواج ندارد.

🎰 🟣 مطلب پیشنهادی دیجی شرط
😍 چقدر خوشت اومد !

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید